Rolnictwo

Tu można promować swoje strony
mekintosz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: 14 paź 2020, 19:24

Re: Rolnictwo

Postautor: mekintosz » 14 gru 2020, 01:29

To ja z kolei odnośnie solidnego dostawcy maszyn rolniczych mogę doradzić Ata-Technik https://tosun.pl/ zajmują się dystrybucją maszyn rolniczych Tosun. Mają w ofercie m.in. prasoowijarki do kukurydzy, owijarki do balotów, sieczkarnie do kukurydzy czy przetrząsaczo-zgrabiarki. Świadczą sprzedaż i serwis, są solidni i mają nieprzesadzone ceny, także warto sobie ich zapamiętać.
raegar
Level 1
Level 1
Posty: 373
Rejestracja: 05 maja 2019, 10:19

Re: Rolnictwo

Postautor: raegar » 17 gru 2020, 11:54

Skądś kojarzę tę nazwę firmy, którą wymieniłeś - pewnie od znajomego rolnika. Lubię z nim rozmawiać o branży i rozwiązaniach, bo wbrew temu, co może się niektórym wydawać - w rolnictwie jest obecna naprawdę zaawansowana technologia i świetne maszyny. Możesz zerknąć na forum agrofoto na którym dowiecie się więcej o turkuć podjadek
Iris
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 114
Rejestracja: 05 lis 2020, 18:20

Re: Rolnictwo

Postautor: Iris » 21 gru 2020, 21:17

Po dobry wybór solidnych części do maszyn rolniczych odsyłam was do producenta, czyli Akmet z Wrześni https://www.akmet.net.pl/ Firma ma dobry wybór w całkiem niezłych cenach. Dodam, że produkują też boki do przyczep rolniczych.
felicja44
Level 1
Level 1
Posty: 471
Rejestracja: 28 lis 2016, 12:16

Re: Rolnictwo

Postautor: felicja44 » 29 gru 2020, 22:43

Moi dziadkowie prowadza spore gospodarstwo, wujek stara się wprowadzić nowe rozwiązania i powoli mu się to udaje, jednak stale narzekał na brak ludzi do pracy w sezonie. Na https://www.gowork.pl/praca/kielce;l dał kiedyś ogłoszenie i pojawili się chętni, więc odpowiedni anons tez robi swoje
polaola
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 199
Rejestracja: 21 lis 2019, 12:27

Re: Rolnictwo

Postautor: polaola » 12 sty 2021, 18:26

Rolnictwo często potrzebuje danego wyposażenia, a wcale nie jest łatwo coś takiego znaleźć. No, ale od czego mamy forum i wskazówki dla siebie? Na pewno części do dojarek możecie w Genes kupić. To jeden z najbardziej znanych sklepów w sieci, jak i poza nią.
mirr
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 115
Rejestracja: 11 sty 2021, 10:29

Re: Rolnictwo

Postautor: mirr » 19 sty 2021, 11:03

Mój tata wciąż prowadzi swoje gospodarstwo rolne, ma około 15 ha, wszystko zasiewa zbożami, mówi, że to nie tylko jego praca, ale też pasja. On najchętniej korzysta z nawozów od producenta Mestall Polska (Agro Nasiona) z Gorzowa Wielkopolskiego https://mestall.pl/kategorie/rolnictwo/. Ich o produkty są najwyższej jakości, faktycznie dobrze działają, bo nawet w trudnych warunkach i na jego niezbyt dobrych ziemiach, zboże rośnie bardzo dobrze. Ceny mają korzystne, polecam ich serdecznie.
ewelina8393
Level 4
Level 4
Posty: 1664
Rejestracja: 13 lis 2017, 21:18

Re: Rolnictwo

Postautor: ewelina8393 » 26 sty 2021, 22:40

Sama zastanawiam się nad rolnictwem - a dokładnie planuję zająć się uprawą kukurydzy. Nie wiem niestety jak wygląda nawożenie kukurydzy i jakich produktów mogłabym do tego użyć. Mam nadzieję, że producent nawozów Orcal ma coś odpowiedniego w swojej ofercie, bo ich produkty są bardzo dobre.
Kamilos77
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 12 lut 2021, 11:47

Re: Rolnictwo

Postautor: Kamilos77 » 12 lut 2021, 11:57

Ja jestem rolnikiem i hoduję też zwierzęta. Właśnie przeszukiwałem forum aby znaleźć dobry paśnik dla bydła i udało mi się, więc polecam każdemu rolnikowi :) :)
samolot45
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 133
Rejestracja: 11 sty 2020, 22:31

Re: Rolnictwo

Postautor: samolot45 » 14 lut 2021, 21:54

W rolnictwie często używana jest też folia do sianokiszonki, warto spojrzeć na ten produkt firmy AgroWrap https://agrowrap.pl/ . Firma specjalizuje się w wytrzymałych foliach, mają one kilka mocnych warstw, dzięki nim mogą być używane nawet w trudnych warunkach. Folia tego typu służy to produkcji kiszonki, ważnego pokarmu dla zwierząt praktycznie w każdym gospodarstwie, dlatego jest to tak ważny i doceniany przez rolników produkt.
Awatar użytkownika
destinee23
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 16 lut 2021, 14:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rolnictwo

Postautor: destinee23 » 16 lut 2021, 14:36

Czy ktoś z Was zna się na wilgotnościomierzach do zboża? Aby skorzystać z wilgotnościomierza, wystarczy umieścić ziarna w zbiorniku. Zazwyczaj te urządzenia mają dostatecznie dużą pojemność, aby korzystanie z nich było komfortowe. Zbiorniczek powinien być pełny, po to, by wynik można było uznać za efektywny. Po nałożeniu na niego pokrywy, wilgotnościomierz przeprowadzi analizę.
shawna.borer
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 16 lut 2021, 16:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rolnictwo

Postautor: shawna.borer » 16 lut 2021, 16:16

Jak wygląda sytuacja polityczna pomiędzy rolnikami a politykami?
Kamilos77
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 12 lut 2021, 11:47

Re: Rolnictwo

Postautor: Kamilos77 » 19 lut 2021, 08:40

Ja idę do przodu i się rozwijam. Ostatnio zamówiłemWróciła normalna zima, to wróci normalne lato, więc szykuje się na duże zbiory
jakobi
Level 1
Level 1
Posty: 236
Rejestracja: 20 sie 2019, 13:02

Re: Rolnictwo

Postautor: jakobi » 23 lut 2021, 16:38

Co do pasz to znakomity surowiec, który może być stosowany w żywieniu zwierząt hodowlanych jako dodatek to młóto browarne- ma niską cenę, dobre właściwości odżywcze, można je długo przechowywać, także warto sobie o nim poczytać. To dobra alternatywa dla otrąb. Ja stosuję młóto i jestem zadowolony. Zaopatruję się w mają w porządku ceny i terminowo realizują zamówienia.

Wróć do „Reklama”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość