Czy kody SMS są bezpieczne? Jak zabezpieczyć konto?

Ostrzeżenia - czyli na co uważać w necie i jak się przed tym zabezpieczyć.
serwerux1
Level 2
Level 2
Posty: 904
Rejestracja: 16 maja 2016, 12:16

Czy kody SMS są bezpieczne? Jak zabezpieczyć konto?

Postautor: serwerux1 » 11 kwie 2020, 20:33

"Czy kody SMS z banku chronią nas przed atakiem? A może lepsza jest aplikacja mobilna?
Jak działa dwuskładnikowe uwierzytelnianie? Czy można je obejść/zaatakować? Czym różni się 2FA od U2F?
Po co nam klucze bezpieczeństwa - np. Yubikey?
Jak chronić się przed phishingiem?
Jak skonfigurować swoje konto pocztowe?"

miracle
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 1156
Rejestracja: 25 sie 2015, 14:12

Re: Czy kody SMS są bezpieczne? Jak zabezpieczyć konto?

Postautor: miracle » 15 kwie 2020, 09:20

Dobrze, że są dodatkowe środki zabezpieczeń.
owsianka91
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 194
Rejestracja: 01 wrz 2019, 20:32

Re: Czy kody SMS są bezpieczne? Jak zabezpieczyć konto?

Postautor: owsianka91 » 28 maja 2020, 23:03

Dobrze zabezpieczone konto to podstawa. O bezpieczeństwo swoich klientów bardzo dobrze dba bank Millennium. Trafiłam dzisiaj na ofertę konta indywidualnego 360 - https://www.bankmillennium.pl/klienci-i ... /konto-360 i zastanawiam się nad skorzystaniem z oferty. Chciałabym zamknąć swoje obecne konto i przenieść się do Millennium.
Vectra34
Level 1
Level 1
Posty: 362
Rejestracja: 19 lis 2017, 15:00

Re: Czy kody SMS są bezpieczne? Jak zabezpieczyć konto?

Postautor: Vectra34 » 21 cze 2020, 14:21

Czy wiecie może, jakie zabezpieczenia ma Santander Consumer Bank https://www.santanderconsumer.pl/ Słyszałam od znajomych, jakie ciekawe mają produkty. Chciałabym założyć u nich konto,posiadać kartę kredytową, mieć możliwość zakupu na raty czy wzięcia kredytu. Wiem, że mają niskie oprocentowanie a cały proces załatwienia na przykład kredytu jest ograniczony do minimum. Dość mam już biegania po bankach i załatwiania. Doceniam, że w Santander Consumer Bank można załatwić wszystko online.

Wróć do „Scams,Oszustwa,Phishing,bezpieczeństwo,Alerty,Ostrzeżenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość