Czy Audi może być naprawdę luksusowe?

kosheen
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 31
Rejestracja: 03 gru 2013, 12:45

Czy Audi może być naprawdę luksusowe?

Postautor: kosheen » 15 lut 2019, 09:23

Czy waszym zdaniem Audi to luksusowy samochód? Chodzi mi o to, czy tego typu auto może być postrzegane w kategoriach samochodu reprezentacyjnego, prawdziwie luksusowego? Oczywiście nie mówie o klasykach, ale o autach w miarę nowych lub zupełnie nowych, takich jak Audi Q7. Czy waszym zdaniem warto inwestowac w taki wózek, a może lepiej zdecydować się na coś innego?
arrow
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 34
Rejestracja: 18 lis 2015, 12:21

Re: Czy Audi może być naprawdę luksusowe?

Postautor: arrow » 15 lut 2019, 15:59

Audi Q7 czy Q7 to większe wozy o nieco innej charakterystyce technicznej niż klasycznie rozumiane limuzyny, za które moim zdaniem uchodzą wszystkie audicie z serii od A6 do A8. Oczywiście A8 wygląda najbardziej reprezentacyjnie i gdybym myślał o kupnie takiego auta, a raczej gdyby było mnie stać na taki wózek i szukałbym czegoś reprezentacyjnego, to właśnie wybrałbym jeden z modeli tej wersji. To taka opinia ode mnie. Audi Q7 to dla mnie auto rodzinne, a nie reprezentacyjna limuzyna.
Fiferbus
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 21 cze 2017, 11:03

Re: Czy Audi może być naprawdę luksusowe?

Postautor: Fiferbus » 18 lut 2019, 09:10

Ciekawe podejście powiedziec o wózku za 200tys, że to auto rodzinne:) Ja bym na takie stwierdzenie raczej sie nie odwazył:) Moim zdaniem każda w miarę nowa Audi może uchodzić za samochód reprezentacyjny. Oczywiście wiele zalezy od kontekstu i tego, do czego ci takie auto jest potrzebne. Na przykład w firmach zajmujących sie wynajmem samochodów luksusowych czesciej znajdziesz wlasnie Audi Q7 w różnych wersjach niż A7. Taki wóz jest po prostu bardziej funkcjonalny i ma więcej zastosowań. Zajrzyj sobie na przykład na strony wypożyczalni autorawicki.pl gdzie możesz wybierac pomiędzy kilkoma wersjami Audi Q7, a nie masz żadnej typowej limuzyny z serii A7 czy A8.
arrow
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 34
Rejestracja: 18 lis 2015, 12:21

Re: Czy Audi może być naprawdę luksusowe?

Postautor: arrow » 18 lut 2019, 15:03

ale to, że w wypożyczalniach nie ma typowych limuzyn to chyba nie kwestia funkcjonalności takiego auta, tylko jego ceny. Najnowsze wersje limuzyn Audi są po prostu dużo droższe niż wspomniane przez Ciebie Q7. Przy czym ja się nie upieram przy tym, że Audi Q7 nie jest limuzyną. To wciąz niezwykle eleganckie i reprezentacyjne auto, ale trzymając się pryncypiów, za klasyczną limuzynę uznać go nie można.
kosheen
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 31
Rejestracja: 03 gru 2013, 12:45

Re: Czy Audi może być naprawdę luksusowe?

Postautor: kosheen » 19 lut 2019, 09:55

No ja myslałem o autach z nieco niższego pułapu cenowego:) Dwieście koła za samochód dać nie mogę i chyba nawet na razie bym nie chciał. Co do tego z tym podziałem na klasycznie rozumiane limuzyny tez się zgadzam, aczkolwiek wydaje mi się ze te Audi Q7 równiez można zaliczyc do kategorii limuzyn, przynajmniej tak na moje amatorskie oko:)
Fiferbus
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 21 cze 2017, 11:03

Re: Czy Audi może być naprawdę luksusowe?

Postautor: Fiferbus » 19 lut 2019, 14:46

Jeśli uważasz, że Audi Q7 z 2016 albo 2017 roku nie można uznać za samochód w pełni luksusowy, to nie wiem czego oczekujesz od luksusowego auta:) Zajrzyj sobie do tego wczesniej wspomnianego przeze mnie serwisu http://autorawicki.pl/ i zobacz jak te samochody wyglądaja i jak są wyposazone. Wiadomo, że audi A7 czy A8 to takie typowe auta luksusowe, ale Q7 to też wóz luksusowy. Nie raz widziałem Młode Pary, które odjeżdżały takim wozem spod kościola. Wiadomo, że to jest nieco wiekszy wózek i chyba tylko dlatego nie możesz albo nie chcesz zakwalifikować go jako typową limuzynę, ale pod względem wyposażenia czy linii to jak dla mnie w pełni wartościowa limuzyna. Zresztą samemu możesz się przekonać i sobie wynają takie auto na dzien czy dwa i potasować je w terenie lub w miescie.
kosheen
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 31
Rejestracja: 03 gru 2013, 12:45

Re: Czy Audi może być naprawdę luksusowe?

Postautor: kosheen » 20 lut 2019, 13:56

że ja wcześniej nie pomysałem sobie o takiej opcji:) teraz już się napaliłem i wynajmę sobie cos na weekend zeby dobrze wytestować zanim ostatecznie zdecyduje się na zakup. Dzięki za rade:)
poziomka
Level 1
Level 1
Posty: 216
Rejestracja: 07 lip 2017, 14:46

Re: Czy Audi może być naprawdę luksusowe?

Postautor: poziomka » 25 kwie 2019, 21:08

Hmm pewnie tak, nie orientuje się dokładnie w modelach audi. Sama mam mazdę i nie zmienilabym na inny samochód. Warto sobie do ich salonu w Częstochowie podjechać - https://www.mazda-czestochowa-klimczak.pl/ i na przykład wypróbować niektóre modele
bella3
Level 1
Level 1
Posty: 441
Rejestracja: 15 kwie 2013, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy Audi może być naprawdę luksusowe?

Postautor: bella3 » 01 maja 2019, 03:36

Zależy co tak naprawdę znaczy dla Ciebie luksus. Dla mnie jak najbardziej audi może być luksusowe, szczególnie sportowe modele http://sportowafura.pl/. Mają coś w sobie, takie audi R8 chociażby. nazywany legendarnym samochodem, dla mnie i prezentuje się dobrze i należy do aut luksusowych. Na pewno w taki warto byłoby zainwestować. Sportowy charakter tylko mu dodaje klasy.
monikabert90
Level 4
Level 4
Posty: 1544
Rejestracja: 11 gru 2016, 10:17

Re: Czy Audi może być naprawdę luksusowe?

Postautor: monikabert90 » 30 lip 2019, 21:14

Pewnie, że tak. Mi na przykład bardzo podoba się Audi RS6, które można sobie wypożyczyć w wypożyczalni samochodów https://globalelitecar.pl/flot/audi-rs6/. Cena za taki wynajem nie jest wcale wysoka, więc jeśli na przykład planujecie kupić takie auto, to sądzę, że warto go właśnie najpierw na kilka dni wypożyczyć :)
Justyna Bara
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 119
Rejestracja: 12 wrz 2019, 14:29

Re: Czy Audi może być naprawdę luksusowe?

Postautor: Justyna Bara » 04 gru 2019, 11:44

Jak kupisz odpowiedni model w dobrym stanie technicznym, to jasne że może być luksusowe. My z mężem samochody używane zawsze kupujemy w salonie Autoloco, bo wiemy że tam mają auta o niskim przebiegu i w świetnym stanie technicznym za rozsądne ceny. Jeśli gdzieś miałbyś znaleźć samochód jakiego szukasz, to właśnie tam. Najlepiej napisz do nich przez Otomoto.
Gregor
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 10 mar 2020, 14:20

Re: Czy Audi może być naprawdę luksusowe?

Postautor: Gregor » 10 mar 2020, 14:31

Audi jest marką luksusową to właśnie w takim celu została stworzona przez grupę Vag, Q7 jest bardzo luksusowym suvem a zarazem sportowym w odmianie sq7, wykończenie jest na najwyższym poziomie tak samo jak komfort jazdy
oda92
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 26 sty 2021, 19:36
Lokalizacja: Starachowice

Re: Czy Audi może być naprawdę luksusowe?

Postautor: oda92 » 26 sty 2021, 19:49

Według mnie audi to auto jedno z lepszych.

Wróć do „Jakie auto kupić?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość