Zdarzenie drogowe i uzyskanie możliwie największego odszkodowania

igmk
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 92
Rejestracja: 25 lis 2018, 11:51

Zdarzenie drogowe i uzyskanie możliwie największego odszkodowania

Postautor: igmk » 12 maja 2019, 11:50

Jakie są drogi postępowania w dochodzeniu do roszczeń odszkodowawczych z ubezpieczenia OC - pytam z punktu widzenia osoby poszkodowanej w takim zdarzeniu? Czy jedyna droga to odwoływanie się od zaniżonych kwot?
Awatar użytkownika
miastowy
Level 1
Level 1
Posty: 212
Rejestracja: 08 lis 2013, 10:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zdarzenie drogowe i uzyskanie możliwie największego odszkodowania

Postautor: miastowy » 13 maja 2019, 12:13

Fakty są takie, wszelkie straty związane ze zdarzeniem drogowym, powinny być usunięte i przywrócone niemal do stanu sprzed zdarzenia drogowego. Dlatego też ubezpieczyciel oferuje poszkodowanemu samochód zastępczy do czasu, aż pierwotne auto nie zostanie naprawione.
Warto też zdawać sobie sprawę z tego, że poszkodowany może sprzedać na zasadzie umowy cesji szkodę na pojeździe za określoną kwotę. Zwłaszcza, gdy nie ma czasu i zasobów na samodzielne dochodzenie odszkodowania. Proponuje tutaj jeszcze dopytać: https://campter.pl/uslugi/wykup-cesja-szkod-oc-ac/
Witryna na której można znaleźć trochę więcej informacji z tego zakresu.
asist87
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 31
Rejestracja: 24 lut 2020, 17:49

Re: Zdarzenie drogowe i uzyskanie możliwie największego odszkodowania

Postautor: asist87 » 24 lut 2020, 20:22

W takich sytuacjach widać, jak ważny jest dobry wybór ubezpieczyciela. Ja ze swojej strony polecam Polins, mają dobre ubezpieczenia za małą kwotę, z szybkim procesem likwidacji szkody i sprawiedliwym wyliczeniem odszkodowania. Szczegóły sprawdzisz na http://polins.pl/
trik01
Level 1
Level 1
Posty: 342
Rejestracja: 24 mar 2018, 20:25

Re: Zdarzenie drogowe i uzyskanie możliwie największego odszkodowania

Postautor: trik01 » 09 maja 2020, 23:10

Myślę, że w takich sprawach pomoc prawna będzie dobrym rozwiązaniem.
luśka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 194
Rejestracja: 25 gru 2018, 21:58

Re: Zdarzenie drogowe i uzyskanie możliwie największego odszkodowania

Postautor: luśka » 10 maja 2020, 21:14

Jeśli już dojdzie do takich można powiedzieć przykrych sytuacji, to ja również doradziłabym pomoc kogoś, kto się zna na odszkodowaniach i związanych z nimi procedurach. Wiem, że w Poznaniu kancelaria Eventum zajmuje się odszkodowaniami dot. zdarzeń komunikacyjnych. Podejmują się różnych spraw, zarówno dot. szkody na osobie czy w pojeździe. Ocenią sprawę, pomogą zgłosić szkodę, mają za sobą długoletnie doświadczenie. Jeśli otrzymaliście zbyt niskie odszkodowanie lub odmowę, również możecie się do nich zgłosić.
hanja
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 21 sty 2020, 16:19

Re: Zdarzenie drogowe i uzyskanie możliwie największego odszkodowania

Postautor: hanja » 03 lut 2021, 18:17

Dokładnie, dobre ubezpieczenie, ewentualnie jeszcze możecie pomyśleć o wzięciu własnego rzeczoznawcy, do wyznaczenia kosztów szkód powypadkowych. My tak zrobiliśmy ostatnio, gdy niestety w takim zdarzeni drogowym braliśmy udział. Oczywiście nasz samochód po wypadku był niesprawny i potrzebowaliśmy lawety, zadzwoniłam więc do firmy Warszawskie Podnośniki Koszowe z Raszyna https://unosimy.pl/oferta/lawety. To rzetelna firma, szybko przyjechali, bez problemu zajęli się zorganizowaniem przejazdu, całość wyszła w dobrej cenie, spisali się bardzo dobrze, polecam.
Unika
Level 1
Level 1
Posty: 373
Rejestracja: 04 wrz 2018, 14:01

Re: Zdarzenie drogowe i uzyskanie możliwie największego odszkodowania

Postautor: Unika » 28 sie 2021, 17:21

Mnie w tej chwili bardziej interesuje umowa darowizny części samochodu i szukam na ten temat różnych informacji. Chciałabym przekazać auto swojemu chrześniakowi ale zupełnie nie znam się an przepisach w tej kwestii. Znalazłam za to ciekawy artykuł na ten temat.
Unika
Level 1
Level 1
Posty: 373
Rejestracja: 04 wrz 2018, 14:01

Re: Zdarzenie drogowe i uzyskanie możliwie największego odszkodowania

Postautor: Unika » 28 sie 2021, 17:26

Mnie w tej chwili bardziej interesuje umowa darowizny części samochodu i szukam na ten temat różnych informacji. Chciałabym przekazać auto swojemu chrześniakowi ale zupełnie nie znam się an przepisach w tej kwestii. Znalazłam za to ciekawy artykuł na ten temat.

Wróć do „Przepisy, ubezpieczenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość