Kręgosłup – dlaczego boli i jak sobie pomóc - ból kręgosłupa

technologia,nauka,medycyna i inne
morissette.georgiana
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 16 lis 2020, 14:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Kręgosłup – dlaczego boli i jak sobie pomóc - ból kręgosłupa

Postautor: morissette.georgiana » 16 lis 2020, 14:04

Moim zdaniem pomogłyby tu ćwiczenia na plecy. Funkcji mięśni pleców nie sposób nie docenić. Ich główną rolą z anatomicznego punktu widzenia jest ochrona kręgosłupa. Niestety, zbyt duże przeciążenia lub nieprawidłowa technika wykonywania ćwiczeń mogą prowadzić do kontuzji. Przed rozpoczęciem treningu bezwzględnie należy pamiętać o solidnej rozgrzewce (warto wykonać takie ćwiczenia jak: skrętoskłony, krążenia ramion, skłony, ćwiczenie o nazwie „dzień dobry”).
gardenia
Level 1
Level 1
Posty: 326
Rejestracja: 16 lis 2017, 17:09

Re: Kręgosłup – dlaczego boli i jak sobie pomóc - ból kręgosłupa

Postautor: gardenia » 26 lis 2020, 11:56

Jest wiele metod, które mogą nam pomóc przy problemach z kręgosłupem. Zacznijmy od materaca Visco, który bardzo zmniejsza bóle kręgosłupa dzięki swojej budowie. Proponuję poczytać artykuły na stronie portalu poświęconemu zdrowiu https://www.zdrowykregoslup.pl/ Znajdziecie tu bardzo ciekawe artykuły, które mogą zmienić Wasze podejście do codziennych czynności, tym samym pomogą Wam nie dopuścić do pogorszenia stanu zdrowia.
stevie.kuhlman
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 11 gru 2020, 16:34
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kręgosłup – dlaczego boli i jak sobie pomóc - ból kręgosłupa

Postautor: stevie.kuhlman » 11 gru 2020, 17:26

Ból kręgosłupa może być spowodowany zmianami zwyrodnieniowymi w obrębie kręgów. Można to sprawdzić w łatwy sposób wykonując rezonans magnetyczny. Badanie to bardzo dobrze obrazuje zmiany w kościach.

__________________________
Tomma Rzeszów
Kas!a
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 22 gru 2020, 13:09

Re: Kręgosłup – dlaczego boli i jak sobie pomóc - ból kręgosłupa

Postautor: Kas!a » 22 gru 2020, 13:15

Mnie boli po ciężkim dniu pracy, bo źle się schylam
bella91
Level 2
Level 2
Posty: 671
Rejestracja: 03 lut 2017, 23:25

Re: Kręgosłup – dlaczego boli i jak sobie pomóc - ból kręgosłupa

Postautor: bella91 » 27 gru 2020, 21:50

Moim zdaniem warto pomyśleć o rezonansie magnetycznym - https://mridiagnostyka.pl/ Kręgosłup może boleć z wielu powodów i lepiej tego nie bagatelizować. Sama mam problemy z kręgosłupem i miałąm rezonans. U mnie winna jest otyłość i staram się schudnąć. Poki co mam 7 kg na minusie.
daw
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 87
Rejestracja: 11 sty 2021, 12:11

Re: Kręgosłup – dlaczego boli i jak sobie pomóc - ból kręgosłupa

Postautor: daw » 13 sty 2021, 09:49

Boleć może z wielu powodów, dlatego najlepiej, na wszelki wypadek pójść do lekarza, jakiegoś sprawdzonego specjalisty i się przebadać. Ja leczę się w Klinice Schorzeń Kręgosłupa i Stawów Tomasz Stengert (“McKenzie Clinic”) w Poznaniu https://www.mckenzie.pl/metoda-mckenziego.To rzetelne miejsce, mają super podejście do pacjentów, lekarz jest kompetentny, ale przy tym sympatyczny, profesjonalnie mnie tam przebadano i zaproponowano metodę leczenia, która przyniosła świetne rezultaty, jestem zachwycona, zdecydowanie warto skorzystać z ich usług, polecam.
Vectra34
Level 1
Level 1
Posty: 362
Rejestracja: 19 lis 2017, 15:00

Re: Kręgosłup – dlaczego boli i jak sobie pomóc - ból kręgosłupa

Postautor: Vectra34 » 18 sty 2021, 12:13

Mój kręgosłup powinien być operowany, ale że są przy tym choroby, które operacje wykluczają, niestety trzeba szukać innych rozwiązań. Znajomi polecili mi fizjoterapeutę w Krakowie, w Nowej Hucie https://osteomedic.com.pl/ Mają szeroki zakres działania, w tym to co mi najbardziej w tej chwili jest potrzebne, to zminimalizowanie dolegliwości bólowych. Muszę do nich zadzwonić.
Greysowa
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 96
Rejestracja: 29 kwie 2018, 08:35

Re: Kręgosłup – dlaczego boli i jak sobie pomóc - ból kręgosłupa

Postautor: Greysowa » 20 sty 2021, 18:42

Najgorsze jest to, że problemów może być dużo, kręgosłup może też was boleć w różnych odcinkach. Jak już ból jest bardzo uciążliwy to pomyślcie o pomocy fizjoterapeuty, im wcześniej to zrobicie tym lepiej. Myślę, że tu fizjoterapia kartuzy sprawdzi się bardzo dobrze, szczególnie, że firma działa jako fizjoterapia mobilna. Zapoznajcie się z ich szerokim zakresem pomocy.
daniel36Wilk12
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 18 cze 2020, 11:53

Re: Kręgosłup – dlaczego boli i jak sobie pomóc - ból kręgosłupa

Postautor: daniel36Wilk12 » 27 sty 2021, 10:28

Witam polecam bardzo fajne urządzenie Półwałek rehabilitacyjny świetnie sie sprawdza przy kręgosłupie.
lolek192837465
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 03 cze 2020, 09:56

Re: Kręgosłup – dlaczego boli i jak sobie pomóc - ból kręgosłupa

Postautor: lolek192837465 » 27 sty 2021, 12:08

Ja przy problemach z kręgosłupem zdecydowałem się iść na całość. Znalazłem ofertę kliniki w niemczech. Okazali się świetnie pomagać przy bólach pleców. Polecam
mitril
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 107
Rejestracja: 10 lut 2020, 10:24

Re: Kręgosłup – dlaczego boli i jak sobie pomóc - ból kręgosłupa

Postautor: mitril » 29 sty 2021, 20:57

ja chodziłam przez długi czas na rehabilitację do dr Więcka http://www.rehabilitacje.org/ bardzo mi pomógł , zwłaszcza ze pamiętam, ze groziło mi kalectwo.. Dzięki dr Wieckowi naprawdę wyleczyłam się z wszelkich dolegliwości bólowych i do tego umiem się normlanie poruszac
Ela78
Level 2
Level 2
Posty: 779
Rejestracja: 07 mar 2017, 11:46

Re: Kręgosłup – dlaczego boli i jak sobie pomóc - ból kręgosłupa

Postautor: Ela78 » 24 wrz 2021, 14:42

Przyznam szczerze, że również miałam problemy z kręgosłupem, w moim przypadku odcinkiem lędźwiowym. Potrzebowałam błyskawicznego ratunku, dlatego zgłosiłam się do Centrum Medycznego Gamma w Warszawie, ponieważ mieszkam niedaleko. Serdecznie polecam, bo to mega profesjonaliści. Najlepsze jest to, że mają własną placówkę szpitalną, a także szeroko zakrojoną diagnostykę i przychodnie z mnóstwem lekarzy. Załatwisz tam chyba wszystko :D, choć "załatwisz", to pewnie słabe określenie, ale wiecie o co mi chodzi.
lotta
Level 1
Level 1
Posty: 313
Rejestracja: 14 paź 2019, 21:12

Re: Kręgosłup – dlaczego boli i jak sobie pomóc - ból kręgosłupa

Postautor: lotta » 24 wrz 2021, 17:14

jarasek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 14 paź 2021, 12:26

Re: Kręgosłup – dlaczego boli i jak sobie pomóc - ból kręgosłupa

Postautor: jarasek » 14 paź 2021, 12:28

przeciążony, zbyt długo w złej pozycji, jak jesteś młody to nie ma innego wytłumaczenia
smycz_ula
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 15 lis 2021, 13:39

Re: Kręgosłup – dlaczego boli i jak sobie pomóc - ból kręgosłupa

Postautor: smycz_ula » 15 lis 2021, 14:36

Wszystko przez siedzący tryb zżycia. Ja uważam, że najlepsza jest Yoga. Nie wiele kosztuje a do tego uspokaja.

Wróć do „Ciekawostki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość