Kręgosłup – dlaczego boli i jak sobie pomóc - ból kręgosłupa

technologia,nauka,medycyna i inne
serwerux1
Level 2
Level 2
Posty: 904
Rejestracja: 16 maja 2016, 12:16

Kręgosłup – dlaczego boli i jak sobie pomóc - ból kręgosłupa

Postautor: serwerux1 » 27 lis 2018, 19:12

Karolina100
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: 18 gru 2018, 16:20

Re: Kręgosłup – dlaczego boli i jak sobie pomóc - ból kręgosłupa

Postautor: Karolina100 » 19 gru 2018, 11:18

O dawna mam duże problemy z bólem w plecach, smaruję rożnymi maściami ale dowiedziała się , że może mi pomoc masaż. Zapisałam się na masaz pleców do Magia Day Spa w Krakowie ul. Szlak 22 i bardzo mi te zabiegi zaczęły pomagać. Masaż przynosi mi natychmiastowe rozluźnienie mięsni i przynosi ulgę w bólu. Miejsce na masaże bardzo fajne i super klimat tam panuje polecam jak najbardziej.
raspberry
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 22 gru 2018, 21:22

Re: Kręgosłup – dlaczego boli i jak sobie pomóc - ból kręgosłupa

Postautor: raspberry » 22 gru 2018, 21:23

Kręgosłup potrafi naprawdę dać w kość.. coś o tym wiem.
pigeon
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 05 cze 2017, 22:18

Re: Kręgosłup – dlaczego boli i jak sobie pomóc - ból kręgosłupa

Postautor: pigeon » 27 gru 2018, 13:59

materiały budowlane

Ból kręgosłupa może być bardzo niebezpieczny!
Lilka2
Level 1
Level 1
Posty: 333
Rejestracja: 16 wrz 2018, 01:08

Re: Kręgosłup – dlaczego boli i jak sobie pomóc - ból kręgosłupa

Postautor: Lilka2 » 14 sty 2019, 19:54

Wedlug mnie w takiej sytuacji dobrze jest wybrac sie do gabinetu specjalistycznego a nie dzialac na wlasna reke. W razie czego w Krakowie mają dobrych lekarzy a tutaj http://www.rehabilitacje.org/ mozna sie umowic na wizyte bez kolejek
maicher
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 16 sty 2019, 15:55

Re: Kręgosłup – dlaczego boli i jak sobie pomóc - ból kręgosłupa

Postautor: maicher » 16 sty 2019, 16:22

Mam pracę biurową. 8h codziennie przed komputerem. W pierwszych latach pracy dopadł mnie problem bólu szyi. Problemem było to, że "zwieszałem" głowę w strone monitora. Problem nasilił się do tego stopnia, że tyłu szyi zaczął mi się pojawiać delikatny garb, taka jakby opuchlizna.
Zacząłem się interesować tematem. Fizjoterapia, masaże. Poprawna pozycja siedząca (głowa nad barkami, wzrok równolegle). Dobre krzesło (stabilne, lęźdźwia podparte). Ćwiczenia rozciągające i wzmacniające szyję. Dobry duży monitor (żeby nachylać jak np czcionka za mała).
Takie kompleksowe podejście w moim przypadku zadziałało. Jeśli ktoś z Was spędza wiele godzin przed kompem w pracy, polecam się zainteresować tematem.
Beatka12
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 58
Rejestracja: 23 sty 2019, 12:07

Re: Kręgosłup – dlaczego boli i jak sobie pomóc - ból kręgosłupa

Postautor: Beatka12 » 24 sty 2019, 18:05

Jestem osobą , która pracuje bardzo dużo przed komputerem w pracy jak i w domu. Mam duze problemy z bólem kręgosłupa jak i karku. Zaczełam ostatnio chodzic na zajęcia reha-bilitacyjne do bardzo fajnej kliniki Rehaorthopedica w Krakowie. Miejsce warte polecenia , mi bardzo pomogli, teraz odczuwam dużo mnieszy ból.
qwerk
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 14 lut 2018, 09:35

Re: Kręgosłup – dlaczego boli i jak sobie pomóc - ból kręgosłupa

Postautor: qwerk » 21 lut 2019, 14:06

Na bóle kręgosłupa najlepszy jest basen. Ja odkąd pływam regularnie to plecy rzadziej mnie bolą.
diacu7
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 16 maja 2019, 15:19

Re: Kręgosłup – dlaczego boli i jak sobie pomóc - ból kręgosłupa

Postautor: diacu7 » 16 maja 2019, 15:25

Według mnie na ból kręgosłupa najlepsze są maty do akupresury :hurra: - w szczególności tego producenta https://www.acusmed.pl/producenci/lyapko/ (przekonał mnie mój fizjoterapeuta). Mają mega ostre kolce ale przynajmniej czuję, że na nich leżę!
orzel123
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 17 sty 2019, 14:42

Re: Kręgosłup – dlaczego boli i jak sobie pomóc - ból kręgosłupa

Postautor: orzel123 » 17 maja 2019, 16:07

W większości przypadków ból kręgosłupa, spowodowany jest nieprawidłową postawą podczas siedzenia (najczęściej przed komputerem). Dlatego warto pilnować się i siedzieć prosto żeby w przyszłości nie mieć dolegliwości związanych z kręgosłupem :)
anaksymander
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 37
Rejestracja: 09 kwie 2019, 15:04

Re: Kręgosłup – dlaczego boli i jak sobie pomóc - ból kręgosłupa

Postautor: anaksymander » 20 maja 2019, 09:04

Rozglądając się po swoim otoczeniu wyraźnie widzę, że bóle kręgosłupa to coraz częstsza dolegliwość. Zasmucające, zwłaszcza, że bardzo wielu skarżących się na to moich znajomych to wciąż bardzo młode osoby :(. Niestety, ale współcześnie dominujący styl życia ma tutaj bardzo duże znaczenie… Nie wolno zatem tego lekceważyć i pomyśleć o tym, zastosować zabiegi rehabilitacyjne kręgosłupa, jak na przykład te oferowane w tego typu: https://wojnar.pl/zabiegi-rehabilitacyjne-kregoslupa/ ośrodkach, gdzie dokonywane są one przez ekspertów w tej dziedzinie :).
Arletta
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 23 maja 2019, 10:26
Lokalizacja: Poznań

Re: Kręgosłup – dlaczego boli i jak sobie pomóc - ból kręgosłupa

Postautor: Arletta » 23 maja 2019, 10:28

Naprawdę świetnie się składa, że poruszacie takie tematy. Ja od niedawna również zmagam się z bólami kręgosłupa, więc wszystkie sugestie i porady będą dla mnie bardzo wartościowe!

_____________________________________
fizjoterapeuta poznań
Lilka2
Level 1
Level 1
Posty: 333
Rejestracja: 16 wrz 2018, 01:08

Re: Kręgosłup – dlaczego boli i jak sobie pomóc - ból kręgosłupa

Postautor: Lilka2 » 29 cze 2019, 23:04

Z takimi przypadlosciami kregoslupa nie ma zartow. Warto skonsultowac sie z lekarzem i na pewno bedzie tez konieczna rehabilitacja. Wiem, ze tutaj http://www.rehabilitacje.org/ w Krakowie sa dobrzy specjalisci. Moga nam pomoc w takich schorzeniach
aggy30
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 24
Rejestracja: 05 gru 2018, 21:38

Re: Kręgosłup – dlaczego boli i jak sobie pomóc - ból kręgosłupa

Postautor: aggy30 » 08 lip 2019, 13:44

Ja mam stwierdzoną przepuklinę w odcinku szyjnym. Operacja jest w moim przypadku zbyt ryzykowna, dlatego muszę bardzo dbać o siebie. Pierwsze, co zrobiłam, to zainwestowałam w odpowiednie podparcie dla szyi w czasie snu. Ta poduszka https://salonsnu.pl/poduszki/212-podusz ... moore.html to doskonałe rozwiązanie. Polecam każdemu, kto chce sie pozbyć bólu w obrębie szyi.
jankamor
Level 1
Level 1
Posty: 366
Rejestracja: 07 maja 2018, 13:11

Re: Kręgosłup – dlaczego boli i jak sobie pomóc - ból kręgosłupa

Postautor: jankamor » 12 lip 2019, 07:41

Co mówi lekarz? Od tego zaczęłabym diagnostykę.

Wróć do „Ciekawostki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość