jakie są przyczyny otyłości - od czego się tyje

technologia,nauka,medycyna i inne
serwerux1
Level 2
Level 2
Posty: 904
Rejestracja: 16 maja 2016, 12:16

jakie są przyczyny otyłości - od czego się tyje

Postautor: serwerux1 » 14 kwie 2019, 20:39

Helenka123
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 26
Rejestracja: 09 kwie 2019, 09:27

Re: jakie są przyczyny otyłości - od czego się tyje

Postautor: Helenka123 » 14 maja 2019, 08:56

Żeby schudnąć trzeba mieć czas na ćwiczenia. Najlepiej trenować, kiedy masz sprzęt pod ręką. Zamontowanie drabinki gimnastyczne w domu umożliwia skorzystanie z niej w każdej wolnej chwili, nawet kiedy pogoda uniemożliwia wyjście do siłowni. :D
Awatar użytkownika
tiffany88
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 16 maja 2019, 12:07
Lokalizacja: Wólka Kosowska

Re: jakie są przyczyny otyłości - od czego się tyje

Postautor: tiffany88 » 16 maja 2019, 12:13

Według mnie dobra dieta to połowa sukcesu, dołożyć do tego trochę aktywności fizycznej i postępy murowane.
Elfryd
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 48
Rejestracja: 14 lut 2018, 13:55

Re: jakie są przyczyny otyłości - od czego się tyje

Postautor: Elfryd » 16 maja 2019, 14:07

Zgaduję, że przyczyną otyłości jest nadmierne jedzenie i niedostateczne ruszanie się.
Ela78
Level 2
Level 2
Posty: 779
Rejestracja: 07 mar 2017, 11:46

Re: jakie są przyczyny otyłości - od czego się tyje

Postautor: Ela78 » 14 cze 2019, 11:11

A czy ktoś może stosuje dietę Dąbrowskiej ? czy są jakieś efekty w odchudzaniu ? ja zastanawiam się nad zastosowaniem jej diety bo wszystkie inne zawodzą. Póki co czytałam o tej diecie na tej stronie https://zyj-zdrowiej.pl/dieta-dr-dabrow ... -i-owocow/ . Jest dokadnie wszystko opisane, zasady, etapy a nawet przepisy. Może warto spróbować ? Czy jedynym rozwiązaniem to juz dietetyk ?
gadane
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 21 sie 2019, 11:03

Re: jakie są przyczyny otyłości - od czego się tyje

Postautor: gadane » 21 sie 2019, 11:04

brak ruchu
kbolek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 19
Rejestracja: 07 lut 2019, 10:39

Re: jakie są przyczyny otyłości - od czego się tyje

Postautor: kbolek » 22 sie 2019, 14:30

Przyczyn otyłości jest mnóstwo. Jednak najczęstszą przyczyną według mnie jest prowadzony przez wiele osób niezdrowy tryb życia. Ludzie bardzo często jedzą niezdrową żywność, małą się ruszają i nie przeznaczają odpowiedniego czasu na odpoczynek. Dlatego każdy, kto cierpi na otyłość powinien zacząć jest zdrową i ekologiczną żywność oraz wybrać się na siłownie lub zacząć biegać.
bella3
Level 1
Level 1
Posty: 441
Rejestracja: 15 kwie 2013, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: jakie są przyczyny otyłości - od czego się tyje

Postautor: bella3 » 23 sie 2019, 19:39

Styl życia jaki prowadzimy, predyspozycje genetyczne i zła dieta. Niektóre choroby i leki również przyczyniają się do wzrostu wagi. Na pewno trzeba odróżnić nadwagę od otyłości. Z tym pierwszym można sobie samemu poradzić, ale otyłość 2 stopnia bądź otyłość skrajna wymaga już leczenia. Często operacyjnego. Mój znajomy miał zabieg zmniejszania żołądka po którym rzeczywiście udało mu się schudnąć ponad 30 kg. Polecam wizyty w Warszawie w szpitalu Medicover, dr Patrycja Wachowska-Kelly przeprowadza tam konsultacjęe Mają w zespole chirurgów, dietetyków, psychologa. diagnozują i leczą.

Wróć do „Ciekawostki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość