wakacyjna apteczka czyli co powinno się w niej znaleźć

technologia,nauka,medycyna i inne
serwerux1
Level 2
Level 2
Posty: 904
Rejestracja: 16 maja 2016, 12:16

wakacyjna apteczka czyli co powinno się w niej znaleźć

Postautor: serwerux1 » 29 cze 2019, 22:00

jankamor
Level 1
Level 1
Posty: 366
Rejestracja: 07 maja 2018, 13:11

Re: wakacyjna apteczka czyli co powinno się w niej znaleźć

Postautor: jankamor » 12 lip 2019, 07:48

Nie wyobrażam sobie nie mieć ze sobą apteczki na wyjeździe, zawsze coś może się stać. Wożę ze sobą na każdy wyjazd.
Pestka
Level 2
Level 2
Posty: 521
Rejestracja: 09 kwie 2018, 18:03

Re: wakacyjna apteczka czyli co powinno się w niej znaleźć

Postautor: Pestka » 25 lip 2019, 13:03

Ja mam małe dzieci więc nie ruszamy się na zadne wyjazdy bez probiotyku. Tym bardzoej jeśli chodzi o jakieś wyjazdy włąśnie na ferie czy wakacje - wiadomo zmiana wody i jedzenia i jakas biegunka gotowa. Zawsze mam ze sobą flostrum bo działa ochronnie na jelita i cały układ pokarmowy. Chociaz to probiotyk to nie trzeba go przechowywac w lodówce wiec moze spokojnie "siedziec" w apteczce.
trik01
Level 1
Level 1
Posty: 342
Rejestracja: 24 mar 2018, 20:25

Re: wakacyjna apteczka czyli co powinno się w niej znaleźć

Postautor: trik01 » 20 sie 2019, 19:34

Ja zawsze pamiętam o tym, żeby w apteczce znalazł się probiotyk dla niemowląt https://www.estabiom.pl/kiedy-podawac-p ... -dzieciom/ . Zwłaszcza u maluszków łatwo o osłabienie flory bakteryjnej i wtedy należy uzupełniać ją w odpowiednie dla nich bakterie. Dobrze stosować takie, w których skład wchodzi szczep bakterii Lactobacillus.
anettka
Level 1
Level 1
Posty: 354
Rejestracja: 22 sty 2018, 09:30

Re: wakacyjna apteczka czyli co powinno się w niej znaleźć

Postautor: anettka » 04 lis 2019, 18:38

Oj prościej byłoby chyba wymienić to, czego w takiej apteczce być nie powinno haha :) Poza tym co już wymieniliście ja dałabym jeszcze od siebie spray na rany z antybiotykiem czyli popularny Octenisept. On jest w zasadzie na wszystko - na rany, obtarcia, oparzenia oraz inne infekcje wirusowe, bakteryjne czy grzybicze.
pradaa
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 06 lis 2019, 20:40

Re: wakacyjna apteczka czyli co powinno się w niej znaleźć

Postautor: pradaa » 06 lis 2019, 20:40

dzięki za ten wątek :)
Lilka2
Level 1
Level 1
Posty: 333
Rejestracja: 16 wrz 2018, 01:08

Re: wakacyjna apteczka czyli co powinno się w niej znaleźć

Postautor: Lilka2 » 28 gru 2019, 20:44

Zgadzam się- akurat octenisept zastosowanie sprawdzi sie w wiekszosci przypadków- skutecznie radzi sobie w walce z grzybami, wirusami czy bakteriami. Warto jednak zapoznac sie dokladnie z jego dzialaniem oraz ulotką. Na przestrzeni wielu lat powstalo wiele mitow wokol tego środka, wiec warto dowiedziec się skad takie poruszenie, choc moim zdaniem wiekszosc tych mitow to rzeczywiscie niepotwierdzone informacje . Ja od zawsze mam ten srodek i swietnie sobie radzi
Roxi
Level 2
Level 2
Posty: 837
Rejestracja: 29 maja 2017, 11:17

Re: wakacyjna apteczka czyli co powinno się w niej znaleźć

Postautor: Roxi » 25 sty 2020, 11:29

Zdecydowanie probiotyk. Wiem po mojej rodzinie, różne choróbska nas łapią na wyjazdach. Dlatego zawsze mam w wakacyjnej apteczce krople Multilac Baby. Mogę je podać i dzieciom i dorosłym.
bubblegum
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 22
Rejestracja: 06 wrz 2020, 20:18

Re: wakacyjna apteczka czyli co powinno się w niej znaleźć

Postautor: bubblegum » 30 lis 2020, 21:06

Według mnie koniecznie coś na zranienia. Ja mam zawsze octenisept, u nas sprawdza się świetnie. Nawet najdrobniejsze ranki trzeba odkażać, więc moim zdaniem to prawdziwy must-have
fibii
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 102
Rejestracja: 09 cze 2017, 21:24

Re: wakacyjna apteczka czyli co powinno się w niej znaleźć

Postautor: fibii » 21 kwie 2021, 23:46

ja biorę też vaxol, jeśli w planach będzie pływanie to zazwsze dodatkowe zabezpieczenie uszu przed zaleganiem wody, ma fajny skład bo jest z oliwy z oliwek i jest wydajny, dobrze mieć w apteczce.
nafertiti
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 27
Rejestracja: 15 kwie 2021, 09:59

Re: wakacyjna apteczka czyli co powinno się w niej znaleźć

Postautor: nafertiti » 13 maja 2021, 22:05

Też muszę się w ten vaxol wyposażyć, za chwilę wakacje i na pewno będziemy wypoczywać nad wodą, woda w uszach to nieprrzyjemne odczucie, moje dzieciaki sa bardzo na to wyczulone i jak woda nie chce wyplynąć do jest dramat

Wróć do „Ciekawostki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość