Bieganie w smogu czy bieżnia?

Sport Forum: najświeższe wiadomości, imprezy sportowe, relacje, wyniki, tabele, zdjęcia, wideo, sportowcy, strefy kibica, ćwiczenia, odżywianie.
florencio82
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 15 paź 2019, 09:04
Lokalizacja: Łódź

Re: Bieganie w smogu czy bieżnia?

Postautor: florencio82 » 15 paź 2019, 09:08

Osobiście wolę biegać na powietrzu, jak dla mnie na bieżni to bieg w miejscu, monotonny i szybko się nudzi. Natomiast na powietrzu inaczej się biega, mam wrażenie, że można zacznie większy dystans wtedy przebiec.
Aloes90
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 23 paź 2019, 23:55

Re: Bieganie w smogu czy bieżnia?

Postautor: Aloes90 » 23 paź 2019, 23:57

Wolałbym po bieżni, ale nie stać mnie na zakup do domu, a na siłowni wolę inne ćwiczenia
anitaw
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 10 maja 2018, 13:20

Re: Bieganie w smogu czy bieżnia?

Postautor: anitaw » 24 paź 2019, 11:40

Ja biegać nie lubie- uwielbiam zbiegać z górki, kiedy jestem w górach, bardzo lubie grać w squasha- bardzo dynamiczny i zrywny sport, ale samego biegania nie lubie. Ostatnio pierwszy raz byłam na bieżki- zalecenie trenera, nie ma co! Trzeba sie ruszyć i podobało mi się. A problem mam podobny tylko z jazdą na rowerze- wybrać jazdę w terenie w mieści czy jednak wybrać się na zajęcia i pojeździć stacjonarnie. Wniosek mam jeden- na sali wzmocnisz ciało i utrzyasz względną kondycje, ale jazda w terenie to zupełnie coś innego. Nawet najlepszy interwał nie oddaje tego jak się jeździ po drodze. Wieć biegać na bieżki, ale tylko wtedy kiedy pogoda nie pozwala na trening na świeżym powietrzu. Myślałeś o masce antysmogowej???
Nickel
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 30 gru 2019, 21:05

Re: Bieganie w smogu czy bieżnia?

Postautor: Nickel » 30 gru 2019, 21:06

Można zrobić trening cardio czy interwałowy w domu bez bieżni.
Strelka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 128
Rejestracja: 29 kwie 2018, 10:07

Re: Bieganie w smogu czy bieżnia?

Postautor: Strelka » 06 sty 2020, 16:28

Na pewno chcąc zrobić coś dla swojego zdrowia nie warto iść biegać zimą... Odpuśćcie sobie to, najlepiej właśnie zdecydować się na bieżnię, rowerek stacjonarny, czy też chodzenie na siłownie. Całkiem ciekawe rozwiązanie proponuje też firma https://www.bodybar.com.pl/ U nich można zapisać się na bardzo efektywny trening EMS. Z jego pomocą poprawicie swój metabilizm, w znacznie krótszym czasie lepiej zaangażujecie mięśnie do treningu, oczywiście wszystko w towarzystwie trenera personalnego.
HalfMan
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 09 sty 2020, 21:20

Re: Bieganie w smogu czy bieżnia?

Postautor: HalfMan » 09 sty 2020, 21:22

Ja też wolę biegać w zmieniającej się scenerii, ale w dużych miastach smog jest zabójczy
bella91
Level 2
Level 2
Posty: 671
Rejestracja: 03 lut 2017, 23:25

Re: Bieganie w smogu czy bieżnia?

Postautor: bella91 » 13 sty 2020, 22:53

Myślę, ze lepiej wybrać bieżnię. Smog jest niebezpieczny dla zdrowia... Sama mam bieżnię w domu i póki co na niej biegam. Jeśli zaś chodzi o buty do biegania to zajrzyj na https://bestbuty.pl/ Znajdziesz tam markowe obuwie sportowe w bardzo dobrych cenach.
Mateo 77
Level 2
Level 2
Posty: 694
Rejestracja: 04 lis 2017, 10:57

Re: Bieganie w smogu czy bieżnia?

Postautor: Mateo 77 » 27 mar 2020, 19:40

To już każdy sam musi sobie na to odpowiedzieć. Ja Wam polecę, że jeśli myślicie o bieganiu na dworzu, to na pewno powinniście zaopatrzyć się w odpowiednią odzieć, Bazując na takich kurtkach jak https://stsklep.pl/772-kurtki-do-biegania będzie Wam o wiele przyjemniej odbyć każdy trening. Warto mieć to na uwadze już teraz.
Anulaa21
Level 1
Level 1
Posty: 405
Rejestracja: 02 cze 2020, 13:16

Re: Bieganie w smogu czy bieżnia?

Postautor: Anulaa21 » 17 cze 2020, 10:13

Przecież smog sam w sobie stanowi poważne zagrożenie dla naszego zdrowia. A dodatkowy wysiłek dla płuc, jakim jest bieganie, może jeszcze bardziej nadwyrężać nasz organizm. Właśnie dlatego każdy powinien zwrócić jeszcze większą uwagę na to, by ograniczać tworzenie smogu. W http://smogowicze.pl/ znajdziecie na ten temat więcej informacji, więc warto zajrzeć tam samemu.
Anastazja
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 12 lis 2020, 11:20

Re: Bieganie w smogu czy bieżnia?

Postautor: Anastazja » 12 lis 2020, 14:52

Również wolę biegać na zewnątrz, bieżnia jest dla mnie zbyt nudna i monotonna, niestety czasami przy dużym smogu jest to jedyna opcja... dlatego zawsze przed treningiem sprawdzam najnowszy raport smogowy i w zależności od jego wyniku planuję gdzie wykonać swój trening :D
rafon
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 101
Rejestracja: 12 mar 2019, 11:05

Re: Bieganie w smogu czy bieżnia?

Postautor: rafon » 24 lis 2020, 14:11

Ja osobiście zimą wolę trenować w domu i nie chodzi tu już nawet o smog, lecz o sam komfort ćwiczeń. Zamiast bieżni postawiłem jednak na trenażer Tacx FLUX S Smart, który zapewnia bardzo realistyczne wrażenia z jazdy. Dzięki niemu można ćwiczyć na rowerze w zaciszu własnego domu lub mieszkania. Powiem Wam, że ten produkt jest jak najbardziej wart swojej ceny - wyróżnia się solidną i cichą konstrukcją, a efekty jakie można dzięki niemu uzyskać są rewelacyjne.
malipowy
Level 1
Level 1
Posty: 270
Rejestracja: 14 gru 2018, 21:49

Re: Bieganie w smogu czy bieżnia?

Postautor: malipowy » 05 gru 2020, 03:44

Ani to ani to. Najlepiej wybrać trening EMS. Tutaj https://smartgym.com.pl/ możecie z takiego skorzystać
vergie72
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 11 gru 2020, 10:48
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Bieganie w smogu czy bieżnia?

Postautor: vergie72 » 11 gru 2020, 11:09

W okresie zimowym lepszym wyborem będzie bieżnia.
Errik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 28 gru 2020, 18:44

Re: Bieganie w smogu czy bieżnia?

Postautor: Errik » 28 gru 2020, 19:05

Lepiej biegać na świeżym powietrzu
anettka
Level 1
Level 1
Posty: 354
Rejestracja: 22 sty 2018, 09:30

Re: Bieganie w smogu czy bieżnia?

Postautor: anettka » 04 sty 2021, 08:18

Ktos wcześniej wspomniał o treningu EMS, też uważam, ze jest niezwykle skuteczny i warto się nim zainteresować. Ja trenuje od jakiegoś czasu w VictoryBody w Wesołej pod Warszawą. fajny klimat, duża skuteczność. taki trening zajmuje naprawdę minimalną ilość czasu ( raz w tygodniu 20 min) a jest niezwykle intensywny i daje szybkie efekty.

Wróć do „Sport”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość