Kontuzja i rekonwalescencja?

Sport Forum: najświeższe wiadomości, imprezy sportowe, relacje, wyniki, tabele, zdjęcia, wideo, sportowcy, strefy kibica, ćwiczenia, odżywianie.
matik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 154
Rejestracja: 08 lis 2016, 11:18

Re: Kontuzja i rekonwalescencja?

Postautor: matik » 18 kwie 2019, 11:55

A czy byłeś u lekarza? Bo jednak każdy uraz należy skonsultować z lekarzem. Ja nawet gdzieś czytałam o tym jak odżywiać się w czasie kontuzji, bo dobra dieta podobno przyśpiesza leczenie. Ale nie pamietam strony na której ten temat był poruszany. Może jak wpiszesz w wyszukiwarkę to coś Ci znjajdzie.
Pestka
Level 2
Level 2
Posty: 521
Rejestracja: 09 kwie 2018, 18:03

Re: Kontuzja i rekonwalescencja?

Postautor: Pestka » 17 cze 2019, 11:39

Niestety po kontuzji, szczególnie poważnej rehabilitacja jest wskazana. Często kontuzjom towarzyszą silne dolegliwości bólowe, dlatego warto zdecydować się na zabiegu, które zmniejszą uczucie dyskomfortu i ból. Bardzo dobrze w leczeniu takich dolegliwości sprawdza się magnetoterapia. Zabiegi te są bezbolesne i można wykonywać je w domu. Więcej informacji dotyczących urządzeń do magnetoterapii oraz ich zastosowania znajdziecie na stronie hurtowni rehabilitacyjnej Bardomed. Tu możecie także nabyć sprzęt bardzo dobrej jakości.
Oldboy34
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 28 lip 2019, 22:20

Re: Kontuzja i rekonwalescencja?

Postautor: Oldboy34 » 28 lip 2019, 22:21

To zależy od kontuzji, te lżejsze wymagają rozsądku i powstrzymania się przed jak najszybszym powrotem do ćwiczeń, a te poważniejsze to już rehabilitacja...

-----
polecana strona
Lilka2
Level 1
Level 1
Posty: 333
Rejestracja: 16 wrz 2018, 01:08

Re: Kontuzja i rekonwalescencja?

Postautor: Lilka2 » 05 sie 2019, 14:23

moja babcia ostatnio kiedy ściągała firanki powaznie upadła na podłogę - poczatkowo sie nie przyznawala ze tak sie stalo no ale bylo widac ze ma problemy z chodzeniem. Niestety nie ma kto z rodziny być z nią cały czas i takie rzeczy wlasnie miały miejsce... Jednak odkad przebywa na opiece calodobowej w domu seniora Pod Topolami w Piotrkowie Kujawskim https://podtopolami.eu to widzę ,że powraca do zdrowia. Pomagają jej tam dobrzy rehabilitanci no i czuwa nad nią wykwalifikowany personel.
Lorita33
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 05 sie 2019, 21:54

Re: Kontuzja i rekonwalescencja?

Postautor: Lorita33 » 05 sie 2019, 21:55

Przede wszystkim to uzbrój się w cierpliwość, bo bez tego ani rusz. Nie wracaj za szybko do aktywności.

----
polecam
Justyna Bara
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 119
Rejestracja: 12 wrz 2019, 14:29

Re: Kontuzja i rekonwalescencja?

Postautor: Justyna Bara » 12 wrz 2019, 14:42

Ja po kontuzji rehabilitowałam się w krakowskim gabinecie na ul. Słomczyńskiego 12/16, ze względu na renomę jaką się cieszy wśród pacjentów i pracującą tam wykwalifikowaną kadrę. Zarejestrowałam się przez neta, szybko, sprawnie i bez kolejek, korzystając ze strony rehabilitacje.org Było warto, dziś już nic mi nie dolega.
bergnaum.levi
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 03 paź 2019, 11:43
Lokalizacja: Lublin

Re: Kontuzja i rekonwalescencja?

Postautor: bergnaum.levi » 03 paź 2019, 11:48

W taki sytuacji konieczna jest rehabilitacja, bo nic innego nie pomoże wrócić do formy. Jest wiele dobrych rehabilitantów, którzy potrafią pomóc w krótkim czasie, warto z tego korzystać.
florencio82
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 15 paź 2019, 09:04
Lokalizacja: Łódź

Re: Kontuzja i rekonwalescencja?

Postautor: florencio82 » 15 paź 2019, 09:09

Dokładnie, powrót do całkowitej sprawności może być długi, więc trzeba wspomagać się sesjami rehabilitacyjnymi, czy masażami, które znacznie przyspieszą pozbycie się kontuzji.
Awatar użytkownika
Syriusz
Level 1
Level 1
Posty: 204
Rejestracja: 07 mar 2017, 09:50

Re: Kontuzja i rekonwalescencja?

Postautor: Syriusz » 16 paź 2019, 07:17

Bieganie faktycznie jest rodzajem sportu, w przypadku którego bardzo łatwo o kontuzję. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważne jest odpowiednie obuwie, a już szczególnie w sytuacjach, gdy biega ktoś w terenie np. po lesie. Myślę, że osoby regularnie uprawiające biegające, czy uprawiające jakikolwiek inny sport, powinny mieć kontakt z jakąś placówką, w której można liczyć w razie czego na rehabilitację. W razie czego polecam zajrzeć na https://www.przychodniaspecjalistyczna.com.pl/.
chloe96
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 27 paź 2019, 16:14
Lokalizacja: Lublin

Re: Kontuzja i rekonwalescencja?

Postautor: chloe96 » 27 paź 2019, 16:17

Właśnie jestem po kontuzji ręki, nieciekawa sprawa, dalej nie mogę nią poruszać i nie wiem, co jest tego przyczyną. Potrzebuje dobrej chirurgii ręki Warszawa, żeby doświadczeni lekarze postawili odpowiednią diagnozę i zaczęli leczenie. Zastanawiam się nad tym centrum https://www.cmmedicum.com/chirurgia-reki/.
kacpermom
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 02 lis 2019, 18:40

Re: Kontuzja i rekonwalescencja?

Postautor: kacpermom » 02 lis 2019, 18:41

hejka
crawford84
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 20 lis 2019, 15:31
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kontuzja i rekonwalescencja?

Postautor: crawford84 » 20 lis 2019, 15:36

Powrót do zdrowia i pełnej sprawności jest bardzo ważny, dlatego trzeba skupić się na odpowiedniej rehabilitacji, która to ułatwi.
niebieskiorzel
Level 2
Level 2
Posty: 767
Rejestracja: 24 cze 2017, 19:35

Re: Kontuzja i rekonwalescencja?

Postautor: niebieskiorzel » 24 sty 2020, 17:54

Ja przeszedłem operację rekonstrukcji więzadła krzyżowego ACL około 2 lata temu. Przyczynił się do tego pechowy upadek na nartach, na szczęście dzięki zabiegowi jaki przeszedłem w klinice Sportoklinik pod okiem najlepszych specjalistów https://sportoklinik.pl/zespol/ . Dzięki nim zabiegł przebiegł pomyślnie, a ja dość szybko jak na tę kontuzje wróciłem do aktywności fizycznej.
stefan332666
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 10 mar 2020, 07:31

Re: Kontuzja i rekonwalescencja?

Postautor: stefan332666 » 10 mar 2020, 07:36

Każdy człowiek przechodzi kontuzję bardzo źle.Sam ostatnio byłem kontuzjowany i długo wracałem do zdrowia.
___________________________________________________________
twoje-okna.com
MariuszDom
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 23 cze 2020, 11:54

Re: Kontuzja i rekonwalescencja?

Postautor: MariuszDom » 27 cze 2020, 11:47


Wróć do „Sport”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość