Co dalej z kredytami w CHF?

Wydarzenia, wiadomości, informacje, aktualności z Polski i ze świata. Gorące dyskusje!
igam
Level 1
Level 1
Posty: 333
Rejestracja: 09 lis 2017, 00:27

Co dalej z kredytami w CHF?

Postautor: igam » 10 wrz 2018, 21:53

Jesteście z tym tematem na bieżąco? Koleżanka pytała mnie ostatnio o poradę gdzie można skorzystać z jakiejś pomocy, bo co prawda dostała od banku pismo informacyjne odnośnie obniżenia kosztów to i tak w sumie bez rewelacji tym bardziej że wiele straciła. Ja powiedziałam jej że może sama CHF kupować- najlepiej jak się zdecyduje na kantor online, bo tam kursy są najkorzystniejsze dla klienta, a co do pozostałych rozwiązań nie bardzo jestem w temacie. Tyle mogłam podpowiedzieć, ponieważ sama walutę kupuję w takim kantorze- przyczyna prosta: dawno już zauważyłam, że w bankach i na mieście zawyżają kursy a w kantorze internetowym nie.
Asmodeusz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 24
Rejestracja: 25 cze 2018, 11:22

Re: Co dalej z kredytami w CHF?

Postautor: Asmodeusz » 11 wrz 2018, 08:51

Jedyne, co mogę podpowiedzieć w tym temacie, to podobnie jak ty - sposób wymiany. Niech nie wymienia przez bank tylko sobie założy stałe zlecenie na Cinkciarzu i polecenie zapłaty, będzie się wszystko automatycznie robić. A dzięki niskiemu spreadowi jeszcze na tym zaoszczędzi. Tak kredyty we frankach spłaca wiele osób.
igam
Level 1
Level 1
Posty: 333
Rejestracja: 09 lis 2017, 00:27

Re: Co dalej z kredytami w CHF?

Postautor: igam » 10 paź 2018, 13:50

Dzięki, już kolejna osoba potwierdza moje zdanie. Zresztą chyba każdy widzi że kantor online lepiej wycenia niż banki. Sądzę że o bezpieczeństwo obawiać się też nie trzeba skoro witryna jest szyfrowana i tak jak bank kantor internetowy wymaga uwierzytelniania kodem SMS, dodatkowo też wysyła potwierdzenie wymian na mail. Przeczytałam niedawno że nawet można kupić walutę z odroczoną płatnością:) Korzystny kurs zatem na pewno nie umknie nawet jak klient nie ma na daną chwilę środków w kantorowym portfelu.
Padali
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 49
Rejestracja: 20 lip 2018, 21:41

Re: Co dalej z kredytami w CHF?

Postautor: Padali » 05 lis 2018, 20:11

A co ma być. Nadal frankowicze muszą płacić niemal dwukrotnie wyższe raty. I nic się w tym temacie nie zmieni, bo po prostu nie ma takiej możliwości. Jedyna opcja, to to co już wcześniej zostało wspomniane - wymiana pieniędzy na ratę przez dobry kantor online. To jedyna możliwość by trochę obniżyć ratę, bo wiadomo, że banki to mają bandycki kurs.
igam
Level 1
Level 1
Posty: 333
Rejestracja: 09 lis 2017, 00:27

Re: Co dalej z kredytami w CHF?

Postautor: igam » 16 lis 2018, 22:31

Jak to się mówi "mądry Polak po szkodzie", do frankowiczów idealnie pasuje to przysłowie. Dobrze że wielu ludzi już zdaje sobie z tego sprawę i kupuje CHF bez ingerencji banku, bo bankowe przewalutowania to niestety strata. Skoro kantor online sprzedaje po kursie lepszym średnio o 20-27 gr, to nie ma co się zastanawiać. Warto podpisać aneks i płacić bezpośrednio w CHF a kupować franki w kantorze internetowym.
huteran
Level 1
Level 1
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2017, 13:54

Re: Co dalej z kredytami w CHF?

Postautor: huteran » 12 gru 2018, 19:17

WArto skontaktować sie z odpowiednia kancelarią, która zajmuje się tym tematem. Mogę polecić Ci kancelarię adwokacką Pawła Przybyłowskiego - http://www.przybylowski.pl/kredyty-frankowe/ pracują tu świetni prawnicy, którzy zajmują się kredytami we frankach ;)
Padali
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 49
Rejestracja: 20 lip 2018, 21:41

Re: Co dalej z kredytami w CHF?

Postautor: Padali » 27 gru 2018, 06:08

Można spróbować, ale banki mają jeszcze lepszych prawników i dbają o to by czasem nic nie stracić, a jeszcze zyskać na takim przewalutowaniu. Czasami wiec lepiej nie kombinować, bo się okaże, że choć miałeś zaoszczędzić to jeszcze więcej stracisz. Dlatego ja na miejscu frankowiczów zostałbym przy wymianie przez kantor online, no i miał nadzieję, że kurs franka w końcu trochę spadnie.
igam
Level 1
Level 1
Posty: 333
Rejestracja: 09 lis 2017, 00:27

Re: Co dalej z kredytami w CHF?

Postautor: igam » 27 gru 2018, 22:08

To rozwiązanie jest przynajmniej pewne, bo kantor online taniej sprzedaje CHF niż banki, a więc oczywistym się staje że mniej wydaje się na spłatę raty. Równorzędnie można skorzystać z pomocy prawnika. Jedno drugiemu nie przeczy, a samemu warto działać w miarę swoich możliwości. Spłacanie z e-kantorów dzięki ustawie antyspreadowej jest w pełni akceptowane i korzystne- kurs franka wiele nie odbiega od rynkowego w kantorach internetowych.
lolipop1234
Level 1
Level 1
Posty: 288
Rejestracja: 31 lip 2015, 23:07

Re: Co dalej z kredytami w CHF?

Postautor: lolipop1234 » 15 sty 2019, 18:11

Pytasz co dalej z kredytami w CHF, otóż mija 4 lata od załamania, od tego czasu frank staniał, ale oprocentowanie wzrosło. Więcej na ten temat w artykule: http://money.pl/banki/raporty/artykul/kredyty-frankowe-w-jakiej-sytuacji,149,0,2413717.html. Czy jest szansa na znaczącą poprawę sytuacji kredytobiorców, trudno powiedzieć.
poziomka
Level 1
Level 1
Posty: 216
Rejestracja: 07 lip 2017, 14:46

Re: Co dalej z kredytami w CHF?

Postautor: poziomka » 28 kwie 2019, 14:52

Ja też tak wymieniam przez Pluskantor. Zdecydowanie bardziej się opłaca. W ogóle się przerzuciłam i zawsze teraz wymieniam kaskę przez ten serwis
ShirtWof
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 13 cze 2019, 18:42

Re: Co dalej z kredytami w CHF?

Postautor: ShirtWof » 13 cze 2019, 18:43

to jest masakra juakas
trylogia
Level 3
Level 3
Posty: 1054
Rejestracja: 10 gru 2012, 14:46
Lokalizacja: Stąd ;)

Re: Co dalej z kredytami w CHF?

Postautor: trylogia » 06 sie 2019, 12:49

W tym artykule: https://fretuslegis.pl/problemy-za-spla ... ankowicze/ masz garść porad na temat tego, na jaką pomoc mogą liczyć teraz frankowicze. Warto przeczytać! Okazuje się, że jest nadzieja!
liko99
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:59

Re: Co dalej z kredytami w CHF?

Postautor: liko99 » 12 sie 2019, 11:04

Kredyty w obcej walucie, których rata jest ustalana co miesiąc w mojej ocenie są niebezpieczne.
lolipop1234
Level 1
Level 1
Posty: 288
Rejestracja: 31 lip 2015, 23:07

Re: Co dalej z kredytami w CHF?

Postautor: lolipop1234 » 22 sie 2019, 21:44

Nikt nie przewidział takiej sytuacji.
Manuela
Level 2
Level 2
Posty: 878
Rejestracja: 15 kwie 2016, 10:41

Re: Co dalej z kredytami w CHF?

Postautor: Manuela » 25 wrz 2019, 10:25

Bo widać większość osób nie myśli. Banki też mają sporo za uszami, ale większość ludzi sama wkopała się w problemy, nie zastanawiając się nawet przez moment nad ryzykiem.

Wróć do „Wydarzenia: Polska i Świat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość