Co lepsze - prywatna czy publiczna szkoła?

Szkoła Podstawowa: forum uczniów
Strelka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 128
Rejestracja: 29 kwie 2018, 10:07

Co lepsze - prywatna czy publiczna szkoła?

Postautor: Strelka » 04 lut 2020, 11:18

Mój syn jest obecnie w przedszkolu, ale powoli zastanawiam się nad szkołą podstawową. Jestem z Warszawy więc wybór mam bardzo duży. Nie wiem czy zdecydować się na prywatną, czy też na publiczną placówkę. Możecie coś więcej powiedzieć na ten temat? Może konkretne szkoły już polecić?
miracle
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 1156
Rejestracja: 25 sie 2015, 14:12

Re: Co lepsze - prywatna czy publiczna szkoła?

Postautor: miracle » 04 lut 2020, 12:51

Według mnie lepsza jest państwowa szkoła.
Dzennika5
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: 14 cze 2017, 12:57

Re: Co lepsze - prywatna czy publiczna szkoła?

Postautor: Dzennika5 » 05 lut 2020, 08:25

No i to jest dobre pytanie:D Ja dopiero moją małą zapisałam do przedszkola, powoli oswaja się z rówieśnikami, ale nie jest tak źle. Też mam podobny dylemat, więc czekam na odpowiedzi
SteffAnja
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 106
Rejestracja: 02 lis 2017, 10:29

Re: Co lepsze - prywatna czy publiczna szkoła?

Postautor: SteffAnja » 06 lut 2020, 16:49

Ja to dwójkę dzieci wysłałam do prywatnej szkoły podstawowej, z Warszawy mogę polecić Te Vizję na Ochocie. Jeżeli mieszkasz w pobliżu to zapoznaj się z ich ofertą. Dzieci szybko załapały angielski co mnie mega ucieszyło. Z matematyka też oboje sobie dobrze radzą. Nauczyciele się starają co bardzo widać. Też na plus trzeba przypisać spory wybór zajęć dodatkowych, artystycznych, sportowych, na pewno coś fajnego wybierzecie :)
Antoska55
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 47
Rejestracja: 29 kwie 2018, 11:05

Re: Co lepsze - prywatna czy publiczna szkoła?

Postautor: Antoska55 » 07 lut 2020, 08:08

Wszystko ma swoje plusy i minusy, ja to więcej znalazłam plusów w prywatnej szkole i też do takiej wysłałam swojego syna.
Strelka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 128
Rejestracja: 29 kwie 2018, 10:07

Re: Co lepsze - prywatna czy publiczna szkoła?

Postautor: Strelka » 08 lut 2020, 11:12

Też chyba mi bliżej do takiego wyboru, orientowałam się w cenach i nie jest tak źle. Wiadomo, że każdy chce jak najlepiej dla swoich dzieci, a w takich szkołach to z tego co mowicie więcej oferują dzieciom
roman333
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 09 lut 2020, 09:49

Re: Co lepsze - prywatna czy publiczna szkoła?

Postautor: roman333 » 09 lut 2020, 09:51

Według mnie państwowa szkoła jest o wiele lepsza od prywatnej szkoły.Nigdy zdania nie zmienię.

_________________________________________________
dodatki ślubne hurtownia
monikabert90
Level 4
Level 4
Posty: 1544
Rejestracja: 11 gru 2016, 10:17

Re: Co lepsze - prywatna czy publiczna szkoła?

Postautor: monikabert90 » 24 lut 2020, 15:25

Moim zdaniem posyłając dziecko do szkoły publicznej, warto dodatkowo zapisać je do jakieś prywatnej szkoły językowej. Znajomość angielskiego na pewno się dziecku w przyszłości przyda. Na stronie https://www.profi-lingua.pl/kursy-jezykowe/angielski/dla-dzieci możecie zapoznać się z ofertą kursów językowych dla dzieci organizowanych przez Szkołę Językową ProfiLingua ;) Polecam ;)
Synel
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 13 mar 2020, 22:32

Re: Co lepsze - prywatna czy publiczna szkoła?

Postautor: Synel » 13 mar 2020, 22:36

Według mnie publiczna
amely
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 39
Rejestracja: 14 wrz 2019, 10:22

Re: Co lepsze - prywatna czy publiczna szkoła?

Postautor: amely » 17 mar 2020, 19:53

Prywatne placówki zapewniają dzieciom lepsze warunki i to przekłada się na ich wyniki w nauce. Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 49 przy ul. Bacha w Warszawie ma doświadczonych nauczycieli. Dla nich nauka dzieci to pasja i na pewno ma to wpływ na to, że dziecko się mniej stresuje w szkole.
Mermagda0
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 94
Rejestracja: 07 sie 2017, 21:31

Re: Co lepsze - prywatna czy publiczna szkoła?

Postautor: Mermagda0 » 20 mar 2020, 15:56

Po co to w sumie rozgraniczać? Jeśli można zapisać dziecko do prywatnej szkoły, gdzie po prostu są też dodatkowe zajęcia z języka obcego to załatwicie to w jednym miejscu. Tak my w Te Vizji mamy obowiązkowy angielski, także i inny, drugi język obcy.
bierendaa
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 29 gru 2017, 16:36

Re: Co lepsze - prywatna czy publiczna szkoła?

Postautor: bierendaa » 23 mar 2020, 07:36

Dobrze sobie wszystko przekalkulujcie. Weźcie pod uwagę też to, że w takich właśnie szkołach macie języki obce, zajęcia dodatkowe, koła naukowe i wiele innych zajęć dodatkowych. Nie będziecie musieli już o tym myśleć żeby szukać tych w innych miejscach.
Mahone
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 28 sty 2020, 10:06

Re: Co lepsze - prywatna czy publiczna szkoła?

Postautor: Mahone » 21 kwie 2020, 13:44

My posłaliśmy nasze dziecko do Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Adamowiźnie i jesteśmy bardzo zadowoleni http://cosik.edu.pl/dni-otwarte.php . Dzieci mają tam naprawdę fachową opiekę i według mnie zajęcia są prowadzone w sposób znacznie ciekawszy i ułatwiający przyswojenie wiedzy.
DanielaMT77
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 49
Rejestracja: 10 kwie 2017, 08:59

Re: Co lepsze - prywatna czy publiczna szkoła?

Postautor: DanielaMT77 » 26 kwie 2020, 07:17

Z tego co piszecie to prywatna szkoła może więcej zaoferować. Ja chyba po tym wszystkim co tu czytałam to wybrałabym właśnie prywatną szkołę dla swojego dziecka. Na to jeszcze na szczęście przyjdzie czas, mamy teraz inne problemy z naszą córką, ale to nie temat na takie rozpisywanie się o tym.
Madameadame2
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 29 kwie 2018, 09:01

Re: Co lepsze - prywatna czy publiczna szkoła?

Postautor: Madameadame2 » 27 kwie 2020, 19:42

Pewnie ważnym czynnikiem będzie to co będziecie mieli bliżej, ale nie może to być czynnik decydujący, pamiętajcie o tym. Myślcie przede wszystkich o waszych dzieciach, o tym co będzie dla nich najlepsze. Dlatego też może szkoła prywatna będzie lepszą drogą edukacyjną dla waszych dzieci.

Wróć do „Podstawówka Forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość