Co lepsze - prywatna czy publiczna szkoła?

Szkoła Podstawowa: forum uczniów
AnnaMarie711
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: 15 kwie 2017, 17:00

Re: Co lepsze - prywatna czy publiczna szkoła?

Postautor: AnnaMarie711 » 23 maja 2020, 11:17

Nie mam w sumie takiego jasnego porównania, ale coś więcej mogę powiedzieć na temat prywatnej szkoły. Syn aktualnie chodzi do 3 klasy w Te Vizji i mimo tego, że nie "chodzi" do szkoły to lekcje i tak odrabia. Wszystko załatwiane jest online, wraz z zajęciami dodatkowymi. Czas na naukę w ciągu tygodnia jak najbardziej ma zajęty.
Dzennika5
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: 14 cze 2017, 12:57

Re: Co lepsze - prywatna czy publiczna szkoła?

Postautor: Dzennika5 » 25 maja 2020, 10:58

Dobre pytanie:) Podejrzewam, że obecna sytuacja też wiele weryfikuje, a mianowicie to jak sobie radzą szkoły z nauką online. Tu na pewno jest różnie, ale ja akurat nie muszę narzekać. Te Vizja daję radę w tej sytuacji, nauka online super się sprawdza. Microsoft Teams, który wykorzystują do pracy, to strzał w 10.
amely
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 39
Rejestracja: 14 wrz 2019, 10:22

Re: Co lepsze - prywatna czy publiczna szkoła?

Postautor: amely » 30 maja 2020, 17:30

Prywatne szkoły często funkcjonują trochę inaczej niż te publiczne. Warto zerknąć na placówki w swojej okolicy. Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Wiktorii Wiedeńskiej na Wilanowie w Warszawie ma dobre opinie i tutaj dziecko uczy się w małej klasie, co na pewno jest na plus.
Iwonamalek2
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 02 cze 2018, 16:42

Re: Co lepsze - prywatna czy publiczna szkoła?

Postautor: Iwonamalek2 » 20 cze 2020, 08:08

Jasne, że prywatne szkoły różnią się od państwowych, ja się dobrze o tym przekonałam. Córka już 3 rok chodzi do Te Vizji (na warszawskiej Ochocie). Mega zaskoczył mnie poziom nauczania i dużo dodatkowych zajęć, w tym pełno angielskiego. Teraz podczas pandemii nauczyciele byli dostępni łatwo online.
jjusti18
Level 3
Level 3
Posty: 1036
Rejestracja: 26 mar 2017, 22:43

Re: Co lepsze - prywatna czy publiczna szkoła?

Postautor: jjusti18 » 28 cze 2020, 19:30

Żeby móc myśleć o poszczególnych szkołach trzeba sprawnie i efektywnie przejść rekrutacje. Tutaj https://www.nowaera.pl/szkola-srednia-b ... rekrutacja możecie wiele cennych informacji się dowiedzieć na ten temat. Jak przebiega rekrutacja? Jakie wyniki trzeba mieć, aby się dostać do liceum etc.
wschodnia5
Level 2
Level 2
Posty: 602
Rejestracja: 19 paź 2017, 12:32

Re: Co lepsze - prywatna czy publiczna szkoła?

Postautor: wschodnia5 » 29 cze 2020, 10:38

Wybór szkoły dla dziecka ma znaczenie, bo właśnie od tego zależy to w jakim tempie będzie się ono rozwijało. Warto sprawdzić, jakie szkoły prywatne są w okolicy. Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 49 przy ul. Bacha w Warszawie pozwoli dziecku się rozwijać dzięki temu, że uczą tutaj doświadczeni nauczyciele.
hundred
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 19 wrz 2019, 14:13

Re: Co lepsze - prywatna czy publiczna szkoła?

Postautor: hundred » 30 cze 2020, 17:52

jorknew
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 41
Rejestracja: 17 wrz 2019, 13:28

Re: Co lepsze - prywatna czy publiczna szkoła?

Postautor: jorknew » 09 paź 2020, 20:32

Trzeba także wybrać dobre liceum dla swojego dziecka. Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące nr 6 przy ul. Bacha w Warszawie ma świetne opinie i to właśnie ta szkoła pozwala zdać maturę na dobrym poziomie. Nauczyciele nauczą wszystkiego, co jest potrzebne by zdać ten egzamin.
Maestero
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 13 paź 2020, 11:18

Re: Co lepsze - prywatna czy publiczna szkoła?

Postautor: Maestero » 13 paź 2020, 11:28

To zależy od jakości szkoły

---
wynajem długoterminowy ford
kaciuka64
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 26 paź 2020, 19:47

Re: Co lepsze - prywatna czy publiczna szkoła?

Postautor: kaciuka64 » 26 paź 2020, 20:00

Nie wiem jak to wygląda w warszawie. Ja mieszkam w małym mieście w tak zwanej "Polsce B" tu jedyna szkołą prywatną jest szkoła katolicka prowadzona przez jakiś sekciarzy. Nie polecam infantylizowanie uczniów poprzez dawanie 4-klasistom testów dla klasy pierwszej, wf z księdzem, seksistowskie teksty do uczennic i wszechobecna pseudo-katolicka propaganda wmawiająca im że zlepek kilku komórek bez płuc, serca i mózgu to człowiek, a gej, lesbijka, bi, trans etc... nie są ludźmi po to by wchodować żołnierzy ojca rydzyka którzy nigdy nie zaczną krytycznie myśleć ***** ***

Wróć do „Podstawówka Forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość