Pierwszy dzień w szkole

Szkoła Podstawowa: forum uczniów
Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 572
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

Pierwszy dzień w szkole

Postautor: abrakadabra » 19 lut 2013, 12:20

Pierwszy dzień w szkole

Jednym z bardziej istotnych przeżyć dla dziecka jest jego pierwszy dzień w szkole. Wiele dzieci nie okazuje stresu z tym związanego. My jako rodzice jesteśmy w stanie zminimalizować stres związany z początkiem edukacji naszego dziecka. Odpowiednie przygotowanie naszej pociechy jest naszym obowiązkiem.

Jednym z podstawowych etapów przygotowania jest zakupienie niezbędnych akcesoriów szkolnych. Kolejnym jest odpowiednia rozmowa z naszym dzieckiem. Po przeprowadzeniu rozmowy odnośnie przedszkola, szkoły powinniśmy dać świadomość naszemu dziecku, że będzie w pełni przygotowany na to jedno z pierwszych wyzwań w jego życiu. Wybieramy się z naszą pociechą na zakupy, czy to internetowe, czy tradycyjne jest mniej istotne. Przy zakupie każdego z akcesoriów dziecko powinno samo podjąć decyzje o jego zakupie.

Obrazek

Naturalnie powinniśmy sugerować i radzić jaki produkt będzie najodpowiedniejszy. Dzieci często są odizolowywane od grup ponieważ nie posiadają modnego plecaka, tornistra, czy też piórniki. Powinniśmy zakupić taki tornister, którego nasze dziecko nie będzie się wstydzić. Obecnie najbardziej popularne tornistry, plecaki i piórniki są te, które posiadają podobizny postaci z bajek i kreskówek.

Przy zakupie tornistra należy również pamiętać o zdrowiu naszego dziecka. Tylko odpowiednio wyprofilowane i posiadające niezbędne certyfikaty powinny być brane pod uwagę. Przy zakupie każdego elementu wyposażenia dziecka należy zwrócić uwagę, czy posiada certyfikaty dopuszczające jej do użytkowania przez dzieci. Podczas rozmowy z naszą pociechą pamiętaj, aby zwrócić jej również uwagę, aby traktowała wszystkich swoich rówieśników na równo.

Dziecko powinno od małego uczyć się szacunku do każdego człowieka niezależnie od jego statusy majątkowe i społecznego. Wiele osób nastawia negatywnie swoje dzieci do wychowawców ponieważ posiadają obawy związane z jakością i style wychowywania opiekunów. Nie należy tak postępować. Wychowawcy są kwalifikowanymi pedagogami i nasze dziecko będzie w odpowiednich rękach.

Źródło: <a href="http://www.webshock.com.pl/pierwszy-dzien-w-szkole/">Pierwszy dzień w szkole</a> - pit85

autor: pit85
Awatar użytkownika
danielozzo
Level 1
Level 1
Posty: 243
Rejestracja: 07 wrz 2017, 10:43

Re: Pierwszy dzień w szkole

Postautor: danielozzo » 22 wrz 2017, 14:59

Żeby zaopatrzyć się w tornister nie trzeba wychodzić z domu. Sporo sklepów internetowych ma szeroki wybór tornistrów i śmiało można znaleźć taki jaki nam odpowiada i zakupić bez wychodzenia z domu.
RestryKturyzaC
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 25 paź 2017, 14:05

Re: Pierwszy dzień w szkole

Postautor: RestryKturyzaC » 26 paź 2017, 14:23

Dlaczego zawsze małym dzieciom kupuje się tornister? Co ma takiego w sobie, że jest tak rozchwytywany? Czy plecak by nie wystarczył?
narcysia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 42
Rejestracja: 03 gru 2017, 18:45

Re: Pierwszy dzień w szkole

Postautor: narcysia » 14 mar 2018, 13:48

Tornister ma sztywne "plecy" i jest po prostu zdrowszy dla dziecka.
kamnow684
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: 04 kwie 2018, 13:59

Re: Pierwszy dzień w szkole

Postautor: kamnow684 » 05 kwie 2018, 13:15

Też uważam, że tornister lepiej się nada. Będzie solidniejszy i pozwoli utrzymać dobrą postawę. Sama mam tornister stąd: http://www.czorcik.pl/2018/02/funkcjonale-i-wygodne-tornistry/ Mają w ofercie też plecaki, jakbyś nie byla przekonana.
Awatar użytkownika
szarancza
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 02 kwie 2018, 14:15

Re: Pierwszy dzień w szkole

Postautor: szarancza » 06 kwie 2018, 15:10

Doradź się znajomych w tym temacie. Myślę, że to jest dość dobre rozwiązanie.
Awatar użytkownika
KUDLATY_666
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 03 kwie 2018, 23:07

Re: Pierwszy dzień w szkole

Postautor: KUDLATY_666 » 09 kwie 2018, 18:14

Nie mam w tym obszarze dostatecznej wiedzy... Dlatego też raczej ciężko będzie mi pomóc...
Awatar użytkownika
nydiss
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 27 lip 2018, 08:12

Re: Pierwszy dzień w szkole

Postautor: nydiss » 27 lip 2018, 09:59

Niestety w wielu szkołach nie ma jeszcze szafek i nasze dzieci muszą dźwigać na plecach praktycznie całe swoje oprzyrządowanie szkolne. Nie jestem z tego zadowolona, ale co zrobić. Kupiłam pojemny tornister dla mojego drugoklasisty, teraz wszystko się w nim mieści, ale niestety plecy nie są zbyt zadowolone.
Awatar użytkownika
KadRad
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 27 lip 2018, 10:46

Re: Pierwszy dzień w szkole

Postautor: KadRad » 27 lip 2018, 10:55

Ja się niestety na tym nie znam... Dlatego też nie będę w stanie pomóc...
Awatar użytkownika
crazys
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 27 lip 2018, 11:14

Re: Pierwszy dzień w szkole

Postautor: crazys » 27 lip 2018, 11:22

Moim zdaniem na pewno da się znaleźć porady w tym temacie w Internecie. Z całą pewnością się coś ciekawego znajdzie.
Unika
Level 1
Level 1
Posty: 373
Rejestracja: 04 wrz 2018, 14:01

Re: Pierwszy dzień w szkole

Postautor: Unika » 13 maja 2019, 18:41

Dla mnie też jest dużą wygodą, to, że obecnie wyprawkę dla pierwszaka można zrobić przez internet :) Szybko się kupuje książki i różne inne akcesoria. Nawet Tornistry plecaki i torby Minecraft - Ceneo.pl . Sami się przekonajcie jaką ciekawą ofertę mają. Wyposażone są nawet w elementy odblaskowe, dzięki czemu możemy być pewni, że maluch dotrze do szkoły bezpiecznie.
Revolution
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 26 mar 2019, 10:35

Re: Pierwszy dzień w szkole

Postautor: Revolution » 19 sie 2019, 12:08

Pierwszy dzień w szkole zawsze jest stresujący dla dzieciaków... dobrze zadbać, żeby miały dużo wygody. I w kontekście ubrań, i plecaków, i wszystkiego - wesprzyjcie maluchy :) Jeśli chodzi o plecaki, bo ktoś wyżej pytał, ja mogę polecić niezawodny plecak Vans róże.
udor
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 25 cze 2020, 10:14

Re: Pierwszy dzień w szkole

Postautor: udor » 25 cze 2020, 10:43

Hej wam, wiecie może gdzie dostanę tornister dla pierwszoklasisty lekki? Potrzebny mi taki dla syna i nie wiem niestety co najlepiej wybrać. Będę bardzo wdzięczny za pomoc w tym temacie
adamekwil
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 02 wrz 2020, 09:50

Re: Pierwszy dzień w szkole

Postautor: adamekwil » 02 wrz 2020, 10:07

Najważniejsze dla dziecka to dobre samopoczucie i świadomość że jest pod dobra opieką. My trafiliśmy do fajnej szkoły i do dobrej wychowawczyni która świetnie dogaduje się z dzieciakami
Marysia44
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 03 wrz 2020, 13:08

Re: Pierwszy dzień w szkole

Postautor: Marysia44 » 03 wrz 2020, 13:13

Niestety ja nie mogę tego powiedzieć. Szkoła może i fajna ale nauczyciele masakra. Zero organizacji i kontaktu.

Wróć do „Podstawówka Forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość