Czy wasze dzieci biorą korepetycje?

Szkoła Podstawowa: forum uczniów
MoniaBest
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 68
Rejestracja: 21 gru 2016, 13:46

Czy wasze dzieci biorą korepetycje?

Postautor: MoniaBest » 22 gru 2016, 14:18

Mojemu Synowi opłacam korepetycje z matematyki i dzięki temu wreszcie zaczyna radzić sobie z matematyką.Prawda jest taka, że przedmioty ścisłe, uczone są skandalicznie w państwowych szkołach. 1 nauczyciel nie jest w stanie upilnować 30 uczniów, z których większość i tak nie ma żadnej motywacji by się uczyć. Gdyby nie korepetycje to mój Syn miałby naprawdę problemy.
MagdaS
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 19 sty 2017, 21:10

Re: Czy wasze dzieci biorą korepetycje?

Postautor: MagdaS » 19 sty 2017, 21:19

Nie we wszystkich szkołach jest tak tragicznie. Są ciekawe narzędzia do nauki matematyki, z których parę szkół korzysta na stałe lub http://www.ciekawalekcja.pl/.
maliczka56
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 37
Rejestracja: 02 paź 2016, 18:41

Re: Czy wasze dzieci biorą korepetycje?

Postautor: maliczka56 » 04 lut 2017, 12:36

Jeszcze nie, ale się nad tym zastanawiam, bo moja córka ma problem z jednym przedmiotem w szkole i chciałabym ją zapisać na korepetycje z matematyki i tak rozmyślam o zapisaniu jej do http://edun.pl/ słyszałam, że bardzo dobrych udzielają korepetycji.
Ela78
Level 2
Level 2
Posty: 779
Rejestracja: 07 mar 2017, 11:46

Re: Czy wasze dzieci biorą korepetycje?

Postautor: Ela78 » 22 mar 2017, 15:35

Podobnie jak wszyscy zastanawiamy się czy zapisać do szkoły językowej by nasze dzieci miały lepsze oceny i większą wiedzę Ja swoją córkę zapisałam do http://www.berlitz.pl/szkola-jezykowa-poznan na kurs językowy Poznaniu.Zajęcia odbywają się w przyjaznej, a co zarazem konieczne, pracowitej atmosferze. Pracują nauczyciele z dużym doświadczeniem i potrafią przekazać wiedzę. Moja córka jest zadowolona a ja widzę postępy.
Ela78
Level 2
Level 2
Posty: 779
Rejestracja: 07 mar 2017, 11:46

Re: Czy wasze dzieci biorą korepetycje?

Postautor: Ela78 » 02 lip 2017, 11:59

Pewnie że warto wysyłać dzieci na korepetycje dodatkowe zajęcia. Ja myślałam że moja córka jest dobrze przygotowana do matury bo ogólnie nie miała problemu z nauką a oceny miała dobre więc nic nie zanosiło się na to że nie zda matury. Najgorzej jej poszło z Matematyką. Więc żeby jej pomóc zapisałam ją na korepetycje z matematyki do szkoły w Edun- http://edun.pl/ cieszy się że będzie mogła przygotować się do poprawki.
archiwald
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 107
Rejestracja: 17 paź 2017, 12:02

Re: Czy wasze dzieci biorą korepetycje?

Postautor: archiwald » 18 paź 2017, 08:39

Korepetycje nie muszą być pożądane zawsze wtedy kiedy dziecko ma problem z jakimś przedmiotem w szkole. Można dziecko wysłać na podobne zajęcia tak po prostu, żeby rozwijało swoje pasje czy umiejętności. Nie musi być to podyktowane przymuszeniem dziecka do nauki.
Awatar użytkownika
jasnor
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 21 paź 2017, 21:18

Re: Czy wasze dzieci biorą korepetycje?

Postautor: jasnor » 23 paź 2017, 15:13

Pragnę zwrócić uwagę na to, że korepetycje kosztują. Nie każdego rodzica stać na ich opłacanie. Zresztą niektóre rodziny ledwo wiążą koniec z końcem.
RestryKturyzaC
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 25 paź 2017, 14:05

Re: Czy wasze dzieci biorą korepetycje?

Postautor: RestryKturyzaC » 27 paź 2017, 13:40

W dzisiejszych czasach język obcy to jest coś co bardzo pomaga w znalezieniu pracy, ale i w swobodnym przemieszczaniu się po świecie. Z tego powodu stwierdziłem, że warto wysłać dzieci na takie korepetycje.
Studentkaq123
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 17 lis 2017, 09:16

Re: Czy wasze dzieci biorą korepetycje?

Postautor: Studentkaq123 » 17 lis 2017, 09:19

Korepetycje to świetna sprawa. Jak chodziłam do gimnazjum i liceum, to musiałam brać dodatkowe lekcje i wyszło mi to na dobre. Teraz jestem na studiach i jak tylko mam jakiś problem, to też szukam pomocy w postaci korepetycji. Polecam stronę www.studencior.pl :)
Mateo 77
Level 2
Level 2
Posty: 694
Rejestracja: 04 lis 2017, 10:57

Re: Czy wasze dzieci biorą korepetycje?

Postautor: Mateo 77 » 05 gru 2017, 10:14

Wiem, że wiele osób faktycznie korzysta z korepetycji z chemii i bardzo sobie to chwali. Ja nie mam w tym temacie żadnych doświadczeń, więc nie powiem Wam nic pewnego. Słyszałem jednak, że jeśli chodzi o Warszawę Ochota, to wiele osób korzysta z https://edun.pl/ Myślę, że coś może w tym być, skoro ludzie tam wracają. A jakie Wy macie doświadczenia z korepetycjami?
karolek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 09 lut 2018, 10:31

Re: Czy wasze dzieci biorą korepetycje?

Postautor: karolek » 09 lut 2018, 10:34

mój synek chodzi na korepetycje z matematyki, ma trochę z nią problem, a ja niestety nie jestem w stanie mu pomóc za każdym razem,, nie mam aż tyle czasu
lecek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 02 lip 2018, 18:30

Re: Czy wasze dzieci biorą korepetycje?

Postautor: lecek » 02 lip 2018, 18:32

mój mały jedynie z matematyki bo z tym ma problem
monikabert90
Level 4
Level 4
Posty: 1544
Rejestracja: 11 gru 2016, 10:17

Re: Czy wasze dzieci biorą korepetycje?

Postautor: monikabert90 » 19 paź 2018, 10:19

Moje dziecko przez jakiś czas chodziło na korepetycje z języka angielskiego, ale jeśli mam być szczera - efekty były słabe. Dopiero, kiedy zapisałam dziecko do szkoły językowej Speak Up we Wrocławiu https://www.speak-up.pl/szkoly-angielskiego/wroclaw-bema zaczęły pojawiać się rezultaty :) Teraz mój syn jest już na takim poziomie, że zaczynam się zastanawiać, kiedy mnie "przeskoczy" ze swoją znajomością angielskiego ;)
aga59
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 23 paź 2018, 12:40

Re: Czy wasze dzieci biorą korepetycje?

Postautor: aga59 » 23 paź 2018, 12:57

Mój jak na razie sobie radzi ze wszystkim z naszą pomocą. Chodzi jedynie na dodatkowe lekcje języka angielskiego i hiszpańskiego w swojej szkoła prywatna Gdańsk.
kitka66
Level 2
Level 2
Posty: 604
Rejestracja: 31 mar 2017, 17:23

Re: Czy wasze dzieci biorą korepetycje?

Postautor: kitka66 » 25 paź 2018, 08:45

moje dziecko nie bierze korepetycji :) Poziom nauki w szkole, do której na co dzień chodzi ( Te Vizja w Warszawie ) jest na tyle wysoki, że tego zwyczajnie nie potrzebuje :) Poza nauką podstawowych przedmiotów i języków bierze tam też udział w licznych zajęciach dodatkowych ( sportowych i naukowych ). Poza szkołą chodzi jedynie na basen :)

Wróć do „Podstawówka Forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość