Czy niepubliczne przedszkole dobrze przygotuje dziecko do podstawówki?

Szkoła Podstawowa: forum uczniów
małaJa21
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 17 lut 2021, 13:12

Czy niepubliczne przedszkole dobrze przygotuje dziecko do podstawówki?

Postautor: małaJa21 » 17 lut 2021, 15:31

Hej wszystkim,
planuję wybrać przedszkole dla mojej córki, chciałabym, żeby przedszkole dobrze przygotowało dziecko do szkoły podstawowej. Czy to dobry wybór?
EmmiliaF
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 73
Rejestracja: 29 paź 2017, 08:59

Re: Czy niepubliczne przedszkole dobrze przygotuje dziecko do podstawówki?

Postautor: EmmiliaF » 23 lut 2021, 20:24

Nie powinno się mieć takich dylematów tak myślę, wielu z nas na pewno chodziło do takich przedszkoli i chyba nie było jakiś problemów co nie. Może prywatne przedszkola dają więcej możliwości, ale to też zależy od konkretnej placówki. Też ważne jest to jak nauczyciele radzą sobie z uczniami, przedszkolakami. Poczytajcie tak sobie na stronie o specjalnych działaniach interwencyjnych.
Madziulka1234
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 26 lut 2021, 12:19

Re: Czy niepubliczne przedszkole dobrze przygotuje dziecko do podstawówki?

Postautor: Madziulka1234 » 26 lut 2021, 13:20

Pewnie, że tak - wystarczy, że wybierzesz odpowiednią placówkę. Moje dziecko zdało egzamin do społecznej podstawówki bezbłędnie.
Dzennika5
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: 14 cze 2017, 12:57

Re: Czy niepubliczne przedszkole dobrze przygotuje dziecko do podstawówki?

Postautor: Dzennika5 » 13 mar 2021, 09:30

Bardzo dobrze, często nawet i lepiej, przynajmniej tak sądzę po tym jak zapisałam córkę do te vizji, dwujęzycznego przedszkola. Angielski nie jest dla niej niczym strasznym, więc spokojnie może realizować rozszerzony program w podstawówce, zresztą też i prywatnej. Takie szkoły to też często przeróżne wyjazdy z dziećmi, warsztaty, zajęcia manualne, nauczyciele się mocno starają
Iris
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 114
Rejestracja: 05 lis 2020, 18:20

Re: Czy niepubliczne przedszkole dobrze przygotuje dziecko do podstawówki?

Postautor: Iris » 25 mar 2021, 22:26

Zgadzam się, niepubliczne przedszkola są często lepsze niż państwowe, choćby dlatego że są tam mniejsze grupy i opiekunki mogą poświecić dziecku więcej uwagi, wyłapać jego braki czy wzmocnić zalety. Nasze dzieci chodzą do przedszkola niepublicznego Wesołej - Robuś i jestem ogromnie zadowolona z tego przedszkola. Pochodzą tam do dzieci indywidualnie, mają fantastyczny program, placówka jest nowoczesna i mieści się w bezpiecznej, cichej lokalizacji a dzieciaki mają dużo ruchu na świeżym powietrzu.
jakobi
Level 1
Level 1
Posty: 236
Rejestracja: 20 sie 2019, 13:02

Re: Czy niepubliczne przedszkole dobrze przygotuje dziecko do podstawówki?

Postautor: jakobi » 26 mar 2021, 18:42

Pełna zgoda. Przedszkola prywatne jak z moich obserwacji wynika mają wyższy poziom, bo raz że są lepiej dofinansowane a dwa że mają właśnie mniejsze grupy i opiekunki są w stanie poświecić więcej czasu konkretnemu dziecku. My posłaliśmy nasze dzieci do prywatnego przedszkola w Gdańsku Wieka Przygoda i mogę wam je polecić, jest bardzo dobre, pod każdym względem nam odpowiada, z ciekawych rzeczy jest tam nauka angielskiego i piękny teren zielony, dzieciaki często mają zajęcia w ogrodzie.
Luizka56
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 30 kwie 2021, 17:22

Re: Czy niepubliczne przedszkole dobrze przygotuje dziecko do podstawówki?

Postautor: Luizka56 » 30 kwie 2021, 17:26

Ja posłałam dziecko do prywatnego przedszkola i nie żałuję. Moje dziecko zdało egzamin do społecznej podstawówki bezbłędnie. Dziękuję Tequesta Mokotów :) :) :)

Wróć do „Podstawówka Forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość