Liceum z jezykami

Forum licealisty, Liceum, LO
mayagawronska
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 08 mar 2018, 14:50

Liceum z jezykami

Postautor: mayagawronska » 08 mar 2018, 14:53

Chcialabym pomoc znalezc corce szkole licealna w której faktycznie będą przykladac uwage do języka angielskiego i w ogole do jezykow. Corka niezbyt lubila się ich uczyc ale ostatnio była na wymianie za granica zaczela się więcej uczyc i faktycznie podciagnela się z angielskiego. Chcialabym zeby po gimnazjum które niedlugo skonczy zaczela chodzic do szkoly w której to co się nauczyla nie pojdzie na marne. Doradzicie jakieś liceum w Krakowie z jezykami ?
agniecha88
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 09 mar 2017, 14:20

Re: Liceum z jezykami

Postautor: agniecha88 » 09 mar 2018, 13:24

Wpisz liceum krakow i przejzyj oferty jakie Ci wyskocza pod wzgledem tego jak prowadzony jest angielski. W szkolach panstwowych niestety zazwyczaj poziom jezykow pozostawia wiele do zyczenia więc raczej szkoly prywatne lub panswtwowa i jakieś kursy jezykowe. Wiem co mowie mój syn się cofnal z angielskiego w szkole do której teraz chodzi...
IIIPLO
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 20 mar 2018, 11:44

Re: Liceum z jezykami

Postautor: IIIPLO » 20 mar 2018, 11:49

Wygląda na to, że nasze III Prywatne Liceum Ogólnokształcące mogłoby odpowiadać potrzebom Pani córki, dlatego też pozwolę sobie je polecić. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważna w dzisiejszych czasach jest znajomość języków obcych, kładziemy więc szczególny nacisk na ich nauczanie. Zajęcia z języka angielskiego odbywają się u nas w wymiarze 5 godzin tygodniowo, w grupach kilkuosobowych, uwzględniających poziom jego znajomości. Uczniowie wszystkich klas uczą się go w rozszerzonym zakresie, co jest zdecydowanym atutem naszej szkoły. Drugi język, który również jest u nas obowiązkowy, mogą wybrać spośród: niemieckiego, włoskiego, hiszpańskiego i francuskiego. Chętni uczniowie mogą zapisać się na dodatkowy, trzeci język – łaciński, a także wziąć udział w organizowanych przez nas, zwykle raz w roku, wycieczkach za granicę, podczas których również mają styczność z językiem obcym.
Awatar użytkownika
lesnyduch
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 16 mar 2018, 23:13

Re: Liceum z jezykami

Postautor: lesnyduch » 20 mar 2018, 14:01

Ja niestety nie mam zbytnio doświadczenia w tym obszarze tematycznym... Dlatego też raczej ciężko będzie mi pomóc...
mayagawronska
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 08 mar 2018, 14:50

Re: Liceum z jezykami

Postautor: mayagawronska » 20 mar 2018, 14:44

Brzmi to naprawde dobrze. Na pewno wezmiemy wasza szkole pod uwage bo tak jak piszecie jezyki są przeciez w dzisiejszych czasach bardzo wazne. A moge wiedziec jeszcze do klas o jakim profilu bedzie mozna sie zapisac i w jaki sposob bedzie to mozna zrobic?
IIIPLO
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 20 mar 2018, 11:44

Re: Liceum z jezykami

Postautor: IIIPLO » 27 mar 2018, 08:09

W roku szkolnym 2018/2019 nasze III Prywatne Liceum Ogólnokształcące planuje otwarcie dwóch nowych klas. W pierwszej z nich przedmiotami rozszerzonymi będą historia, język polski oraz wspomniany język angielski. Program zajęć w tej klasie skierowany będzie do uczniów, którzy są zainteresowani filologią lub chcieliby rozwijać się w różnych dziedzinach nauk społecznych, takich jak prawo, historia, stosunki międzynarodowe, psychologia czy socjologia. W drugiej z klas pierwszych, o profilu biologicznym, przedmiotami nauczanymi w zakresie rozszerzonym będą biologia, język angielski oraz język polski. Wiedza zdobyta podczas lekcji pozwoli uczniom na kontynuowanie nauki na studiach medycznych lub przyrodniczych. Do naszego liceum będzie można zapisać się zarówno w siedzibie szkoły, przy ulicy Sławkowskiej 20, jak i poprzez system elektronicznej rekrutacji szkół ponadgimnazjalnych miasta Krakowa. Serdecznie do tego zachęcamy!
Karolcia12
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 163
Rejestracja: 17 maja 2018, 11:35

Re: Liceum z jezykami

Postautor: Karolcia12 » 17 maja 2018, 11:52

Jest świetne liceum dwujęzyczne, z rozszerzonym hiszpańskim i angielskim (hiszpański jest nauczany od podstaw, ale przez rodowitych Hiszpanów) tyle, że w Katowicach :p więc musiałaby dojeżdżać kawałek
ewelina8393
Level 4
Level 4
Posty: 1664
Rejestracja: 13 lis 2017, 21:18

Re: Liceum z jezykami

Postautor: ewelina8393 » 07 sie 2018, 15:15

Aby dostać się do dobrego liceum, to trzeba odpowiednio dobrze zdać teksty gimnazjalne. Zdanie takich testów jest możliwe dzięki takiej opcji, jak kursy dla gimnazjalistów Na kursy dla gimnazjalistów może zapisać się każdy, kto tylko tego potrzebuje. Polecam zwrócić uwagę na oferty wszystkich szkół, bo warto znaleźć tą najlepszą.
szyna
Level 2
Level 2
Posty: 585
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:02
Lokalizacja: katowice

Re: Liceum z jezykami

Postautor: szyna » 28 sie 2018, 12:29

Liceum językowe to już wyższa szkoła jazdy, ale część uczniów wybiera taką szkołę. Zawsze im tego zazdrościłam.
Alicja19
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 08 sty 2019, 15:03

Re: Liceum z jezykami

Postautor: Alicja19 » 08 sty 2019, 15:20

Języki są bardzo ważne i warto się ich uczyć
tu jest kilka porad:)
https://lubiehiszpanie.pl/5-sposobow-jak-najszybciej-nauczyc-sie-jezyka-obcego
aniaola37
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: 10 gru 2016, 14:53

Re: Liceum z jezykami

Postautor: aniaola37 » 15 mar 2019, 11:49

Skontaktuj się z http://www.16lo.pl/
mol5
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 22 mar 2017, 13:22

Re: Liceum z jezykami

Postautor: mol5 » 17 mar 2019, 16:54

Jednym z sprawdzonych i pewnych liceum są na pewno oni https://www.akademickielo.com.pl Sama zastanawiam się nad ich szkołą, chcę aby ktoś solidnie przygotował mnie do matury, po której wybieram sie oczywiście na studia dzienne.
wschodnia5
Level 2
Level 2
Posty: 602
Rejestracja: 19 paź 2017, 12:32

Re: Liceum z jezykami

Postautor: wschodnia5 » 27 cze 2019, 22:25

Prywatne szkoły mają dobre opinie i w takich też można uczyć się bardziej języków. Wiem, że Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące nr 6 przy ul. Bacha to jedna z lepszych placówek. Jak chce się mieć dobre warunki to lepiej postawić na konkretną szkołę.

Wróć do „Forum Liceum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość