Studia i co po studiach?

Forum Studenta, Studia: studia wyższe: licencjat, magisterka, doktorat. Egzaminy, książki, notatki, imprezy, rekrutacja, plany, wydarzenia, ogłoszenia, dyskusje.
Awatar użytkownika
Pan Kowal
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 16 mar 2017, 11:12

Re: Studia i co po studiach?

Postautor: Pan Kowal » 11 kwie 2017, 10:56

Wg. mnie najlepiej łapać jakieś staże, praktyki itd. bo to one dają najwięcej praktycznego doświadczenia, ale z braku laku kursy też dobre ;)
sarita
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 49
Rejestracja: 11 kwie 2017, 14:09

Re: Studia i co po studiach?

Postautor: sarita » 11 kwie 2017, 14:12

szyby24
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 24 kwie 2017, 09:55

Re: Studia i co po studiach?

Postautor: szyby24 » 24 kwie 2017, 09:58

Po studiach do roboty albo uciekać na socjal do zachodniej europy :P
Arkadiusz1
Level 2
Level 2
Posty: 905
Rejestracja: 21 wrz 2015, 14:16

Re: Studia i co po studiach?

Postautor: Arkadiusz1 » 25 kwie 2017, 09:48

I być pasożytem? Polecam się ogarnąć...
Mnie coraz bardziej ciągnie na zagraniczne uczelnie. Chciałbym wyjechać na studia do Monachium albo do Dortmundu i tam kontynuować edukację. Językiem się nie martwię, bo mówię biegle po niemiecku. Testami też nie, bo czytałem w http://theswanschool.edu.pl/ że można się do tego w prosty sposób przygotować. Bardziej interesują mnie koszty związane z życiem i funkcjonowaniem w dużym mieście w Niemczech. Macie na ten temat jakieś informacje?
koszatka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 26 maja 2017, 10:26

Re: Studia i co po studiach?

Postautor: koszatka » 26 maja 2017, 10:33

Pomyśl tez o dodatkowym języku. To bardzo pomaga w poszukiwaniu pracy w tej branży. No i kursy księgowości też są dobrym pomysłem.
DreamStunna
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 06 cze 2017, 11:51

Re: Studia i co po studiach?

Postautor: DreamStunna » 06 cze 2017, 11:53

Po studiach do roboty, koniec obijania się.
koro
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: 03 mar 2016, 13:14

Re: Studia i co po studiach?

Postautor: koro » 07 cze 2017, 18:14

A co ze studiami podyplomowymi? Obecnie to same studia to za mało i trzeba się samemu doszkalać, sam szukam czegoś nt mediów społecznościowych, bo szef chce żebyśmy się też zajmowali naszym fanpage firmowym i to ma być moje glówne zadanie
oewsb
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 08 cze 2017, 20:15

Re: Studia i co po studiach?

Postautor: oewsb » 08 cze 2017, 20:19

Awatar użytkownika
Kubalek3
Level 1
Level 1
Posty: 306
Rejestracja: 10 lis 2016, 14:29

Re: Studia i co po studiach?

Postautor: Kubalek3 » 26 lip 2017, 09:48

W czasie studiów dobrze jest robić sobie praktyki w znanych firmach i tam gdzie Cię czegoś faktycznie nauczą. Potem jest łatwiejszy start no i ma się już znajomości i rozeznanie co i jak. Bo zwykle studia swoja drogą, a rzeczywistość swoją.
gryhs
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 31 paź 2017, 18:00

Re: Studia i co po studiach?

Postautor: gryhs » 31 paź 2017, 18:06

po studiach warto jest się udać na dodatkowe kursy doszkalające :)
refek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 14 lis 2017, 08:57

Re: Studia i co po studiach?

Postautor: refek » 14 lis 2017, 08:58

jakaś praca, kwestia tylko jaka, ale wydaje mi się, że zdolna osoba zawsze znajdzie prace
maq
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 41
Rejestracja: 17 lis 2016, 14:04

Re: Studia i co po studiach?

Postautor: maq » 21 lis 2017, 17:25

Też zależy jaki kierunek się wybierze, bo zazwyczaj po studiach trzeba robić praktykę. Też dobrym pomysłem jest uczestniczenie w rożnego rodzaju kursach i szkoleniach. Dla osób po inżynierce można np. na takie szkolenia iść http://emt-systems.pl/sieci_roboty_przemyslowe_szkolenia_otwarte.html, opcji jest na prawdę dużo.
mglisty
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 16 lis 2017, 12:48
Lokalizacja: Łódź

Re: Studia i co po studiach?

Postautor: mglisty » 22 lis 2017, 15:32

Też jestem zdania, po licznych doświadczeniach moich i kolegów, że łatwiej jest tym, którzy rozpoczynają pracę w trakcie studiów. Fakt, że nie zarabia się kokosów, ale przynajmniej później podchodzi się realnie do sytuacji na rynku pracy i tego, jak wygląda praca w zawodzie albo inna, o jakiej mieliśmy zupełnie odmienne wyobrażenie. Najgorzej jest właśnie, jak ze znalezieniem pracy czeka się po skończeniu studiów, nie ma żadnych praktyk ani udokumentowanego angażowania się w kółka studenckie itp., bo po prostu albo się nie chciało podejmować pracy albo nie miało się warunków do tego, bo np. studiowało się dziennie. I taka mała rada dla studentów szukających pracy: jak macie zainteresowania, które wymagają pracy po godzinach, np. piszemy recenzje, prowadzimy bloga albo YT itd., warto to też pisać w CV, bo to też jest ważne dla pracodawcy! To pokazuje, że może nie macie doświadczenia, ale robicie coś więcej niż tylko się uczycie i warto dać wam szansę!
jjusti18
Level 3
Level 3
Posty: 1036
Rejestracja: 26 mar 2017, 22:43

Re: Studia i co po studiach?

Postautor: jjusti18 » 19 gru 2017, 18:17

A może szkolenia dla managerów? Ostatnio znalazłam świetną ofertę tutaj http://www.szkolatrenerow-ster.pl/ i taka opcja wydaje mi się naprawdę dobra. Dzięki nim można rozwinąć umiejętności interpersonalne, zapoznamy się z różnymi technikami szkoleniowymi, a co najważniejsze nauczymy się prowadzenia takich szkoleń. Czy nie brzmi to ciekawie?
wschodnia5
Level 2
Level 2
Posty: 602
Rejestracja: 19 paź 2017, 12:32

Re: Studia i co po studiach?

Postautor: wschodnia5 » 09 sty 2018, 11:12

Zastanów się co chcesz robić, czy jeszcze się uczyć, czy zacząć szukać już pracy. Najlepiej już podczas studiów podjąć pracę. Tutaj http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/ ... id,tm.html można znaleźć ciekawe rady, jaka praca jest najlepsza dla studentów. A później z czasem można mieć lepszą.

Wróć do „Forum Studenta, Studia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość