Studia i co po studiach?

Forum Studenta, Studia: studia wyższe: licencjat, magisterka, doktorat. Egzaminy, książki, notatki, imprezy, rekrutacja, plany, wydarzenia, ogłoszenia, dyskusje.
senej
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 28 lut 2020, 08:57

Re: Studia i co po studiach?

Postautor: senej » 28 lut 2020, 09:17

Po studiach zawsze możesz przemyśleć opcję studiów podyplomowych, ja na przykład ostatnio na https://www.podyplomowka.edu.pl/ znalazłem ofertę na studia podyplomowe i wydaje mi się, że z niej skorzystam. Dodatkowe wykształcenie to zawsze jakiś atut który może się przydać w różnych sytuacjach
Awatar użytkownika
saraa
Level 1
Level 1
Posty: 211
Rejestracja: 19 lut 2013, 19:35
Lokalizacja: Bytom

Re: Studia i co po studiach?

Postautor: saraa » 03 mar 2020, 12:38

Moim zdaniem warto studiować, ale jak już to najlepiej takie kierunki, które będą dostatecznie perspektywiczne. Nie sztuka studiować politologię, stosunki międzynarodowe czy inną polonistykę a później nie mieć po tym żadnej wartościowej pracy.
Studia to okres w którym w cieplarnianych warunkach możemy skupić się na nauce, aby zdobyć na tyle dużo wiedzy, aby później można było pójść do pracy, zarabiać dobre pieniądze lub wręcz uruchomić działalność gospodarczą.
Jeżeli chodzi o konta bankowe studenckie, to spokojnie można zakładać je na atrakcyjnych zasadach. Na https://www.konto-studenckie.pl/millenn ... zasady.php proponuję jeszcze sprawdzić co i jak.
Ostatnio zmieniony 11 mar 2020, 07:39 przez saraa, łącznie zmieniany 1 raz.
Duder
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 03 mar 2020, 18:42

Re: Studia i co po studiach?

Postautor: Duder » 03 mar 2020, 18:44

Co po studiach? Praca? A co by się chciało? Dalsze obijanie się! :P
wojciechkatalog
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 116
Rejestracja: 09 sty 2019, 15:30
Kontaktowanie:

Re: Studia i co po studiach?

Postautor: wojciechkatalog » 03 kwie 2020, 13:17

Niekoniecznie z tym obijaniem się. Trzeba po pierwsze dobrze wybrać kierunek i uczelnię, a po drugie nie ograniczać się tylko do zajęć na uczelni. Koła naukowe, staże praktyki, im więcej takich rzeczy, tym większe szanse później na znalezienie pracy. Studia grafika komputerowa to jeden z takich kierunków, który daje duże możliwości, jeśli chodzi o przyczepienie się gdzieś jeszcze bez dyplomu.
karoll
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 20 gru 2018, 17:39

Re: Studia i co po studiach?

Postautor: karoll » 19 maja 2020, 22:31

Wybranie odpowiedniej ścieżki edukacji będzie miało konsekwencje na całe nasze dorosłe życie. Nie może to być z pewnością decyzja, którą podejmujemy pod wpływem emocji. Jeszcze gorzej jak mamy w swoim otoczeniu osoby próbujące wywrzeć na nas swego rodzaju presję. Najczęściej są to rodzice mający swoje własne zdanie na temat tego co powinniśmy zrobić ze swoim życiem. Nie możemy się w ten sposób dać zmanipulować bo inaczej tego nie moge nazwać. Aktualnie dla młodych ludzi jest bardzo dużo możliwości jeśli chodzi o kształcenie. Bardziej ambitni nie spoczywają na laurach tylko szukają kolejnych wyzwań. Jednym z bardziej popularnych wyborów są coach studia podyplomowe na WSE w Krakowie. Umiejętności z zakresu komunikacji oraz chęć rozwoju będą w tym przypadku katalizatorem naszego sukcesu. W dłuższej perspektywie, po zdobyciu odpowiedniego poziomu doświadcznia otwiera się przed nami zupełnie nowy świat.
Klimas
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 28 sie 2020, 15:42

Re: Studia i co po studiach?

Postautor: Klimas » 28 sie 2020, 15:44

Ja bym postawił na naukę języków obcych. Naprzykład na język francuski we Wrocławiu
Tameko
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 30 sie 2020, 14:41

Re: Studia i co po studiach?

Postautor: Tameko » 30 sie 2020, 14:56

Najważniejsze to działać już na studiach w kierunku w którym chce się człowiek rozwijać. Wybrać kierunek studiów z perspektywą jak logistyka przedsiębiorstw. Później załapać się na ciekawy staż, a dalej już jest z górki :)
owsianka91
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 194
Rejestracja: 01 wrz 2019, 20:32

Re: Studia i co po studiach?

Postautor: owsianka91 » 31 sie 2020, 20:52

Ja coraz częściej myslę o powrocie na studia. Bardzo zainteresował mnie ten kierunek http://www.wseiz.pl/pl/studia/wydzial-z ... i-odpadowa Już kiedyś studiowałam, ale musiałam przerwać ze względów osobistych. Teraz w końcu mam czas i możliwości by wrócic na uczelnię. Według mnie nigdy nie jest za późno by studiować.
Kolaszkowski
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 10 wrz 2020, 15:06

Re: Studia i co po studiach?

Postautor: Kolaszkowski » 11 wrz 2020, 09:08

Ja prawdziwy stres przeżyłem pod koniec marca, gdy okazało się, że na uczelnie już nie wrócimy, a ważność legitymacji się zbliżała do końca. Całe szczęście dowiedziałem się z https://zdamy.pl/rozporzadzenie-wydluza-waznosc-legitymacji-studenckich-i-doktoranckich-do-maja/, że ważność tych legitymacji została przedłużona i śmiało można korzystać ze zniżek studenckich :)
Awatar użytkownika
Marta89
Level 1
Level 1
Posty: 301
Rejestracja: 11 lip 2019, 13:12
Lokalizacja: Katowice

Re: Studia i co po studiach?

Postautor: Marta89 » 16 paź 2020, 07:50

Co sądzicie na temat studiów podyplomowych z mediacje szkolne. Czy mediator jest to przyszłościowy zawód? Ostatnio znalazłam ofertę takiego kierunku w Warszawskiej Wyższej Szkole Humanistycznej. Więcej na stronie https://wsp.edu.pl/specjalnosci/studia- ... e-szkolne/
filipmlot11
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 16 paź 2020, 23:56

Re: Studia i co po studiach?

Postautor: filipmlot11 » 16 paź 2020, 23:59

Znam wiele osób, które pomimo skończonych studiów, nie miały sprecyzowanej drogi zawodowej. Niektórzy bali się próbować, a inni szli w stronę dalszego rozwoju na kursach http://szkoleniamm.pl/kursy-zawodowe-krakow/ i to właśnie ci ostatni wyszli na tym najlepiej. Mieli wykształcenie oraz zdobyli wiedzę praktyczną na kursach.
alejandra.hackett
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 10 lis 2020, 15:23
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Studia i co po studiach?

Postautor: alejandra.hackett » 10 lis 2020, 15:29

Po studiach najlepiej zahaczyć się w jakiejś pracy i zdobyć doświadczenie.
phessel
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 27 lis 2020, 18:13
Lokalizacja: Kraków

Re: Studia i co po studiach?

Postautor: phessel » 27 lis 2020, 18:35

Najlepiej po studiach jest znaleźć pracę związaną z ukończonym kierunkiem studiów.
mekintosz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: 14 paź 2020, 19:24

Re: Studia i co po studiach?

Postautor: mekintosz » 02 lip 2021, 01:08

Ja studiowałem zarządzanie projektami na WSGE w Józefowie pod Warszawą i jestem pełni zadowolony z wyboru tego kierunku, to była bardzo dobra decyzja. Pomogło mi to znaleźć lepszą pracę, z której jestem zadowolony pod każdym względem, w tym finansowym.
dusia
Level 2
Level 2
Posty: 620
Rejestracja: 17 maja 2017, 10:34

Re: Studia i co po studiach?

Postautor: dusia » 09 lip 2021, 09:21

po studiach praca, praca i jeszcze raz praca :) ja akurat skończyłam fizjoterapię na Mazowieckiej Uczelni Medycznej w Warszawie i na brak zajęcia nie narzekam :) przez te 5 lat zdobyłam ogrom wiedzy i co ważniejsze - doświadczenia :) teraz pracuje u kogoś ale w przyszłości zamierzam otworzyć swój własny gabinet :)

Wróć do „Forum Studenta, Studia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość