Jakie wybrać studia?

Forum Studenta, Studia: studia wyższe: licencjat, magisterka, doktorat. Egzaminy, książki, notatki, imprezy, rekrutacja, plany, wydarzenia, ogłoszenia, dyskusje.
mmiki
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 14
Rejestracja: 25 wrz 2015, 12:06

Jakie wybrać studia?

Postautor: mmiki » 03 lis 2015, 14:41

Zastanawiam sie ostatnio nad powrotem na studia, których nie udało mi sie ukończyć w odpowiednim czasie. Kiedyś zaczełam logistykę ale teraz pomyślałam o psychologii w zarządzaniu: http:/www.wsb.pl/szczecin/studenci/studia-ii-stopnia/sciezka-tradycyjna/kierunki-i-specjalnosci/psychologia-w-zarzadzaniu Z tego co obserwuję nie ma jeszcze zbyt wielu specjalistów na rynku z tego kierunku a logistyczne studia kończy już dość spora gromada ludzi. Co sądzicie?Czy jest to przyszłościowy kierunek?Czy da się określić studia mianem przyszłościowych?
pasasap
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 31 mar 2012, 11:00
Lokalizacja: Przemyśl
Kontaktowanie:

Re: Jakie wybrać studia?

Postautor: pasasap » 29 lis 2015, 23:07

Wróżenie z fusów trochę z tymi studiami, ale we wszystkim można się zakręcić, o ile będzie się w tym naprawdę dobrym i obeznanym w temacie. Przynajmniej takie jest moje zdanie.
Arkadiusz1
Level 2
Level 2
Posty: 905
Rejestracja: 21 wrz 2015, 14:16

Re: Jakie wybrać studia?

Postautor: Arkadiusz1 » 23 sty 2016, 19:51

Skoro zastanawiasz się, którą gałąź psychologii wybrać, to polecam Ci tę w biznesie. Tutaj masz ciekawą ofertę studiów z tym związaną http://www.wszop.edu.pl/oferta-edukacyj ... 314,54,259. Faktycznie to dobry kierunek, po tym możesz pracować w różnych firmach, bo trendy na rynku idą właśnie w tę stronę. W niedalekiej przyszłości będzie to bardzo rozchwytywany zawód, więc warto się nad nim zastanowić.
kaska2909
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 146
Rejestracja: 12 sie 2015, 13:16

Re: Jakie wybrać studia?

Postautor: kaska2909 » 04 lut 2016, 19:24

Wszystko zależy od tego co chcecie robić w życiu. Każdy wybiera takie studia jakie go interesują. Kwestia gustu. Jeśli wiesz, że psychologia to coś, czym chcesz się zajmować, próbuj. Ja z chęcią natomiast wybrałabym się na zdrowie publiczne http://www.wseiz.pl/pl/studia/wydzial-e ... -publiczne
Marlenka33
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 21 paź 2013, 06:55
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jakie wybrać studia?

Postautor: Marlenka33 » 07 lut 2016, 20:48

Psychologia? To nie zagwarantuje Ci pracy. Pracę na pewno będziesz mieć po kierunkach inżynierskich. Sama zobacz http://zpue.pl/o-firmie/praca/zpue-sa.html To jest tylko jedna firma, a poszukuje wielu specjalistów.
Awatar użytkownika
Maturi8036
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 11 lut 2016, 22:50

Re: Jakie wybrać studia?

Postautor: Maturi8036 » 18 lut 2016, 10:35

ida
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 37
Rejestracja: 28 lut 2016, 13:18

Re: Jakie wybrać studia?

Postautor: ida » 29 lut 2016, 22:42

fajnie jest się rozwijać i osiągać cel w życiu. Moim zdaniem warto a jaki kierunek to tylko zależy od ciebie jaki najbardziej ci pasuje:)
magdoo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 28 sty 2016, 12:46

Re: Jakie wybrać studia?

Postautor: magdoo » 04 kwie 2016, 11:35

Chyba nie jest najrozsądniejszym rozwiązaniem kierowaniem sie przy wyborze studiów argumentem, że coś jest przyszłościowe. Dziś może być zapotrzebowanie na daną dziedzinę jutro na zupełnie inną-mechanizmy jakie rządzą rynkiem zmieniają się bardzo szybko i chyba nie jesteśmy w stanie za nimi nadążyć. Ja studiowałam na wsb.pl/torun/ i jestem zadowolona bo wybrałam to co mnie konkretnie interesuje-nie wyobrażam sobie studiować czegoś w czym nie czuję się pewnie.
pawelek34
Level 1
Level 1
Posty: 286
Rejestracja: 13 kwie 2016, 12:11

Re: Jakie wybrać studia?

Postautor: pawelek34 » 13 kwie 2016, 12:14

Według mnie w tej chwili zdecydowanie studia ukierunkowane pod programowanie na szeroką skalę.
Awatar użytkownika
odszkodowaniaPCO
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 31 mar 2016, 11:13

Re: Jakie wybrać studia?

Postautor: odszkodowaniaPCO » 13 kwie 2016, 16:38

Na rynku liczy się specjalizacja. Jeśli biolog, to trzeba coś wybrać, np. biologię molekularną. Jeśli programista, to przykładowo programowanie w html. Jeśli prawnik, to np. specjalizacja w dziedzinie procesu o odszkodowanie.

Liczy się wybranie wąskiej dziedziny.
Manuela
Level 2
Level 2
Posty: 878
Rejestracja: 15 kwie 2016, 10:41

Re: Jakie wybrać studia?

Postautor: Manuela » 15 kwie 2016, 11:04

Najlepiej iść zgodnie z własnymi zainteresowaniami i nie kierować się tylko tym, co naszym zdaniem jest bardziej korzystne, opłacalne i na pewno znajdziemy po tym zatrudnienie. Prawda jest taka, że w obecnych czasach żadne studia nie dają pełnej gwarancji, co najwyżej mogą zwiększyć szanse. Ale mam znajomych, którzy po filologii polskiej znaleźli dobrą pracę, a ci po studiach inżynierskich kolebią i nie mogą nic znaleźć. Trzeba mieć po prostu pomysł na siebie i działać aktywnie w trakcie studiów.
marikaaa
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 06 maja 2016, 18:58

Re: Jakie wybrać studia?

Postautor: marikaaa » 06 maja 2016, 19:04

A co Cie interesuje? Jakie przedmioty szkolne lubisz najbardziej? Co najchętniej robisz po szkole? O czym lubisz rozmawiać z bliskimi?

W najgorszym wypadku, testy predyspozycji i rozmowa z Doradcą Zawodowym. :)
Awatar użytkownika
dyskutantka
Level 2
Level 2
Posty: 928
Rejestracja: 24 maja 2012, 18:29
Lokalizacja: Polska

Re: Jakie wybrać studia?

Postautor: dyskutantka » 20 lip 2016, 19:52

Słyszałam, że zawsze będą poszukiwani graficy komputerowi - dzisiaj to ma przyszłość, a nie pedagogika, czy medycyna.
marek33
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 29 lip 2016, 15:01

Re: Jakie wybrać studia?

Postautor: marek33 » 29 lip 2016, 15:18

Ja wybrałem prawo i nie żałuję. Owszem czasochłonny kierunek i wiele osób mówi, że mamy już przesyt prawników na rynku itd. ale rzecz w tym, że jeśli jesteś w czymś dobry to zostaniesz doceniony, prędzej czy później i to się nie tyczy tylko prawa ale wszystkiego czego się podejmujemy. Znam dużo osób, które zaczynały jeden kierunek, po czym go nie kończyły i wybierały następny. Mój kolega przez 3 lata studiował na 3 różnych kierunkach: turystyka, ekonomia i ochrona środowiska - żadnego nie skończył. A wracając do tematu, prawo to przede wszystkim jest kierunek, który kończy średnio 1 na 10 studentów rozpoczynających edukację, więc tak przeciętnie bym powiedział. Trudniej sprawa wygląda chyba tylko na medycynie i biotechnologii. Następna rzecz, żeby w ogóle myśleć o karierze prawnika trzeba mieć na prawdę dobrą pamięć i być na bieżąco ze wszystkimi zmianami w przepisach i regulacjach dotyczących oczywiście wybranej przez nas specjalizacji, np. prawa karnego. Musimy mieć też dosyć sporą biblioteczkę, na której znajdą się pozycje dotyczące wybranej przez nas dziedziny. Minusem jest tylko fakt, że książki te nie należą do najtańszych, wystarczy spojrzeć tu: https://student.profinfo.pl/ na ceny. Ja ze swojej strony mogę tylko ten kierunek polecić, ale pod warunkiem, że nie przeszkadza Ci codzienna "pamięciówa" i zarywanie nocek. Prawo to kierunek dla najwytrwalszych :)
Awatar użytkownika
dyskutantka
Level 2
Level 2
Posty: 928
Rejestracja: 24 maja 2012, 18:29
Lokalizacja: Polska

Re: Jakie wybrać studia?

Postautor: dyskutantka » 29 lip 2016, 15:29


Wróć do „Forum Studenta, Studia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość