Jakie wybrać studia?

Forum Studenta, Studia: studia wyższe: licencjat, magisterka, doktorat. Egzaminy, książki, notatki, imprezy, rekrutacja, plany, wydarzenia, ogłoszenia, dyskusje.
Awatar użytkownika
saraa
Level 1
Level 1
Posty: 211
Rejestracja: 19 lut 2013, 19:35
Lokalizacja: Bytom

Re: Jakie wybrać studia?

Postautor: saraa » 29 sie 2017, 11:12

Zastanawiam sie nad wybraniem sie na studia informatyczne. Z jednej strony wiem,że takie studia są dobre, z drugiej nie mam troche na to kasy, trochę nie mam czasu ( już jedne studia skończyłam ). intresuje mnie również generalnie kierunek technik informatyk:
https://atutszkola.pl/oferta/kursy-i-sz ... nformatyk/
Nie są to studia ale szkola policealna i takie warunki szczerze powiedziawszy bardziej by mi odpowiadały
Jak sie na to zapatrujecie?
kamilka12
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 12 wrz 2017, 14:47

Re: Jakie wybrać studia?

Postautor: kamilka12 » 12 wrz 2017, 15:11

Ja skończyłam germanistykę ( ale to było już dość dawno) i uważam, że studia językowe to dobra decyzja w dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej chcą się uczyć języków, sama pracuję w nauczaniu. Prowadzę kursy językowe dla firm w Poznaniu i nie narzekam na brak pracy. Generalnie tendencja wzrostowa jeśli chodzi o wszelakie języki obce. Na czasie Jest teraz rosyjski, ukraiński, cały czas utrzymuje się trend na angielski. Jest w czym wybierać. Jeśli jest się dobrym to praca pewna.
Awatar użytkownika
sowbar81
Level 1
Level 1
Posty: 225
Rejestracja: 07 sty 2014, 14:00

Re: Jakie wybrać studia?

Postautor: sowbar81 » 18 wrz 2017, 09:14

Studia studiom nierówne, dlatego warto najpierw bardzo dobrze rozeznać temat. Co więcej, czasem wcale nie trzeba iść na studia aby zdobyć dobry zawód. Kolega znajomego właśnie po takim kursie kadr dostał ciekawą pracę w biurze projektowym. Jako kadrowy rzecz jasna.
MasnyMaseł
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 02 paź 2017, 08:05

Re: Jakie wybrać studia?

Postautor: MasnyMaseł » 03 paź 2017, 13:24

Rachunkowość w dzisiejszych czasach jest dobrym pomysłem, ale tylko wtedy gdy przyjmie nas dobra firma, a wybór odpowiedniej firmy rachunkowejnie jest takim prostym zadaniem jak sobie wyobrażacie. Tak samo informatyka czy elektrotechnika, zawód dobrze opłacany jednak ciężko trafić na dobrą firmę.
szyna
Level 2
Level 2
Posty: 585
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:02
Lokalizacja: katowice

Re: Jakie wybrać studia?

Postautor: szyna » 09 paź 2017, 10:49

Arkadiusz1
Level 2
Level 2
Posty: 905
Rejestracja: 21 wrz 2015, 14:16

Re: Jakie wybrać studia?

Postautor: Arkadiusz1 » 17 paź 2017, 22:50

Bardzo dobrym pytaniem jest to, czy faktycznie warto iść na studia. Często lepszym rozwiązaniem będzie odbycie kilku kursów, które idealnie wpiszą się w profil Waszych zainteresowań. Dobrym przykładem na to jest kurs online Blender, na którym możęcie zdobyć bardzo przydatne umiejętności nawet nie wychodząc z domu.
mariolaGT
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 172
Rejestracja: 03 mar 2017, 11:50

Re: Jakie wybrać studia?

Postautor: mariolaGT » 29 paź 2017, 19:51

Na studiach będzie Ci potrzebny szybki i wydajny komputer, myślę tutaj o czymś takim http://techfresh.pl/jaki-komputer-do-gr ... sprzetowe/ Profesjonalny sprzęt to podstawa wyprawki studenta. Warto o tym pamiętać i dobrać sprzęt do swoich potrzeb.
gryhs
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 31 paź 2017, 18:00

Re: Jakie wybrać studia?

Postautor: gryhs » 31 paź 2017, 18:04

w dzisiejszych czasach liczy się tylko prawo i medycyna niestety
Mateo 77
Level 2
Level 2
Posty: 694
Rejestracja: 04 lis 2017, 10:57

Re: Jakie wybrać studia?

Postautor: Mateo 77 » 25 lis 2017, 17:54

Pamiętajcie jednak o tym, że nie każde studia są dla wszystkich. Najważniejsze to znaleźć drogę, na której będziecie się dobrze czuli. Wiele osób w tym temacie wspomina o programowaniu. W artykule https://teamquest.pl/blog/222_dlaczego- ... la-kazdego dokładnie jest opisane, kto powinien brać się za ten kierunek. Miejcie to na uwadze.
Urszula
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 16
Rejestracja: 17 gru 2017, 11:56

Re: Jakie wybrać studia?

Postautor: Urszula » 17 gru 2017, 12:10

ja zdecydowałam sie na studia na wsb, na kierunku sprzedaż http://www.wsb.pl/poznan/studenci/studia-podyplomowe/kierunki/strategie-sprzedazy-studia-z-certyfikatem-franklin-university-studia-tradycyjne. Pracuję w handlu od lat ale bez wykształcenia więc jestem inaczej traktowana, moja pensja tez kształtuje się na innym poziomie. Chcę to zmienić, a ze jestem ambitną osobą, postanowiłam skonczyc studia, bede chodziła jeszcze na różnego rodzaju szkolenia bo chcę osiągnąć więcej w tym zawodzie, nie byc jedynie sprzedawczynią ale moze i miec pod sobą grupę zaufanych ludzi, z którymi mozna by stworzyc fajny zespół i pracowac fajnie, kreatywnie...takie mam plany:)
Kasiaaa
Level 1
Level 1
Posty: 287
Rejestracja: 29 sie 2016, 23:45

Re: Jakie wybrać studia?

Postautor: Kasiaaa » 27 lip 2018, 19:19

Bardzo popularne są studia medyczne, co prawda to bardzo ciężki kierunek i nie każdy sie na niego dostaje. Sama chciałabym się dostać na takie studia ale dopiero za rok, ale juz teraz staram się przygotowywać do końcowego egzaminu końcowego dzięki nim http://egzaminldek.pl znalazłam tam opcję do wygenerowania gotowych testów końcowych. Już przed studiami można w ten sposób zapoznać się z materiałem, który będziemy musieli przyswoić przez cały okres studiowania.
Urszula
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 16
Rejestracja: 17 gru 2017, 11:56

Re: Jakie wybrać studia?

Postautor: Urszula » 18 wrz 2018, 16:29

Uważam ze wybór szkoły to w dzisiejszych czasach również kwestia pozycji uczelni, notowań, wyników studentów i możliwości podjęcia pracy po danym kierunku/szkole. Warto zapoznać się z czymś takim jak ranking studiów mba. Zupełnie przypadkowo natrafiłam na takowy ostatnio. Uczelnia wsb jest liderem tego rankingu. Warto się z tym zapoznać, jeśli ktos z Was szuka dobrej uczelni niepublicznej jeśli chodzi o studia niestacjonarne. http://studiamba.wsb.pl/dlaczego-wsb/lider-rankingow. Dobra szkoła to ważny element dzisiejszego wyposażenia potencjalnego pracownika.
zofialipska
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 120
Rejestracja: 15 paź 2018, 16:15

Re: Jakie wybrać studia?

Postautor: zofialipska » 15 paź 2018, 22:42

Przy wyborze studiówdobrze jest kierować się zainteresowaniami, które dałoby się z nim powiązać. W ten sposób będziemy poszerzać swoją wiedzę w zakresie dziedziny która już nas interesuje - tematyka stanie się jeszcze ciekawsza i łatwiejsza do przyswojenia
ewelina8393
Level 4
Level 4
Posty: 1664
Rejestracja: 13 lis 2017, 21:18

Re: Jakie wybrać studia?

Postautor: ewelina8393 » 19 paź 2018, 21:29

też sie zastanawiam
Ostatnio zmieniony 28 lis 2018, 12:12 przez ewelina8393, łącznie zmieniany 1 raz.
Vectra34
Level 1
Level 1
Posty: 362
Rejestracja: 19 lis 2017, 15:00

Re: Jakie wybrać studia?

Postautor: Vectra34 » 22 paź 2018, 16:16

Pewnie macie na studiach sporo materiałów do kserowania. Mam dobre miejsce, by kserować. W Lublinie, przy ulicy Glinianej http://www.xeroxer.pl/ Studenci mają tu możliwość ze skorzystania całorocznej promocji, o ile mi wiadomo, to za dwustronne kopiowanie zapłacicie 9 groszy. Możecie też załatwić sobie druk wielkoformatowy.

Wróć do „Forum Studenta, Studia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość