studia a szkoła policealna

Forum Studenta, Studia: studia wyższe: licencjat, magisterka, doktorat. Egzaminy, książki, notatki, imprezy, rekrutacja, plany, wydarzenia, ogłoszenia, dyskusje.
kamilo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 16 lis 2016, 15:13

studia a szkoła policealna

Postautor: kamilo » 27 sty 2017, 17:15

Co myślicie o połączeniu studiów ze szkołą policealną np Cosinus żeby zrobić sobie jakieś dodatkowe kwalifikacje?
pawelek34
Level 1
Level 1
Posty: 286
Rejestracja: 13 kwie 2016, 12:11

Re: studia a szkoła policealna

Postautor: pawelek34 » 30 mar 2017, 11:49

Twoja kariera zależy od ciebie, a nie od uczelni czy jakiejś szkoły. Grunt, to mieć na siebie pomysł i chcieć się uczyć. :)
Arkadiusz1
Level 2
Level 2
Posty: 905
Rejestracja: 21 wrz 2015, 14:16

Re: studia a szkoła policealna

Postautor: Arkadiusz1 » 10 kwie 2017, 11:40

Ja uważam, że nie ma sensu iść na studia dla zasady. To ma sens, pod warunkiem, że ma się jasno sprecyzowany plan na karierę. W przeciwnym razie dużo lepszym rozwiązaniem będzie nauka w http://www.alternatywa-lodz.pl/kierunki ... yczny.html W ten sposób o wiele lepiej przygotujecie się do pracy.
Ela78
Level 2
Level 2
Posty: 779
Rejestracja: 07 mar 2017, 11:46

Re: studia a szkoła policealna

Postautor: Ela78 » 11 kwie 2017, 09:34

Oczywiście że możesz połączyć studia ze szkołą policealną ale pytanie czy dasz radę :) Dlatego ja zdecydowałam się na online studia turystyka i rekreacje w ten sposób ucząc się online można także uczęszczać na uczelnie w drugim kierunku. Zajęcia odbywają się na platformie są zadania,testy itd. Coraz więcej osób znajduje zatrudnienie w hotelarstwie i gastronomii oraz szeroko rozumianej branży związanej z turystyką.
Echint
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 29 mar 2017, 11:16

Re: studia a szkoła policealna

Postautor: Echint » 03 sie 2017, 12:04

Nie należy zapominać o tym, że doradztwo i coaching są również ważnym aspektem, nie tylko w biznesie. Więcej na ich temat można się dowiedzieć na profesjonalnych studiach oraz w szkołach podyplomowych. Dobrym przykładem uczelni, gdzie posiadają tego typu ofertę jest http://www.cdv.pl/.
parampampam
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 30 sie 2017, 15:39

Re: studia a szkoła policealna

Postautor: parampampam » 17 wrz 2017, 12:51

nie no szkoła policealna, to strata czasu, chwile dłużej postudiujesz i przynajmniej masz dyplom w kieszeni... jak się spoźniłes z rekrutacją, to ogarnij wsb, ja złozylem papiery we wrzesniu i jeszcze przyjmowali.
artur541
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 27 wrz 2017, 10:36

Re: studia a szkoła policealna

Postautor: artur541 » 27 wrz 2017, 10:38

studia są o wiele wazniejsze


_______________________________
dietetyka poznan
gryda
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 13 lis 2017, 20:11

Re: studia a szkoła policealna

Postautor: gryda » 13 lis 2017, 20:13

według mnie studia są o wiele lepsze bo bez wykształcenia wyższego nei znajdziesz pracy
refek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 14 lis 2017, 08:57

Re: studia a szkoła policealna

Postautor: refek » 14 lis 2017, 08:58

chodzę do szkoły policealnej i nie jest źle, wystarczy znaleźć odpowiednią
Kamilka75
Level 2
Level 2
Posty: 608
Rejestracja: 11 sie 2017, 17:34

Re: studia a szkoła policealna

Postautor: Kamilka75 » 25 wrz 2018, 16:33

Widzę , że zdania są podzielone, ale ja się również za szkołą policealną opowiem. Można uczyć się niestacjonarnie, a do tego pracować i zdobywać doświadczenie, czy to w zawodzie, czy też nie. Ważne, że człowiek zarabia na siebie i uczy się, czym jest praca. Mnie na przykład interesuje technik administracji i wiem, że zacznę naukę w http://www.profesjaedukacja.pl/. To dobra szkoła w Warszawie, z pozytywną opinią i ciekawymi wydarzeniami w roku szkolnym.
Manuela
Level 2
Level 2
Posty: 878
Rejestracja: 15 kwie 2016, 10:41

Re: studia a szkoła policealna

Postautor: Manuela » 26 wrz 2018, 13:06

Porównywanie studiów ze szkołą policealną nie ma sensu bo to zupełnie inny typ edukacji, zupełnie inny poziom. Obecnie do tego studia coraz bardziej nastawiają się na potrzeby rynku, co widać choćby po studiach po angielsku jaką to ofertę ma uczelnia wsb.edu.pl, a to daje zdecydowanie więcej możliwości niż inne szkoły. Jeżeli poważnie myśli się o przyszłości to trzeba szukać takich kierunków, które umożliwią nam jak najlepszy rozwój.
pawelek34
Level 1
Level 1
Posty: 286
Rejestracja: 13 kwie 2016, 12:11

Re: studia a szkoła policealna

Postautor: pawelek34 » 02 paź 2018, 09:53

Siostrzenica w tym roku wybrała szkołę policealną - Studium techniki dentystycznej https://szkoladentystyczna.pl/. Siostra mówiła, że jej córka była wcześniej na dniach otwartych to spodobała jej się oferta. Dużo praktycznych ćwiczeń na profesjonalnym sprzęcie. Uważam, że praktyka w tym zawodzie jest bardzo ważna. Szkoła kończy się egzaminem kwalifikacyjnym, który daje dyplom technika dentystycznego, ale też europass w dwóch językach, więc to też możliwość gdyby chciała kontynuować później naukę albo szukać pracy za granicą.
Michal_Ok
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 07 paź 2018, 12:29

Re: studia a szkoła policealna

Postautor: Michal_Ok » 07 paź 2018, 12:31

Cześć,
wszystko zależy od indywidualnego podejścia. Według mnie w szkole policealnej można się dużo nauczyć, ale trzeba mądrze wybrać. Ja mam doświadczenia z Szkołą Oświata we Wrocławiu i szczerze polecam. Mnóstwo praktyki, a to najważniejsze. Kadra wykwalifikowana, dobre podejście, nie ma masówki jak w sieciówkach.
zofialipska
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 120
Rejestracja: 15 paź 2018, 16:15

Re: studia a szkoła policealna

Postautor: zofialipska » 15 paź 2018, 22:35

Ja osobiście przedkładam studia nad szkołę policealną, zdecydowanie więcej można się nauczyć na studiach
zofialipska
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 120
Rejestracja: 15 paź 2018, 16:15

Re: studia a szkoła policealna

Postautor: zofialipska » 05 lut 2019, 12:50

Nie sądzę żeby w szkole policealnej udało się osiągnąć taki poziom na ja uczelni wyższej. Ja z doświadczenia mogę polecić WSH, na której studiowałam https://www.handlowa.eu/pl/kierunki/stu ... isure/opis Ciężko mi uwierzyć że takie samo przygotowanie do pracy, zwłaszcza w języku angielskim udałoby mi się uzyskać w szkole policealnej

Wróć do „Forum Studenta, Studia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość