Jakie studia wybrać?

Forum Studenta, Studia: studia wyższe: licencjat, magisterka, doktorat. Egzaminy, książki, notatki, imprezy, rekrutacja, plany, wydarzenia, ogłoszenia, dyskusje.
Awatar użytkownika
mulin
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 21 sie 2018, 15:50

Re: Jakie studia wybrać?

Postautor: mulin » 22 sie 2018, 15:09

Najlepiej dobierać studia pod kątem swoich umiejętności. Jak wolno łapiesz zagadnienia z matematyki czy innego ścisłego przedmiotu, to raczej oczywiste, że nie pójdziesz na politechnikę. Tak samo jak nie masz zacięcia do pisania, to nie pójdziesz na filologie czy dziennikarstwo. Zrób taką ogólną ocenę swojej osoby pod kątem tego, nauka których przedmiotów idzie ci łatwiej, a których gorzej, a potem dopasuj do wyników program studiów. Niestety, dzisiaj większość pracodawców patrzy na papierek, choćby i nie był związany z pracę, na którą się aplikuje, więc lepiej jest już wybierać jakiś wartościowy kierunek, niż marnować 5 lat na czymś, co się nie przyda, bo to jeszcze bardziej może zniechęcić.
Awatar użytkownika
natesz23
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 21 sie 2018, 18:24

Re: Jakie studia wybrać?

Postautor: natesz23 » 22 sie 2018, 20:26

Bardzo ciekawe porady :) Dzięki wielkie ;) Sądzę, że bez wątpienia przydadzą mi się te informacje :D
kaprysna
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 11 maja 2018, 22:19

Re: Jakie studia wybrać?

Postautor: kaprysna » 04 wrz 2018, 14:27

A bo ja wiem...
winston
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 04 wrz 2018, 14:26

Re: Jakie studia wybrać?

Postautor: winston » 04 wrz 2018, 14:38

Rzeczywiscie jest to dosc trudna sytuacja od ktorej bedzie zalezala nasza przyszla kariera zawodowa. Sam znam wiele przypadkow ludzi ktorzy ida na jakies przypadkowe kierunki bo akurat udalo im sie dostac .. a pytanie co maja zamiar po nich robic nie przychodzi im nawet do glowy. Takie przedluzanie sobie mlodosci moze niestety odbic sie negatywnej w przyszlosci. Bardziej rozsadne bedzie znalezienie czegos co nas interesuje przy gwarancji dobrych zarobkow .. bo przeciez z czegos trzeba zyc. Moj znajomy niedawno postanowil udac sie na kierunek zwiazany z finansami i zarzadzaniem .. powod jest bardzo prosty - w przyszlosci ma zamiar udac sie gdzie dalej. Najlepsze MBA w Polsce pokazuja, ze co raz wiecej osob widzi ogromny potencjal w tym kierunku o czym mozna przeczytac w tym artykule - studiamba.wsb.pl/dlaczego-wsb/lider-rankingow Jak sie okazuje Wyższa Szkoła Bankowa bardzo dobrze sobie radzi z przygotowaniem przyszlych sluchaczy co potwierdza ich wysoka pozycja we wszystkich rankingach. Dodatkowo ukonczenie tego kierunku moze w dalszej przyszlosci otworzyc nam nawet mozliwosci zwiazane z prowadzeniem wlasnego biznesu poniewaz odpowiednia wiedze bedziemy mieli w swojej glowie, co zdecydowanie ulatwi start na trudnym rynku.
orator
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 10 gru 2017, 22:05

Re: Jakie studia wybrać?

Postautor: orator » 05 wrz 2018, 00:45

Dla niezdecydowanych podsunę pod rozwagę opcję wybrania bardzo prestiżowej, uznawanej w UE Akademii Humanistyczno Ekonomicznej w Łodzi kształcącej pielęgniarki i pielęgniarzy na bardzo wysokim poziomie. Zajęcia z najlepszymi fachowcami oraz praktyki w prestiżowych zakładach opieki zdrowotnej uczynią z adeptów naprawdę dobrych fachowców. Wszystkie niezbędne szczegóły można znaleźć na stronie https://www.ahe.lodz.pl/pielegniarstwo.
anila
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 07 lut 2019, 15:39

Re: Jakie studia wybrać?

Postautor: anila » 07 lut 2019, 15:42

Podobno bardzo przyszłościowym kierunkiem jest asystent medyczny. Oczywiście można z takimi kwalifikacjami także pracować za granicą, gdzie zawsze potrzeba specjalistów i płace są znacznie wyższe. Znalazłam dobry artykuł https://www.exitdoor.pl/kariera-i-edukacja/asystent-medyczny/ Moim zdaniem bardzo przekonujące. Co myślicie?
rafon
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 101
Rejestracja: 12 mar 2019, 11:05

Re: Jakie studia wybrać?

Postautor: rafon » 15 mar 2019, 14:34

Informatyczne i to najlepiej w Krakowie na AGH :D innych się nie opłaca. Jeśli będą Cię interesować pokoje studenckie kraków to polecam serdecznie akademik Unibase.
quadrat
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 111
Rejestracja: 19 maja 2017, 12:46

Re: Jakie studia wybrać?

Postautor: quadrat » 18 mar 2019, 10:45

Mnie interesują ich studia kosmetologii www.wyzszaszkolakosmetyki.pl/ pracuję w zawodzie od 10 lat, wiec doświadczenie mam ale teraz przydałby mi sie papier, który podniósł by moje kwalifikacje oraz zakres działań i pole manewru w gabinecie. Inwestycja w siebie to podstawa, warto o tym pomyśleć.
wojciechkatalog
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 116
Rejestracja: 09 sty 2019, 15:30
Kontaktowanie:

Re: Jakie studia wybrać?

Postautor: wojciechkatalog » 10 maja 2019, 11:17

A co sądzicie o studia zarządzanie Kraków na WSZiB-ie? Wydaje mi się, że obecnie na prywtnych uczelniach będzie wyższy poziom, bo studentom się chce uczyć, skoro już za to płacą. Chciałbym jednak zweryfikować ten pogląd. Ktoś może się tam uczył?
kg1970
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 17 maja 2019, 16:34

Re: Jakie studia wybrać?

Postautor: kg1970 » 13 cze 2019, 16:27

Ukończyłem magistra z fizyki na UWR dziennie, natomiast zawsze chciałem pracować jako nauczyciel w liceum. Studia podyplomowe przygotowanie pedagogiczne ukończyłem na WSKZ i polecam z czystym sumieniem wszystkim studentom. Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego oferuje kierunki podyplomowe w formie online, dzięki czemu można oszczędzić sporo czasu i pieniędzy. Zdecydowanie na plus jest fakt, że na studia możemy zapisać się w dowolnym momencie i rozpocząć w zasadzie od razu. Jeśli cenicie sobie wygodę, a planujecie realizacje jakiejś podyplomówki to polecam zerknąć na studia-pedagogiczne.pl, aktualnie robię dodatkowy przedmiot przyroda+chemia i chętnie poznam wasze opinie o tej uczelni.
ewelina8393
Level 4
Level 4
Posty: 1664
Rejestracja: 13 lis 2017, 21:18

Re: Jakie studia wybrać?

Postautor: ewelina8393 » 18 cze 2019, 08:31

A jak w ogóle wygląda Wasza nauka na studiach? Ja powiem szczerze, że u mnie czasem jest z tym naprawdę bardzo ciężko, ale staram się, jak mogę. Odkryłam też ostatnio bardzo fajną stronę https://notatek.pl/wiedza na której można szukać materiałów i notatek, które na pewno będą bardzo przydatne, jeśli chodzi o przygotowanie się do wszystkich egzaminów. Super, że internet w taki sposób może pomóc.
Ostatnio zmieniony 19 cze 2019, 12:26 przez ewelina8393, łącznie zmieniany 1 raz.
kg1970
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 17 maja 2019, 16:34

Re: Jakie studia wybrać?

Postautor: kg1970 » 18 cze 2019, 14:39

eduardo77
Level 1
Level 1
Posty: 226
Rejestracja: 02 lip 2019, 00:53

Re: Jakie studia wybrać?

Postautor: eduardo77 » 14 lip 2019, 23:31

Nie zawsze muszą to być studia. Siostra jestem technikiem farmaceutycznym, skończyła Pierwsze Niepubliczne Policealne Studium Medyczne w Szczecinie http://www.dental.szczecin.pl/ i bardzo szybko po skończeniu nauki juz miała pracę w zawodzie i wcale przyzwoicie zarabia a zawód nie jest stresujący.
Maro94
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 27 paź 2017, 13:50

Re: Jakie studia wybrać?

Postautor: Maro94 » 24 lip 2019, 14:46

Jeśli jesteś po technikum informatycznym i interesujesz się tą tematyką, to możesz śmiało iść na Cyberprzestępczość studia licencjackie w Wyższej Szkole Prawa we Wrocławiu. Jest to specjalność na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne. Na tej stronie https://www.prawowroclaw.edu.pl/oferta/cyberprzestepczosc/ znajdziesz wszystkie informacje na ten temat i dowiesz się jak dołączyć do rekrutacji. Uczelnia ma wiele pozytywnych opinii, wielu moich znajomych tam studiowało i są bardzo zadowoleni. Myślę, że warto spróbować!
Awatar użytkownika
donek90
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 26 lip 2019, 17:30
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jakie studia wybrać?

Postautor: donek90 » 26 lip 2019, 17:43

Wybierając należy się kierować zainteresowaniami.

Wróć do „Forum Studenta, Studia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość