Zmiana szkoły

Technikum Forum
slodkapyza
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 01 maja 2019, 14:34

Zmiana szkoły

Postautor: slodkapyza » 01 maja 2019, 14:45

Hej, mam taki problem. Otóż obecnie chodzę do pierwsz ej klasy technikum ekonomicznego. Z pewnych przyczyn nie mam chęci do nauki w tej szkole,ani w ogóle chodzenia do niej. Rozważam opcję przeniesienia się do innej szkoły. Wiem że na obecną chwilę jest już za późno gdyż mamy maj więc tak naprawdę zaraz koniec roku szkolnego. Dlatego raczej ukończe pierwsza klasę w tej szkole, A w następnym roku Chciałabym chodzić gdzieś indziej. Czy załatwianie spraw związanych ze zmianą szkoły musialabym zacząć już teraz czy poczekać do września? Czy może musialabym normalnie przystąpić do rekrutacji z rocznikiem młodszym? Czy przechodząc do innego technikum/zawodowki zaczynalabym od klasy pierwszej czy mogłabym kontynuować naukę dalej i być w drugiej klasie? Najchętniej przeniosła bym się już teraz, Ale czy dałoby radę tak gdy już niedługo tak naprawdę będzie wystawianie ocen?

Proszę bardzo o pomoc bo jestem bardzo zakłopotana :zalamany:
pip85
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 04 cze 2019, 14:47

Re: Zmiana szkoły

Postautor: pip85 » 04 cze 2019, 14:51

Szkoła może się okazać fatalna w obu przypadkach - zarówno gdy był to twój pierwszy wybór jak i wówczas, gdy była to szkoła ostatniego wyboru. Możliwe, że o swojej pomyłce przekonasz się w pierwszym miesiącu. Jeżeli rzeczywiście sytuacja jest dramatyczna, wówczas próbuj jak najszybciej dostać się do innej szkoły, które wydaje ci się lepsze
zywiol9
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 21 cze 2019, 16:35

Re: Zmiana szkoły

Postautor: zywiol9 » 21 cze 2019, 16:36

Ważne jest znalezienie odpowiednich pomoce szkolne które sprawią, że dziecko będzie miało szansę na bezpieczny start w przyszłość. Taka pomoc to dobra rzecz, szczególnie na przełomie klas czy właśnie podczas zmiany szkoły. :)
wschodnia5
Level 2
Level 2
Posty: 602
Rejestracja: 19 paź 2017, 12:32

Re: Zmiana szkoły

Postautor: wschodnia5 » 29 sie 2019, 14:53

Szkoły są różne i nie dziwię się, że wiele osób wybiera prywatne. Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące nr 6 przy ul. Bacha w Warszawie ma dość dobre opinie. Jak się chodzi do takiej szkoły to można się dobrze przygotować do matury. Zawsze jest tutaj więcej zajęć, które do tego przygotowują.
Wersacze
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 63
Rejestracja: 03 paź 2018, 21:05

Re: Zmiana szkoły

Postautor: Wersacze » 13 wrz 2019, 22:18

Miałam podobny problem, poszłam do liceum ale czułam, że wybór tej szkoły to był błąd, znalazłam szkołę której oferta bardzo mi się spodobała, poczytałam trochę opinii o niej, które jeszcze bardziej przekonały mnie do zmiany. Tym razem wybrałam liceum z https://www.oswiatalingwista.eu/ . Jestem zachwycona nową szkołą, chęć do nauki wróciła dzięki świetnym nauczycielom, jak i znakomitej atmosferze którą stwarzali uczniowie.
Awatar użytkownika
morar.stone
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 16 wrz 2019, 11:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zmiana szkoły

Postautor: morar.stone » 16 wrz 2019, 11:49

Warto szukać dla siebie miejsca, które będzie się podobać.
kameleon
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 31
Rejestracja: 14 wrz 2019, 10:31

Re: Zmiana szkoły

Postautor: kameleon » 29 lis 2019, 19:11

Awatar użytkownika
jerel.zulauf
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 30 lis 2019, 09:43

Re: Zmiana szkoły

Postautor: jerel.zulauf » 30 lis 2019, 09:48

Szkołę należy wybierać rozsądnie.
DorisDay
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 11 paź 2020, 22:10

Re: Zmiana szkoły

Postautor: DorisDay » 19 paź 2020, 16:32

Z dobrych liceów mogę polecić Cosinus. Szkoła zaoczna, ale trzyma swój poziom, do tego dla uczniów szkoły są organizowane bezpłatne fakultety przygotowawcze przed maturą, także z pewnością zdasz egzamin z dobrym wynikiem

Wróć do „Technikum Forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość