Wymiana części w samochodzie

Dyskusje, Rozrywka
harriek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 13 sie 2018, 22:42

Re: Wymiana części w samochodzie

Postautor: harriek » 13 sie 2018, 22:43

ja zostawiam takie rzeczy mechanikowi, nie znam się
monikabert90
Level 4
Level 4
Posty: 1544
Rejestracja: 11 gru 2016, 10:17

Re: Wymiana części w samochodzie

Postautor: monikabert90 » 18 sie 2018, 12:42

Mnie czeka niebawem wymiana skrzyni biegów, bo moja stara skrzynia w samochodzie prawie całkowicie się już wyeksploatowała. Możecie mi polecić jakąś dobrą firmę, która sprzedaje takie skrzynie biegów? Czy ktoś z Was kupował kiedyś taką część na skrzynie-biegow.pl? Słyszałam kilka pozytywnych opinii na temat tej firmy, więc dlatego też zastanawiam się nad zamówieniem skrzyni własnie w tym miejscu ;)
Janowski
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 16 sty 2019, 10:09

Re: Wymiana części w samochodzie

Postautor: Janowski » 27 lut 2019, 13:34

Ja też niestety ale nie znam się na tym. Nie tak dawno byłem zmuszony kupić całkiem nowy akumulator. Całe szczęście obsługa jednego z sklepów motoryzacyjnych w Poznaniu dokładnie wiedziała jaka bateria będzie pasować do mojego samochodu. Mam nadzieje, że nowy akumulator będzie lepszy od swojego poprzednika, którego miałem stosunkowo krótko :(.
Rafalek318
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 27 lut 2019, 15:16

Re: Wymiana części w samochodzie

Postautor: Rafalek318 » 27 lut 2019, 15:17

Takie rzeczy najlepiej robić u sprawdzonego mechanika.
kabix179
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 27 cze 2018, 22:37

Re: Wymiana części w samochodzie

Postautor: kabix179 » 28 lut 2019, 13:42

Jeżeli podejrzewacie, że akumulator w Waszym samochodzie może nie być do końca sprawny to polecam zakupić sobie tester akumulatora https://www.dowarsztatu.com/pol_m_Teste ... a-247.html . Nam on wiele razy uratował tyłek jak mieliśmy wyjeżdżać w długą podróż. Polecam gorąco.
cuson
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 28 lut 2019, 21:34

Re: Wymiana części w samochodzie

Postautor: cuson » 28 lut 2019, 21:41

szukam dobrego mechanika z Warszawy, możecie mi kogoś polecić? będę bardzo wdzięczny

_____
wymiana szybki iphone 7
tlana
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 05 mar 2019, 18:25

Re: Wymiana części w samochodzie

Postautor: tlana » 05 mar 2019, 18:26

warto korzystać z zamienników części czy raczej nie bardzo?
rafon
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 101
Rejestracja: 12 mar 2019, 11:05

Re: Wymiana części w samochodzie

Postautor: rafon » 25 mar 2019, 14:12

Czy ktoś z Was tu obecnych wie może jak sprawdza się akumulator samochodowy varta 74ah? Jestem na etapie zakupu i zastanawiam się pomiędzy dwoma modelami. Bardziej pasuje mi ten wyżej wspomniany, dlatego może ktoś z Was miał z nim jakieś doświadczenie :D
Lara1978
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 24
Rejestracja: 13 sty 2017, 23:46

Re: Wymiana części w samochodzie

Postautor: Lara1978 » 31 mar 2019, 21:41

To gdzie wybrać się ze swoim samochodem po części czy naprawę zależy przede wszystkim od potrzeby. W przypadku gdyby potrzebna była naprawa docisków sprzęgłowych lub naprawa szczęk hamulcowych to polecam to miejsce - http://tarsprzeg.com.pl. Ważne żeby Waszym samochodem zajął się ktoś z doświadczeniem, kto dobrze zna się na swojej robocie i nie odwali fuszerki. A akurat bezpieczny samochód jest niezbędny jeśli go używamy czy to na dłuższych czy na krótszych trasach. Dlatego równie ważny jest dobór przy naprawie wysokiej jakości solidnych części i podzespołów, żeby mieć pewność iż wszystko będzie funkcjonowało należycie.
Feria
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 01 kwie 2019, 17:04

Re: Wymiana części w samochodzie

Postautor: Feria » 01 kwie 2019, 17:07

Z niektórymi częściami można sobie poradzić samodzielnie. Ostatnio zepsuł mi się akumulator więc na szybko zamówiłam nowy w https://akustrefa.pl/gdzie-kupic-akumul ... opolski,53 , był zaraz na kolejny dzień i mogłam go sprawnie sama zamontować. Nie zapłaciłam dużo więc opcja też jak najbardziej ekonomiczna.
Unika
Level 1
Level 1
Posty: 373
Rejestracja: 04 wrz 2018, 14:01

Re: Wymiana części w samochodzie

Postautor: Unika » 03 kwie 2019, 15:53

Mam bardzo komfortową sytuację, jeśli chodzi o różnego rodzaju naprawy w moim samochodzie. Po prostu, gdy nadchodzi taka konieczność, to korzystam z serwisu salonu MINI Bawaria Motors. U nich nabyłam swoje auto, dzięki czemu przysługują mi różnego rodzaju korzystne oferty. Pakiet MINI Service Inclusive obejmuje wszelkiego rodzaju zabiegi konserwacyjne, więc nie muszę się o nic martwić.
kojak
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 04 kwie 2019, 13:32

Re: Wymiana części w samochodzie

Postautor: kojak » 04 kwie 2019, 13:32

wiecie może czy warto jest wymieniać części na nieoryginalne?
Unika
Level 1
Level 1
Posty: 373
Rejestracja: 04 wrz 2018, 14:01

Re: Wymiana części w samochodzie

Postautor: Unika » 07 kwie 2019, 17:08

Zawsze, gdy mam taką możliwość staram się zmieniać części na oryginalne. Nigdy nie wiadomo jak to będzie z podróbkami. Na przykład ostatnio szwankowały mi lampy w aucie i udałam się do bardzo dobrego serwisu ze sklepem http://www.xenon24.eu/ , który oferuje regenerację reflektorów i wyłącznie oryginale żarniki xenonowe. Z chińskimi wyrobami mam złe doświadczenie, więc staram się ich nie kupować.
AnnaMarie711
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: 15 kwie 2017, 17:00

Re: Wymiana części w samochodzie

Postautor: AnnaMarie711 » 07 kwie 2019, 17:53

Jeżeli będziecie potrzebować sprawdzonego sklepu z częściami samochodowymi to warto zapoznać się z szeroką ofertą od http://www.fhkrystyna-import.pl Jest to hurtownia motoryzacyjna z bardzo szeroką ofertą na akcesoria i kosmetyki samochodowe. Zaopatrzycie się tam w kosmetyki do pielęgancji auta, a także inne mniejsze akcesoria takie jak żarówki, wycieraczki i inne
Roarrra
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 167
Rejestracja: 29 kwie 2018, 11:23

Re: Wymiana części w samochodzie

Postautor: Roarrra » 19 kwie 2019, 17:54

Z niektórymi częściami powinniście poradzić sobie sami, nie jest to znowu coś mega skomplikowanego. Trudniej jest znaleźć problem, przyczynę tego, ze w waszym samochodzie coś szwankuje. Na pewno w tym pomagają testery i inne urządzenia diagnostyczne, jednak z tymi też trzeba uważać. W artykule https://gorlice24.pl/pl/661_materialy_p ... rowej.html opisują jakie są najczęstsze błedy w diagnostyce komputerowej. Warto się z tymi informacjami zaznajomić.

Wróć do „Dyskusje, Rozrywka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość