Sztuka nowoczesna czy tradycyjna? - malarstwo

Dyskusje, Rozrywka
miracle
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 1156
Rejestracja: 25 sie 2015, 14:12

Re: Sztuka nowoczesna czy tradycyjna? - malarstwo

Postautor: miracle » 18 gru 2018, 13:42

Ja wolę sztukę tradycyjną, chociaż nowoczesna też jest ciekawa.
pawi
Level 2
Level 2
Posty: 761
Rejestracja: 26 sie 2016, 02:10

Re: Sztuka nowoczesna czy tradycyjna? - malarstwo

Postautor: pawi » 31 gru 2018, 22:49

W każdej sztuce można znaleźć coś pięknego, często trzeba jednak sporo nad nią pomyśleć, by zauważyć cały artyzm, według mnie taka właśnie sztuka jest najpiękniejsza, ponieważ wzbudza do refleksji.
pawi
Level 2
Level 2
Posty: 761
Rejestracja: 26 sie 2016, 02:10

Re: Sztuka nowoczesna czy tradycyjna? - malarstwo

Postautor: pawi » 15 sty 2019, 00:11

Z polskiego grona artystów, to z całą pewnością Maciej Cieśla. Przedstawia malarstwo pod znacznie innym kątem, o jego twórczości bez problemu dowiesz się sporo rzeczy przy pomocy stron typu https://pl.wikipedia.org/wiki/Maciej_Cie%C5%9Bla Proponuję zwrócić uwagę na jego obraz "Po alkoholu" moim zdaniem wybitna sprawa.
rozaluksemburg
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 123
Rejestracja: 14 gru 2018, 13:38

Re: Sztuka nowoczesna czy tradycyjna? - malarstwo

Postautor: rozaluksemburg » 16 sty 2019, 11:09

Ja rzadko myślę w kategoriach przeciwstawiających sobie nowoczesność i tradycję – lubię bardzo wiele różnych stylów, od klasycystycznych, po typowo postmodernistyczne, także mam raczej eklektyczny gust :). Ostatnio zainteresowałam się nieco obrazami utrzymanymi w stylu art deco, który był bezpośrednią odpowiedzią na secesję. Na przykład zaciekawiły mnie obrazy Tamary Łempickiej – mają w sobie naprawdę niezwykły urok, muszę przyznać. Szukając o niej informacji akurat też dowiedziałam się, że DESA miała na sprzedaż nieco jej dzieł: https://desa.pl/pl/authors/766/tamara-lempicka . Niestety dowiedziałam się o tym już nieco za późno a szkoda, bo chętnie bym się skusiła na którąś z jej pracy, są naprawdę prześliczne :(. Widać na przyszłość muszę znacznie lepiej pilnować takie rzeczy. Ale i tak polecam sobie zajrzeć do archiwalnych, sprzedanych prac i zobaczyć sobie, jaki ciekawy styl ta artystka miała – może dla kogoś będzie to start w ten nurt artystyczny, jakim był art. deco :).
Manuela
Level 2
Level 2
Posty: 878
Rejestracja: 15 kwie 2016, 10:41

Re: Sztuka nowoczesna czy tradycyjna? - malarstwo

Postautor: Manuela » 16 sty 2019, 12:23

Jeżeli chodzi o malarstwo, to tradycyjne zdecydowanie bardziej do mnie przemawia.
malipowy
Level 1
Level 1
Posty: 270
Rejestracja: 14 gru 2018, 21:49

Re: Sztuka nowoczesna czy tradycyjna? - malarstwo

Postautor: malipowy » 16 sty 2019, 22:47

Moim zdaniem sztuka nowoczesna jest bardziej interesująca. Jeśli mieszkacie w Warszawie bądź wybieracie się na wycieczkę, warto odwiedzić Centrum Sztuki Współczesnej http://u-jazdowski.pl/. Miałem okazję tam być i naprawdę jest co oglądać.
Ireko
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 17 sty 2019, 19:48

Re: Sztuka nowoczesna czy tradycyjna? - malarstwo

Postautor: Ireko » 17 sty 2019, 19:49

Dla mnie bez różnicy, po prostu lubię to co przykuje moją uwagę.
tymcio
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 19 sty 2019, 22:03

Re: Sztuka nowoczesna czy tradycyjna? - malarstwo

Postautor: tymcio » 19 sty 2019, 22:07

Mi najbardziej podoba się twórczość Beksińskiego
toddler00
Level 1
Level 1
Posty: 209
Rejestracja: 14 lis 2018, 10:32

Re: Sztuka nowoczesna czy tradycyjna? - malarstwo

Postautor: toddler00 » 29 sty 2019, 11:55

Osobiście bardziej przemawia do mnie sztuka nowoczesna.
Galeria sztuki współczesnej Monopol w Warszawie posiada świetną ofertę
sztuki w nowoczesnym wydaniu. Posiada wystawy wielu znaczących polskich artystów. Między innymi możemy
zobaczyć tam Łukasz Korolkiewicz i jego
wystawę pod tytułem "Kuracjusz", wystawę Zbigniew Warpechowski
oraz Jan Dziaczkowski i jego wystawę "Relacja Warszawa".
Wszystkie są bardzo ciekawe i szczerze polecam odwiedziny.
malipowy
Level 1
Level 1
Posty: 270
Rejestracja: 14 gru 2018, 21:49

Re: Sztuka nowoczesna czy tradycyjna? - malarstwo

Postautor: malipowy » 07 lut 2019, 01:28

Właśnie znalazłam ciekawą publikację sztuki współczesnej na https://u-jazdowski.pl/program/publikacje/natalia-ll-nie-tylko-sztuka-konsumpcyjna. Jeśli ktoś interesuje się tym typem sztuki zdecydowanie musi to sprawdzić.
Krysta097
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 42
Rejestracja: 27 gru 2016, 15:05

Re: Sztuka nowoczesna czy tradycyjna? - malarstwo

Postautor: Krysta097 » 09 kwie 2019, 20:26

Mi bardzo podobają się klasyczne obrazy, w tym reprodukcje tych znanych dzieł - https://www.obrazydeco.pl/18-reprodukcje-slawnych-malarzy. Taki obraz wpasuje się do każdego wnętrza i w każdym będzie się dobrze prezentował. Porządny obraz na płótnie ozdobi pomieszczenie i nada mu szyku i elegancji. A klasyczne wizerunki nigdy nie wychodzą z mody, która w innych przypadkach przemija dość szybko.
Revolution
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 26 mar 2019, 10:35

Re: Sztuka nowoczesna czy tradycyjna? - malarstwo

Postautor: Revolution » 17 kwie 2019, 14:19

Ja zdecydowanie tradycyjna. Co prawda lubię jeszcze XX-wiecznych twórców (szczególnie tak do połowy wieku), ale potem to dla mnie już trochę upadek... ale niektóre Wasze argumenty są przekonujące, więc biorę je sobie do serca :) Ale nie wyobrażam sobie mieć na ścianie coś innego niż obrazy Van Gogha! (Ok, umówmy się, nie oryginały :D Jestem tylko biedną studentką. Ale już obrazy van Gogha reprodukcje to co innego!).
Artystka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 19 kwie 2019, 10:21

Re: Sztuka nowoczesna czy tradycyjna? - malarstwo

Postautor: Artystka » 19 kwie 2019, 10:28

anaksymander
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 37
Rejestracja: 09 kwie 2019, 15:04

Re: Sztuka nowoczesna czy tradycyjna? - malarstwo

Postautor: anaksymander » 25 kwie 2019, 12:00

Czy to tradycyjna, czy to nowoczesna – nieistotne, ważne jest tylko to, czy odpowiednio ze mną rezonuje :). A ktoś z Was może lubi rysunek satyryczny? Zawsze wydawało mi się, że to jakieś takie głupkowate i „nie do końca sztuka”, ale jak ostatnio poprzeglądałem sobie rysunki Marka Raczkowskiego, to naprawdę przypadły mi do gustu. Co więcej, tutaj: https://desa.pl/pl/authors/6462/marek-raczkowski zauważyłem, że są one licytowane, zatem jak widać nie tylko ja dostrzegam ich wartość. :)
astronauta
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:29

Re: Sztuka nowoczesna czy tradycyjna? - malarstwo

Postautor: astronauta » 25 kwie 2019, 22:19

Moim ulubionym malarzem jest Beksiński

Wróć do „Dyskusje, Rozrywka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość