Czy istnieje taki program/aplikacja

ON-LINE ZONE
hoody1983
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 01 paź 2021, 07:16

Czy istnieje taki program/aplikacja

Postautor: hoody1983 » 01 paź 2021, 07:18

Witam Forumowiczów,

Jest zagadka: czy istnieje jakaś funkcja, notatka, konfiguracja "czegoś" (Dropbox, googe Drive, dysk sam w sobie, itp.), program lub aplikacja która poradzi sobie z następującym zadaniem:

1. Tworzę prosty plik tekstowy (np. w notatniku)
2. Chcę go udostępnić w formie linku
3. Ten link wysyłam Whatsappem/smsem klientowi
4. Klient klika w link i bez żadnej opcji logowania, ma dostęp do tego pliku
5. Klient może ten plik edytować oraz nadpisać
6. Wszystkie nadpisane zmiany będę widział u siebie - nie wiem jeszcze na czym, FTP? Dysk twardy komputera? Dropbox? Gdziekolwiek...

Cala idea polega na tym, aby nie zmuszać klienta do logowania się na FTP, Dropbox, iCloud, itp.
Zdaję sobie sprawę, że dziś praktycznie każdy ma konto Gmail, Office 365, Dropbox lub inny rodzaj chmury ale każda z tych opcji wymaga jakieś formy uwierzytelnienia lub logowania (zwłaszcza na telefonie).

Zależy mi na tym, aby całe "środowisko" było otwarte tak, aby klient nie musiał się logować a jedynie kliknąć w link, dopisać swoje uwagi do pliku i nadpisać istniejący.
Jeden plik - jeden link (który będę chciał finalnie wysyłać jako kod QR). W jednym miejscu (folderze?) plików może być kilkaset, ale klient ma dostać tylko jeden link i ma nie widzieć plików innych klientów.
Ma mieć możność edycji TYLKO tego pliku do którego dostał link.
Tworzenie miniaturowych FTPów raczej nie wchodzi w grę, bo baza będzie się dość szybko rozrastać.

Czy jesteście w stanie, Szanowni Forumowicze, doradzić jakąś konfigurację serwera lub dysku na komputerze, zewnętrzną otwartą chmurę, lub cokolwiek, co chociaż przybliżyłoby mnie do tego, co opisałem?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za rady!

Wróć do „ON-LINE ZONE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość