Jaki rower wybrać?

Forum Rowerowe: rowery, sprzęt, akcesoria rowerowe. Wszystko o rowerach, kolarstwie mtb, szosowym, wyczynowym i amatorskim. Porady, informacje i dyskusje.
malwinapietrzak
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 102
Rejestracja: 29 sie 2020, 21:54

Re: Jaki rower wybrać?

Postautor: malwinapietrzak » 18 sty 2021, 23:30

Jeśli wybierzecie rower pamiętajcie, aby na bieżąco kontrolować jego stan techniczny, zwłaszcza jeśli chodzi o hamulce, które muszą być sprawne, aby jazda była bezpieczna i komfortowa. Na stronie https://ebcbrakes.pl/pl/katalog/czesci- ... 391~323411 znajdziecie szeroki wybór tarczy hamulcowych. Wybór jest naprawdę spory, więc bez problemu powinniście znaleźć części do swojego roweru i to w bardzo dobrej cenie.
kamai
Level 2
Level 2
Posty: 567
Rejestracja: 05 maja 2016, 10:02

Re: Jaki rower wybrać?

Postautor: kamai » 19 sty 2021, 07:24

Szczerze mówiąc to dość trudno jest wybrać rower bo trzeba sobie na początek odpowiedzieć gdzie i jak najczęściej jeździmy. W moim przypadku są to przeważnie ścieżki leśne, rzadko ścieżki rowerowe i tu https://skiteam.pl/1046-rowery-cube znalazłam odpowiedni model dla mnie.
felicja44
Level 1
Level 1
Posty: 471
Rejestracja: 28 lis 2016, 12:16

Re: Jaki rower wybrać?

Postautor: felicja44 » 09 mar 2021, 10:09

A ja myślę, że ciekawą ofertę może przedstawić sklep ROW-BEST II, jeśli chodzi o zakup roweru, jak i wszystko potrzebnych części czy akcesoriów. Prowadzą sklep w Chorzowie, a ich doświadczenie zawodowe można liczyć już od 1995 roku. Polecam się zainteresować, polecam sprawdzić i znaleźć odpowiednie rozwiązania. Myślę, że skorzystacie.
konsky
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 10 mar 2021, 12:03

Re: Jaki rower wybrać?

Postautor: konsky » 10 mar 2021, 12:10

Przed kupnem konieczna przymiarka na rower, pamiętajcie o tym. Potem można szukać już konkretnego modelu i kupić tam gdzie taniej: sklepy stacjonarne albo internet.
mekintosz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: 14 paź 2020, 19:24

Re: Jaki rower wybrać?

Postautor: mekintosz » 11 mar 2021, 21:35

Dobrze wam doradzą w Rowery Na Niwce w Sosnowu na Wojska Polskiego. To świetny sklep rowerowy, mają tam rowery, części, akcesoria a także odzież na rower no i usługi serwisowe, także jeśli jesteście z okolicy to sobie ich sprawdźcie, będziecie zadowoleni. Ceny mają ok i fajną obsługę klienta.
OlgaMaria
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 20
Rejestracja: 06 lut 2021, 07:30

Re: Jaki rower wybrać?

Postautor: OlgaMaria » 20 kwie 2021, 06:02

jeśli chodzi o to jaki rower wybrać ,ostatnio jest modna fajna marka Storm świetne w jeżdzie i ogólnie bardzo ładnie wyglądające http://stormrowery.pl
Quark
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 31
Rejestracja: 16 paź 2020, 10:38

Re: Jaki rower wybrać?

Postautor: Quark » 04 cze 2021, 12:16

Jaki rower ? Najprostszy i najtańszy .. Tak jak nie szata zdobi człowieka tak i nie rower określa cyklistę ! Po co komuś "góral" czy inna "kolarka" jak potem będzie jeździł tylko na jednym (z 18-stu) biegów cały czas ?? Najważniejsze jest siodełko ze sprężynami , wygodna pozycja na nim i odpowiednio dobrane (jedno) przełożenie , żeby dało się jechać bez większego wysiłku zarówno polną drogą jak i po szosie ok. 20 km/h.
Ja od 15-stu już lat użytkuję wciąż ten sam rower - zwykły składak z kołami 24" - dbam o niego , regularnie go konserwując i okresowo wymieniając zużywające się elementy .
Kupiłem go za ... 230 zł - NOWEGO . Przejechałem już nim 30.000 km (!) wymieniając w tym czasie : 3 opony z przodu , 4 szt. z tyłu , 2 siodełka , 4 łańcuchy , 2 komplet pedałów , 2 zębatki tylne , zabierak tylnego koła (sprzęgiełko zębatki) i ok. 10 dętek . Części zamienne kosztowały pewnie (nie liczyłem) tyle co rower kosztował na początku ale pamiętajcie o przebiegu !
Najważniejsza kwestia , rower ma tobie służyć i tobie się podobać a nie wzbudzać czyjąś zazdrość - rower ma jeździć i sprawiać przyjemność w podróży i wystarczy jeśli tobie się podoba - nie ważne co pomyślą inni !
Ważną czynnością oprócz czyszczenia i smarowania mechanizmów jest mycie i zabezpieczanie roweru oraz kół przed korozją np. wazeliną (trzeba wytrzeć suchą szmatką) .
Ela78
Level 2
Level 2
Posty: 779
Rejestracja: 07 mar 2017, 11:46

Re: Jaki rower wybrać?

Postautor: Ela78 » 19 sie 2021, 15:10

Wydaje mi się, iż świetne rowery znajdziecie pod tym adresem: https://wygodnyrower.pl . W moim mniemaniu znajdziecie tam świetne rowery, a także akcesoria w świetnych cenach. Pamiętajcie o zakupie kasku, ponieważ teraz można za brak dostać mandat. Więc uwaga, żeby nie karmić budżetówki za darmo.
zaton
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: 11 maja 2017, 13:17

Re: Jaki rower wybrać?

Postautor: zaton » 19 paź 2021, 10:43

Hop sport ma fajne rowery - za kilka stówek już na spokojnie znajdziesz sensowny model.
Kwestia taka, na czym dokładnie ci zależy, jakie są Twoje oczekiwania. Ogólnie trafienie na sensowny model nie wymaga wydania wielkiej kasy.
A fajne jest tutaj to, że aktywność możesz uprawiać w różnych warunkach i np. oglądać w tym czasie telewizję.

Wróć do „Forum Rowerowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość