Stres i depresja

Zdrowie i Uroda Forum: forum medyczne: zdrowie, choroby, uroda, lekarze, leki. Porady lekarskie, zdrowie, choroby, uroda, piękno.
lyladexter
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 06 maja 2019, 18:38

Re: Stres i depresja

Postautor: lyladexter » 05 gru 2019, 19:34

Osobiście korzystałem z pomocy psychologa. Znajoma dała mi numer telefonu do specjalistów 22 253 88 88 i przyznam wam szczerze, że umówiłem się na wizytę. Psychomedic znajduje się w Warszawie, więc jak ktoś chciałby skorzystać, to naprawdę polecam, bo są fachowi w swojej pracy.
raegar
Level 1
Level 1
Posty: 373
Rejestracja: 05 maja 2019, 10:19

Re: Stres i depresja

Postautor: raegar » 05 gru 2019, 19:35

Koleżanka również uczęszcza do psychoterapeuty w Warszawie i poleca tą stronkę: https://psychomedic.pl/psychiatra-warszawa/. Również mam problemy i mam zamiar się tam udać. Jeżeli macie jakieś opinie, to proszę - podzielcie się. Będę niezmiernie wdzięczna. Pozdrawiam wszystkich.
malkontentis
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 04 maja 2019, 16:41

Re: Stres i depresja

Postautor: malkontentis » 05 gru 2019, 19:35

Też szukałem jakiejś odskoczni od dnia codziennego i z pomocą przyszedł trening relaksacyjny: https://psychomedic.pl/trening-relaksacyjny-warszawa/. Polecam wam tą metodę, działa skutecznie i nie jest jakoś mega wymagająca. Zdecydowanie polecam tym, którzy mają dużo stresów, czy to w pracy, czy w domu :P.
huel.danial
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 06 gru 2019, 08:18
Lokalizacja: Lublin

Re: Stres i depresja

Postautor: huel.danial » 06 gru 2019, 08:22

Depresja jest poważną chorobą, nieleczona może bardzo negatywnie wpływać na człowieka. Konieczne są rozmowy z psychologiem i ciągła praca nad sobą, bo dzięki terapii ludzie bardziej się otwierają, są szczerzy wobec siebie i starają się zmienić.

___________________________________________________________
Leczenie depresji Poznań
Awatar użytkownika
keshawn.berge
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 08 gru 2019, 18:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stres i depresja

Postautor: keshawn.berge » 08 gru 2019, 18:29

Ja jak się stresuję to idę pogadać z przyjaciółką albo moim facetem. Jeśli nie mam nikogo w pobliżu to idę na siłownię się wyżyc.
adwork.professional
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 18 gru 2019, 17:15

Re: Stres i depresja

Postautor: adwork.professional » 18 gru 2019, 17:19

Aplikacja do zbierania danych psychoterapeutycznych - Therapify!
Poniższa informacja jest przeznaczona dla wszystkich, kto jest zainteresowany swoim zdrowiem psychicznym. Jeśli czytasz to, znaczy, że i dla ciebie! Obowiązkowo musisz zwrócić swoją uwagę na bardzo użyteczną aplikację do zbierania danych psychoterapeutycznych, która się nazywa Therapify. W danej aplikacji będziesz mieć możliwość poznania zmian swojego stanu zdrowia po spotkaniu z psychoterapeutą.
Aplikacjado zbierania danych psychoterapeutycznych . Jakie jeszcze są możliwości?
Aplikacja daje możliwość prowadzenia dzienniczku. Co pozwoli ci zbierać informacje o stanie emocjonalnym, o reakcjach fizjologicznych oraz później dokładnie je zbadać samodzielnie lub razem ze swoim lekarzem.
Wprowadzając wszystkie informacje w czasie rzeczywistym, a zwiększasz swoją świadomość o reakcjach Twojego organizmu na określone sytuacje i bodźce. Będzie dla Ciebie zaskoczeniem, jak wiele można się dowiedzieć dzięki analizie zapisanych emocji!
costa
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 13 paź 2017, 12:00

Re: Stres i depresja

Postautor: costa » 20 gru 2019, 12:02

Z depresją trzeba się liczyć oraz ją leczyć. Moja koleżanka straciła poczucie własnej wartości i wpadła w depresje przez swoją nadwagę. Problem był poważny jendak znalazła Rymkiewicz System we Wrocławiu. Przy współpracy z psychologiem, a także dietetykiem i kilkoma innymi specjalistami pomogli jej w walce o siebie. Jest na dobrej drodze i mam nadzieję że jej się uda.
willms.emie
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 30 gru 2019, 12:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Stres i depresja

Postautor: willms.emie » 30 gru 2019, 12:57

Stres może być przyczyną różnych zaburzeń, dlatego trzeba starać się unikać stresowych sytuacji, lub nauczyć się jak radzić sobie ze stresem.
ewelina8393
Level 4
Level 4
Posty: 1664
Rejestracja: 13 lis 2017, 21:18

Re: Stres i depresja

Postautor: ewelina8393 » 19 sty 2020, 23:25

A może potrzebny jest już na takim etapie psychiatra? On może wdrożyć nawet leczenie odpowiednimi lekami, które czasami przynoszą sporą zmianę. Sprawdźcie sobie koniecznie klinikę Psychomedic w Warszawie. Tam na pewno znajdziecie pomoc, jeśli walczycie z depresją lub jeśli ktoś z Waszej rodziny ma z nią kłopoty.
Awatar użytkownika
Kario
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 89
Rejestracja: 13 lut 2017, 09:26

Re: Stres i depresja

Postautor: Kario » 20 sty 2020, 12:45

Samodzielne wyjście z depresji jest bardzo trudne, dlatego warto mieć odpowiednie wsparcie. Rodzina i przyjaciele są najważniejsi, jednak specjalista w trakcie psychoterapii również pomoże.
kiniaLOS
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 16 sty 2020, 14:32

Re: Stres i depresja

Postautor: kiniaLOS » 25 sty 2020, 16:19

Moim zdaniem olejki CBD są dobrym wyborem dla osób zmagających się z depresją, przynajmniej warto spróbować. Nie posiadają właściwości psychoaktywnych a wręcz mają duzo witamin i minerałów. Warto takie olejki zamawiać z pewnego źródła, gdzie pozyskiwanie ich jest legalne. https://konopieizdrowie.pl/pl/producer/Medihemp-OG/23 Tu macie stronę gdzie są atrakcyjne ceny za wyroby wysokiej jakości.
Pacjent420
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 25 mar 2020, 12:56

Re: Stres i depresja

Postautor: Pacjent420 » 25 mar 2020, 13:09

Jestem tego zdania, ze Olej konopny i ogólnie CBD jest bardzo dobre na różne schorzenia w tym depresje... Jest bogate w witaminy i minerały i nie otumania... Warto się zaopatrzyć w taki olejek lub susz do waporyzacji, jednak nie przynosi to aż takich wielkich efektów( Jak kto lubi :P ) Ja używam produktów z dobrego źródła i bardzo polecam https://canapharm.pl
robertool
Level 1
Level 1
Posty: 256
Rejestracja: 28 maja 2019, 11:03

Re: Stres i depresja

Postautor: robertool » 27 mar 2020, 14:38

Chcesz zredukować swój poziom stresu? Zapraszam do zapoznania się z kursami redukcji stresu oferowanymi przez https://senecavibe.com , które uczą jak radzić sobie ze stresem. Skorzystaj z kursów obniżania lęku i napięcia, a także zajęcia uważnego oddychania oraz mindfulness czy medytacji.
Karolcia12
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 163
Rejestracja: 17 maja 2018, 11:35

Re: Stres i depresja

Postautor: Karolcia12 » 27 maja 2020, 13:06

Warto pamiętać, że obniżenie nastroju to nie depresja. Tutaj https://kochamczytac.pl/depresja-czy-ob ... od-smutku/ wyjaśniają dokładne różnice.
kamai
Level 2
Level 2
Posty: 567
Rejestracja: 05 maja 2016, 10:02

Re: Stres i depresja

Postautor: kamai » 03 sie 2020, 08:14

To prawda, a ja czytałam że kortyzol czyli hormon stresu może nas motywować ale kiedy jego poziom stale jest podwyższony poziom glukozy i ciśnienia może to prowadzić do chorób

Wróć do „Zdrowie i Uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość