ucho zatkane

Zdrowie i Uroda Forum: forum medyczne: zdrowie, choroby, uroda, lekarze, leki. Porady lekarskie, zdrowie, choroby, uroda, piękno.
animalinstinct
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 63
Rejestracja: 04 lip 2019, 11:46

ucho zatkane

Postautor: animalinstinct » 10 sie 2019, 09:59

znacie coś co pomoże odetkać zatkane ucho?
Elie94
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 11 sie 2019, 22:04

Re: ucho zatkane

Postautor: Elie94 » 11 sie 2019, 22:08

Nie namawiam do tego sposobu, ale kiedyś miałam przez 2 tygodnie zatkane ucho i doprowadzało mnie to do szału. W końcu kupiłam dużą strzykawkę w aptece, napełniłam ją przegotowaną letnią wodą i wypłukałam ucho. Ulga była niesamowita, ale ponoć to niezbyt bezpieczne. Mnie to w tamtym momencie nie obchodziło :)
budynia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:37

Re: ucho zatkane

Postautor: budynia » 13 sie 2019, 23:41

w aptece bez recepty są krople lix, one mają w składzie glicerynę która rozpuszcza woskowinę i dzięki temu szybko ucho jest odetkane. Ja tej krople mam na stałe w domu, bo niestety mój synma tendencję do gromadzenia się woskowiny w uchu i takie problemy już nie raz mielimy.
Wertes33
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 14 sie 2019, 23:16

Re: ucho zatkane

Postautor: Wertes33 » 14 sie 2019, 23:18

Ja stosowałem te krople i mają kiepską skuteczność, skończyło się wizytą u laryngologa i czyszczeniem ucha.

----
5 ćwiczeń z piłką dla kobiet w ciąży
Winnin
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 97
Rejestracja: 28 gru 2017, 21:52

Re: ucho zatkane

Postautor: Winnin » 19 sie 2019, 13:03

mi tam lix pomaga, czesto zatyka mi sie ucho bo chodze na basen i jak mi wleci woda to mam taki dyskomfort w uchu i gorzesj słysze. Mi po kilku zakropieniach ucha przechodzi także polecam zawsze jak ktoś narzeka na ból ucha czy zatkane ucho. Może u ciebie zrobiłą się jakas większa infekcja dlatego konieczna była wizyta u laryngologa. Mnie na szczescie nigdy się to nei zdarzyło.
budynia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:37

Re: ucho zatkane

Postautor: budynia » 20 sie 2019, 23:18

może za krótko stosowałeś? Zalecane jest 2-3 dni, one w składzie mają glicerynę która pomaga rozpuścić woskowinę i ucho łatwiej oczyścić z nadmiaru, u mnie to bardzo łatwo się dało zrobić. Ale wizyta u laryngologa oczywiście nie zaszkodzi
budynia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:37

Re: ucho zatkane

Postautor: budynia » 14 wrz 2019, 22:33

wolę jednak mój sprawdzony lix, nie tylko na bol się nadaje ale też do pielęgnacji uszu, gliceryna pomaga rozpuścić woskowinę i właśnie do tego celu najlepsze środki oleiste, są bardzo skuteczne i tez zakraplanie nie sprawia problemów
daria12
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 94
Rejestracja: 25 lis 2010, 07:23

Re: ucho zatkane

Postautor: daria12 » 17 wrz 2019, 21:41

A szybko działa ten lix? Od jakiegoś czasu zatyka mi się prawe ucho, potem odtyka, więc to chyba gromadząca się woskowina. Potrzebuję coś w miarę skuteczngo, bo opcja z płukaiem ucha w przychodni nie jest zachęcająca.
sabinkaduchess
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 23 maja 2017, 16:36

Re: ucho zatkane

Postautor: sabinkaduchess » 19 wrz 2019, 15:34

No u mnie lix zadziałał praktycznie w kilka minut. Ucho miałam zatkane po basenie i woda nie chciała wypłynąć, ale krople sobie z nią poradziły. Teraz używam ich do regularnego czyszczenia uszu, bo słyszałam, że czyszenie patyczkami może prowadzić nawet do ubijania woskowiny.
niebieskiorzel
Level 2
Level 2
Posty: 767
Rejestracja: 24 cze 2017, 19:35

Re: ucho zatkane

Postautor: niebieskiorzel » 19 cze 2020, 11:46

Ja naprawdę ostrożnie podchodzę do tematu uszu. Każda porada i sprawdzone działanie w tej dziedzinie może być cenne dlatego uważam, że świetnie iż poruszacie takie tematy. Osobiście mam wiele złych wspomnień dotyczących zapalenia uszu oraz skutków nieodpowiednich nawyków ich czyszczenia. Zdecydowałem jednak że muszę odpowiedzialnie do tego podchodzić i postanowiłem zgłębić swoją wiedzę. Do gustu zdecydowanie przypadł mi artykuł umieszczony tutaj: https://www.fonix.pl/higiena-uszu/pluka ... e-czy-nie/ Znajdziecie w nim szczegółowe informacje na temat tego czy płukanie uszu w domu jest bezpieczne czy też nie. Także jeśli ciekawi Was ten temat to koniecznie sobie zerknijcie. Ja uważam, że taką wiedzę zawsze warto mieć pod ręką. Dodatkowo jeśli chcecie zabezpieczyć się przed niespodziewanym bólem ucha lub po prostu zadbać odpowiednio o higienę uszu to polecam Wam produkty Fonix. Zarówno ja, jak i moja rodzina korzystamy z nich od dłuższego czasu i jesteśmy zadowoleni.
budynia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:37

Re: ucho zatkane

Postautor: budynia » 18 kwie 2021, 22:27

na mocno zatkane ucho to tylko wizyta u specjalisty, ja się staram działać profilaktycznie i od jakiegoś czasu regularnie stosuję spray vaxol. Można go aplikować w każdej pozycji i daje tyle preparatu że nie wylewa sie z ucha, wię nie brudzi sie ubranie
nafertiti
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 27
Rejestracja: 15 kwie 2021, 09:59

Re: ucho zatkane

Postautor: nafertiti » 15 maja 2021, 21:00

Czy ten Vaxol można takze u dzieci stosować? Synek ma problem z gromadzeniem sie woskowiny, mogłabym mu czyscić uszy nawet kilka razy dziennie, myślałam właśnie o stosowaniu jakich kropli, sprayu, czy jakieś mocne ciśnieni ejest w tym dozowniku?
budynia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:37

Re: ucho zatkane

Postautor: budynia » 14 lip 2021, 22:48

vaxol nie ma ograniczeń wiekowych, ale na pewno przy mniejszym dziecku skonsultowalabym to z pediatra. Spray opiera się na oliwie z oliwek, która ma bardzo niskie prawdopodobieńtwo wywołania alergii
Aggga12
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 02 gru 2021, 13:30

Re: ucho zatkane

Postautor: Aggga12 » 02 gru 2021, 14:44

mi dopiero lekarz pomógł ;p płukane musiałam mieć

Wróć do „Zdrowie i Uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość