Choroby miejsc intymnych

Zdrowie i Uroda Forum: forum medyczne: zdrowie, choroby, uroda, lekarze, leki. Porady lekarskie, zdrowie, choroby, uroda, piękno.
Draksa1981
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 28 lis 2020, 22:49

Re: Choroby miejsc intymnych

Postautor: Draksa1981 » 02 gru 2020, 22:18

Parę tygodni przed porodem myślałam, że złapałam jakąś infekcję. pojawił się lekki ból i upławy. Dopiero po przeczytaniu informacji na stronie https://hipp.pl/ciaza/poradnik/niezbednik-przed-porodem/pierwsze-oznaki-porodu okazało się, że to objawy zbliżającego się porodu.
rozaluksemburg
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 123
Rejestracja: 14 gru 2018, 13:38

Re: Choroby miejsc intymnych

Postautor: rozaluksemburg » 17 gru 2020, 13:51

Pytasz teraz o infekcje intymne? Jeżeli tak, to wejdź na tę stronę https://www.lakcid.pl/zdrowie-kobiet/przyczyny-i-objawy-infekcji-intymnych jest tam świetny materiał na temat przyczyn i objawów infekcji intymnych. Myślę, że taka tematyka cię zainteresuje. Wszystko jest opisane profesjonalnie, ale zarazem zrozumiale. Mam nadzieję, że odnajdziesz tam odpowiedź na nurtujące cię pytania. Dla mnie ten materiał był pomocny, mam nadzieję, że dla ciebie okażę się taki sam. Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowia!
rwiegand
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 17 gru 2020, 16:41
Lokalizacja: Krosno

Re: Choroby miejsc intymnych

Postautor: rwiegand » 17 gru 2020, 18:15

Niestety nawet takie schorzenia się przytrafiają. Najważniejsze to przełamać wstyd i wybrać się z tym do lekarza.
Fachowiec
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 90
Rejestracja: 19 paź 2017, 11:39

Re: Choroby miejsc intymnych

Postautor: Fachowiec » 23 gru 2020, 09:05

Hej,
jak będzie dbać o higienę, właściwie się ubierać i rozważnie dopierać sobie partnerów to raczej nie powinnyście mieć chorób miejsc intymnych... a jeśli już coś Wam się przytrafi to radzę iść do dobrego specjalisty. Polecić mogę przychodnię Renort RSC https://przychodnie-rsc.pl/ w Warszawie. Przyjmują tam profesjonalni, pomocni i dyskretni lekarze. Z całą pewnością Wam pomogą i powiedzą jak zapobiegać nawrotom choroby... Dodatkowo przychodnia jest nowa, mają innowacyjne wyposażenie i na miejscu można wykonać wiele niezbędnych badań
kocikot
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 03 lut 2020, 07:06

Re: Choroby miejsc intymnych

Postautor: kocikot » 07 sty 2021, 17:24

Co na infekcje intymne w przypadku dzieci? Nie wiem skąd córka to bierze...
bubblegum
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 22
Rejestracja: 06 wrz 2020, 20:18

Re: Choroby miejsc intymnych

Postautor: bubblegum » 07 sty 2021, 19:43

Ja zawsze na stany zapalne pochwy stosuję Octenisept i to właśnie przynosi mi największą ulgę. A zapobiegawczo używam żeli do higieny intymnej z kwasem mlekowym, chociaż czasami infekcje i tak się zdarzają
kiffi
Level 1
Level 1
Posty: 348
Rejestracja: 09 lip 2017, 12:37

Re: Choroby miejsc intymnych

Postautor: kiffi » 19 sty 2021, 17:32

w razie suchosci w miejscach intymnych to smialo moge polecic feminum zel nawilzajacy :) sama go uzywalam po antybiotykoterapii kiedy mialam problem z wydzielaniem sluzu by ulatwic stosunki :) naprawde super.
kopytko
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 42
Rejestracja: 06 gru 2018, 10:33

Re: Choroby miejsc intymnych

Postautor: kopytko » 31 sty 2021, 09:47

Aby mieć pewność że wszystko jest z nami w porządku, warto sie regularnie badać u sprawdzonego ginekologa, który dokładnie oceni stan i kondycję miejsc intymnych. Ja ostatnio sporo słyszę o dr Barbarze Blicharczyk, wiem że przyjmuje w Kołobrzegu na ul Szpitalnej 2. Sama chętnie poszłabym na solidną diagnostykę ginekologiczną, regularnie się badając będziemy na pewno lepiej spać i mieć świadomość że jesteśmy zdrowe, ja tak do tego podchodzę.
Fachowiec
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 90
Rejestracja: 19 paź 2017, 11:39

Re: Choroby miejsc intymnych

Postautor: Fachowiec » 26 lut 2021, 11:21

Dużo osób choruje, a nawet nie wie, że są chorzy, dlatego regularne badania są bardzo ważne, jeśli któraś z was potrzebuje wykonać usg ginekologiczne to polecam przychodnię Multimed w Warszawie, nie ma u nich długich kolejek i można umawiać się telefonicznie. Dodatkowo mili lekarze zawsze dają pomocne rady i są bardzo cierpliwi
Nesi
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 159
Rejestracja: 29 mar 2019, 20:59

Re: Choroby miejsc intymnych

Postautor: Nesi » 27 lut 2021, 02:08

Ja miałam ogromny problem z suchością pochwy, ciągłe podrażnienia, dyskomfort, a żele na bazie wody wiadomo, działają tylko przez chwilę. Dlatego bardzo się cieszę, że trafiłam na produkt Ale z tego co kojarzę, jest też w formie kremu z aplikatorem.
kamai
Level 2
Level 2
Posty: 567
Rejestracja: 05 maja 2016, 10:02

Re: Choroby miejsc intymnych

Postautor: kamai » 27 lut 2021, 13:24

A próbowałaś żelu papilocare ? Ja go stosowałam w profilaktyce zakażenia hpv bo on regeneruje zmiany które wirus wywołał ale ma też inne zastosowania, między innymi leczenie suchości błony śluzowej pochwy, przywrócenie równowagi mikrobiologicznej pochwy, poprawę ogólnego stanu pochwy, stworzenie warunków do szybkiego gojenia się uszkodzeń na skutek drapania spowodowanego świądem i pieczeniem
Awatar użytkownika
Karina
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 100
Rejestracja: 19 mar 2018, 22:38

Re: Choroby miejsc intymnych

Postautor: Karina » 27 lut 2021, 18:21

Na pewno warto pójść do lekarza, bo taka suchość może być wynikiem jakiegoś zapalenia, ale nie tylko. Mojej siostrze ostatnio lekarka poleciła Vagisan. Miała globulki bez recepty i dość szybko przyniosły ulgę.
Kocica8
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 02 mar 2021, 22:14

Re: Choroby miejsc intymnych

Postautor: Kocica8 » 14 mar 2021, 22:50

Ja zauważyłam u siebie że jak podczas stosunku jestem za "sucha" to zaraz dostaję infekcji i podrażnień, a zbliżenie przynosi mi tylko ból i nieprzyjemny dyskomfort . Nawet rozmawiałam o tym z moim ginekologiem który polecił mi takie globulki dopochwowe cicatridina. One odbudowują błonę śluzową pochwy w kilka dni i pomagają podczas gojenia się otarć :) Stosuję je raz na jakiś czas gdy czuję tylko ze coś się dzieje :)Spoko że są dostępne bez recepty.
Ostatnio zmieniony 20 mar 2021, 22:03 przez Kocica8, łącznie zmieniany 2 razy.
zaos
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 02 mar 2019, 13:08

Re: Choroby miejsc intymnych

Postautor: zaos » 15 mar 2021, 13:49

A pamiętacie o takiej podstępnej chorobie jak endometrioza? Moja siostra na to choruje i jest pod specjalistyczną opieką w szpitalu medicover. Miałam tak zrobione różne badania, dr Jacko wszystko jej wytłumaczyła i zaleciła porade u dietetyka i fizjoterapeuty
Awatar użytkownika
Karina
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 100
Rejestracja: 19 mar 2018, 22:38

Re: Choroby miejsc intymnych

Postautor: Karina » 29 mar 2021, 16:27


Wróć do „Zdrowie i Uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość