Czy wiesz co jesz?

Zdrowie i Uroda Forum: forum medyczne: zdrowie, choroby, uroda, lekarze, leki. Porady lekarskie, zdrowie, choroby, uroda, piękno.
LaReina
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 89
Rejestracja: 21 lut 2019, 10:09

Re: Czy wiesz co jesz?

Postautor: LaReina » 31 sie 2019, 16:32

Ja zKrakusa używam w ogóle wiele rzeczy, nie tylko ogórki, ale np do barszczu koncentrat barszcz. Fajnego smaku dodaje. Bulionu jeszcze nie próbowałam.
budynia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:37

Re: Czy wiesz co jesz?

Postautor: budynia » 09 paź 2019, 20:10

staram się pilnować składów i wybierać rzeczy bardziej zdrowe, bez podejrzanych dodatków, przerzucilam się na rzeczy pełnoziarniste, bardzo dobre makarony z pelnego ziarna ma lubella,nie mają goryczki i nawet dzieciaki polubiły takie zdrowsze makarony
jakobi
Level 1
Level 1
Posty: 236
Rejestracja: 20 sie 2019, 13:02

Re: Czy wiesz co jesz?

Postautor: jakobi » 30 paź 2019, 02:31

tak, czytajcie składy i unikajcie mięsa
KrzysztofStol
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 10 gru 2018, 13:02

Re: Czy wiesz co jesz?

Postautor: KrzysztofStol » 06 lis 2019, 15:03

Ja nie uważałem i teraz czeka mnie zabieg na implant zęba w Poznaniu :rozpacz: Błagam ludzie, myjcie zęby regularnie i odrzućcie smakowe napoje!
rozaluksemburg
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 123
Rejestracja: 14 gru 2018, 13:38

Re: Czy wiesz co jesz?

Postautor: rozaluksemburg » 19 lis 2019, 09:46

Nie ma co świrować przesadnie i się doszukiwać teorii spiskowych wszędzie. Jak nie jesz syfu typu fastfood i dobrze się prowadzisz to nie masz się co martwić. Moim zdaniem trzeba ograniczyć cukier i jeść dużo omega3 i warzyw , ale też nie popadać w skrajność i pozwalać sobie czasem na jakieś przyjemności , bo przecież można by zwariować. Ja ososibście słodyczy nie lubię, w ogóle smak słodki jest mi obojętny, poza sosami typu słodko-ostry jak sriracha itd to słodki mógłby dla mnie nie istnieć :P także w sumie jedynym cheatem dla mnie jest pizza i to w zasadzie jedyny fast food jaki jem , bo tylko go lubię . Obecnie to najbardziej mi podchodzi pizzka z https://www.pizzadominium.pl/lokale/bia ... biala/menu szczególnie lubię z ananasem, ale w sumie nie ma reguły, bo każda mi podchodzi, nieważne czy marinara czy jakaś wiejska, czy grube ciacho czy cienkie, każda pizzą jest mega , a próbowałem już wielu pizz od nich, w sumie to za każdym razem staram się zamówić inną na 'testa' :P
Veka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 11 gru 2017, 15:25

Re: Czy wiesz co jesz?

Postautor: Veka » 26 lis 2019, 13:00

To prawda, że jeśli sami nie uprawiamy i nie hodujemy tego, co później zjadamy to dzieżko mówić o tym, że się wie co się je. Ja staram się jednak sporo czytać na temat jedzenia. Często to, co przez lata na temat danego produktu uważałam za fakt teraz okazuje się być mitem. Wiele fajny artykułów między innymi o żywności znaleźć można na https://www.liluart.pl/tematy/ciekawe/ .
Awatar użytkownika
keshawn.berge
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 08 gru 2019, 18:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy wiesz co jesz?

Postautor: keshawn.berge » 08 gru 2019, 18:28

Wiem co jem, ale i tak nie obrzydzicie mi parówek :P staram się wybierać zdrowe produkty i czytać ich skład.
Awatar użytkownika
mueller.lora
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 27 gru 2019, 18:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Czy wiesz co jesz?

Postautor: mueller.lora » 27 gru 2019, 21:28

Ja nigdy nie patrzyłam na skład, ale gdy zaczęłam to moja waga zaczęła spadać :D
sansa
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 17 sty 2020, 12:42

Re: Czy wiesz co jesz?

Postautor: sansa » 17 sty 2020, 13:12

A ja lubię potrawy gotowane na parze czy z piekarnika, z niską zawartością tłuszczu i bogate w witaminy. A wszelkie sałatki do pracy doprawiam dodatkowo olejem konopnym. Zdrowe odżywianie to podstawa.
AinEingarp
Level 3
Level 3
Posty: 1132
Rejestracja: 24 wrz 2015, 14:10

Re: Czy wiesz co jesz?

Postautor: AinEingarp » 05 lut 2020, 07:43

Ja generalnie lubię piec. To neidoceniona metoda obróbki, a tak naprawdę jest chyba najmniej kłopotliwa.
cummings.tania
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 23 mar 2020, 15:14
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czy wiesz co jesz?

Postautor: cummings.tania » 23 mar 2020, 15:19

Trzeba zwracać uwagę na to co się je, aby odżywiać się zdrowo.
Joanna80
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 19
Rejestracja: 15 lis 2019, 21:16

Re: Czy wiesz co jesz?

Postautor: Joanna80 » 28 mar 2020, 17:40

Dokladnie.
Adelajda
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 18
Rejestracja: 28 paź 2016, 15:53

Re: Czy wiesz co jesz?

Postautor: Adelajda » 31 mar 2020, 13:58

Tak,wiem co jem,wydaje mi się,że jestem świadomym konsumentem i staram się odżywiać zdrowo,unikając żywności przetworzonej.Tak naprawdę w obecnych czasach sporo dań można przygotować ze znanych ,łatwo dostępnych produktów we własnym domu.Pomocne są też różnego rodzaju urządzenia agd,dzięki którym możemy tworzyć dania,przekąski zdrowe,pełne smaku i wartości odżywczych.Bardzo pomocny może okazać się w naszych domach niewielki gabarytami opiekacz do kanapek 3 w 1 https://www.adler.com.pl/index.php/Main/Produkt/ms_3045 przy pomocy którego zrobimy kanapki na ciepło,ale też grillowane mięso,warzywa, a nawet smakowite gofry w kilku odsłonach.
Awatar użytkownika
bonny
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 07 maja 2020, 14:33
Lokalizacja: Koszalin

Re: Czy wiesz co jesz?

Postautor: bonny » 07 maja 2020, 14:56

Najlepiej po prostu sprawdzać składy np. na apkach itp :)
AinEingarp
Level 3
Level 3
Posty: 1132
Rejestracja: 24 wrz 2015, 14:10

Re: Czy wiesz co jesz?

Postautor: AinEingarp » 12 maja 2020, 13:15

To prawda. Chociaż zdarza mi się czasami kupować coś z gorszym składem.

Wróć do „Zdrowie i Uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość