Atopowe/łojotkowe zapalenie skóry

Zdrowie i Uroda Forum: forum medyczne: zdrowie, choroby, uroda, lekarze, leki. Porady lekarskie, zdrowie, choroby, uroda, piękno.
scarlett684
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 32
Rejestracja: 23 lis 2017, 14:41

Re: Atopowe/łojotkowe zapalenie skóry

Postautor: scarlett684 » 28 wrz 2018, 20:19

Wypadałoby się wybrać do dermatologa albo alergologa. Wiem, że tutaj przyjmują: https://lekarzebezkolejki.pl/OlmedK.IA. ... ySp.J.Lodz . spróbuj się do nich umówić przez tę stronę. Myślę, że nie będzie z terminem większego problemu.
Lorka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 23 lis 2018, 13:49

Re: Atopowe/łojotkowe zapalenie skóry

Postautor: Lorka » 27 lis 2018, 19:24

Ważne żeby używać dobrych kosmetyków, nie zawierających substancji pogarszających stanu skóry. Osobiście mogę polecić ci produkty allergoff, używałam emulsje, krem jak i oliwkę i wszystkie te produkty sprawdziły się u mnie bardzo dobrze, dzięki świetnemu składowi produktów tej firmy pozbyłam się świądu skóry i zyskałam ogromną ulgę. Więcej możesz dowiedzieć się na tej stronie: https://sklep.icbpharma.pl/.
jaser
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 30 lis 2018, 12:02

Re: Atopowe/łojotkowe zapalenie skóry

Postautor: jaser » 30 lis 2018, 12:18

Proponuję wybrać się do dermatologa, bo te odmiany mają za bardzo podobne do siebie objawy, by stwierdzić samodzielnie, którą się faktycznie posiada. Atopowe wyróżnia się ekstremalnym wysuszeniem skóry, wykwitami skórnymi, które mogą nawet boleć, pękającą, piekącą skórą, mocno widocznymi zaczerwienieniami. Innymi słowy, skórze brakuje wody. Z kolei przy ŁZS czynnikiem podrażniającym wykwity jest pot i łój, które skóra produkuje, gdy pojawią się wykwity, jako mechanizm ochronny. A że wykwity mają mikropęknięcia i naruszenia naskórka, wejście w kontakt z potem i łojem powoduje pieczenie, swędzenie. Najważniejsze w walce z nimi są dermokosmetyki - nie mam zaufania do maści przepisywanych przez dermatologów, bo u mnie w ogóle nie działały, a dodatkowo obciążały skórę.
pawi
Level 2
Level 2
Posty: 761
Rejestracja: 26 sie 2016, 02:10

Re: Atopowe/łojotkowe zapalenie skóry

Postautor: pawi » 06 sty 2019, 23:35

W takich rzeczach specjalizuje się klinika urody https://klinikiurody.com.pl/ mają kilka placówek w całym kraju, dlatego jest duża szansa, że może są również w Twojej miejscowości.
Awatar użytkownika
yaska
Level 1
Level 1
Posty: 295
Rejestracja: 26 sty 2010, 14:34

Re: Atopowe/łojotkowe zapalenie skóry

Postautor: yaska » 26 kwie 2019, 12:56

Wydaje mi się, że łuszczyca a AZS to dwie różne sprawy. Na łuszczycy się nie znam, za to atopowe zapalenie skóry, aż za dobrze, bo mam dwoje atopików w domu. Z takich środków bez recepty, które pomagają to mogę polecić Atoperal, skuteczny i skład ma naprawdę super. Ulga u dzieci była naprawdę ogromna.
mekmek
Level 1
Level 1
Posty: 224
Rejestracja: 11 cze 2019, 00:18

Re: Atopowe/łojotkowe zapalenie skóry

Postautor: mekmek » 08 gru 2019, 00:07

Na takie rzeczy bardzo pomaga zabieg ozonowy. Sprawdźcie sobie szczegóły na stronie warszawskiego Centrum Leczenia Ran Metodą Ozonoterapii http://www.centrumleczeniaran.pl Też mam tendencję do problemów skórnych i dzięki zabiegom ozonowym moja skóra jest w o wiele lepszym stanie. Ozon wspaniale niszczy bakterie, grzyby i wirusy a także natlenia tkanki i przyspiesza komórkowe procesy odnowy. To świetna metoda.
budynia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:37

Re: Atopowe/łojotkowe zapalenie skóry

Postautor: budynia » 18 gru 2019, 23:38

Na atopowe zapalenie skóry to tylko specjalistyczne kosmetyki, bardzo dobry jest atoperal. Ma całą serie różnych kosmetyków m.in. emulsję do kąpieli, krem, mój syn na co dzień z tych kosmetyków korzysta, ja zresztą też. Bardzo dobrze nawilżają skórę, chronią przed wysuszeniem i podrażnieniem, w zimie to zawsze jednak skóra bardziej na nie jet narazona.
crysti1
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 99
Rejestracja: 02 sie 2018, 18:31

Re: Atopowe/łojotkowe zapalenie skóry

Postautor: crysti1 » 16 sty 2020, 20:48

Co myślicie o stosowaniu masła shea przy tego typu problemach https://www.doz.pl/apteka/p134268-Botam ... shea_50_ml jest świetne dla bardzo suchej i też podrażnionej skóry, nawilża i regeneruje na długo.
budynia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:37

Re: Atopowe/łojotkowe zapalenie skóry

Postautor: budynia » 22 sty 2020, 00:42

jak sie u was w ogóle zaczęło atopowe zapalenie? U mojego dziecka najpierw była skaza białkowa a potem coraz częściej pojawiały się suche placki, gdzie skóra momentalnie się zaczynała łuszczyć, na szczęście stosując odpowiednie kosmetyki da się nad problemem zapanować, seria atoperal baby jest super, synkowi odpowiada i widzę po skórze ze jest dobrze
irene01
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 33
Rejestracja: 30 maja 2020, 15:35

Re: Atopowe/łojotkowe zapalenie skóry

Postautor: irene01 » 22 cze 2020, 12:12

Do pielegnacji skóry dziecka z AZS polecam kosmetyki EENY MEENY. Piękne składy, certyfukat, bezpieczeństwo. Mama równeż może ich używać :)
Nesi
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 159
Rejestracja: 29 mar 2019, 20:59

Re: Atopowe/łojotkowe zapalenie skóry

Postautor: Nesi » 24 cze 2020, 23:44

Warto porozmawiać z dermatologiem, żeby przepisał receptę na maść wykonaną przez farmaceutę w aptece. Ja jakiś czas zrealizowałam właśnie taką receptę w aptece DOZ i powiem Wam, że cena maści rewelacyjna, a żadna jeszcze nie działała tak dobrze:)
babydajna
Level 1
Level 1
Posty: 240
Rejestracja: 24 paź 2016, 13:28

Re: Atopowe/łojotkowe zapalenie skóry

Postautor: babydajna » 21 sie 2020, 17:36

Od lat stosuję przy mojej atopowej skórze krem/maść Dermaveel. Bardzo dobre efekty leczenia tą maścią, no i nie ma ona w składzie sterydów!
polina7
Level 1
Level 1
Posty: 471
Rejestracja: 17 mar 2018, 23:24

Re: Atopowe/łojotkowe zapalenie skóry

Postautor: polina7 » 06 paź 2020, 22:09

Koniecznie zajrzyjcie sobie tutaj https://www.febumed.com.pl/Pytania-i-po ... ol-56.html . Macie tam naprawdę sporo ciekawych i przede wszystkim niezwykle przydatnych informacji na temat atopowego zapalenia skóry. Znajdziecie tam porady, które mogą okazać się niezwykle przydatne i przede wszystkim złagodzą objawy, bo to jest ważne.
Joana
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 23 paź 2020, 21:23

Re: Atopowe/łojotkowe zapalenie skóry

Postautor: Joana » 27 lis 2020, 19:14

ja od dawna stosuje emolienty exomega control i widzę bardzo dużą poprawę stanu mojej skóry. Do codziennej pielęgnacji stosuje olejek z tej serii. Jest idealny i skuteczny. Nawilża, łagodzi i zmniejsza uczucie swędzenia. Stosuję już dłuży czas i jak dla mnie super
Ela78
Level 2
Level 2
Posty: 779
Rejestracja: 07 mar 2017, 11:46

Re: Atopowe/łojotkowe zapalenie skóry

Postautor: Ela78 » 05 mar 2021, 13:11

Od jakiegos czasu walcze z azs, jak na razie bez skutecznie. Czy możecie polecic mi jakies masci/kremy cokolwiek, żeby zmniejszyc objawy? Tylko blagam, niic co zawiera w sobie sterydy. Troche więcej zaczynam czytac na ten temat https://polmed.pl/zdrowie/czym-jest-ato ... nie-skory/ bo szukam jakiegos rozwiązania by sobie pomóc. Pomózcie bo mam już dość azs.

Wróć do „Zdrowie i Uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość