Jak wzmocnić i przedłużyć opaleniznę

Zdrowie i Uroda Forum: forum medyczne: zdrowie, choroby, uroda, lekarze, leki. Porady lekarskie, zdrowie, choroby, uroda, piękno.
dinana
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 11 sie 2016, 15:58

Jak wzmocnić i przedłużyć opaleniznę

Postautor: dinana » 17 sie 2016, 20:29

Szukałam wskazówek na to jak zatrzymać opaleniznę na dłużej niż zwykle, bez ustanku mam z tym kłopot i po krótkim czasie mój naskórek ponownie wraca do swojej naturalnej barwy. Natrafiłam na merytoryczny artykuł z którego poznałam parę niezłych wskazówek które na pewno wypróbuję na swoim ciele, tutaj link: http://poradyzdrowie.pl/jak-wzmocnic-pr ... opalenizne, jeżeli znacie też jakieś sprawdzone sposoby proszę o podzielenie się doświadczeniem w tym wątku.
Fermi
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 22 mar 2016, 14:39

Re: Jak wzmocnić i przedłużyć opaleniznę

Postautor: Fermi » 18 sie 2016, 10:38

O równomiernej opaleniźnie czytaj tu http://obk.pl/rownomierna-opalenizna-i- ... e-uzyskac/, warto zaopatrzyć się w mleczko kokosowe, ono idealnie nadaje koloryt skóry a do tego wydłuża trzymanie się opalenizny :)
miracle
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 1156
Rejestracja: 25 sie 2015, 14:12

Re: Jak wzmocnić i przedłużyć opaleniznę

Postautor: miracle » 05 wrz 2016, 14:05

Czytałam gdzieś, że warto łykać witaminę D, żeby przedłużyć opaleniznę.
ewelina8393
Level 4
Level 4
Posty: 1664
Rejestracja: 13 lis 2017, 21:18

Re: Jak wzmocnić i przedłużyć opaleniznę

Postautor: ewelina8393 » 07 cze 2019, 15:44

A ja mam tak, że od jakiegoś czasu się nie opalam, ponieważ efekt i tak jest krótkotrwały, a ciągłe opalanie się nie jest zdrowie, dlatego przerzuciłam się na balsamy brązujące. Fajną ofertę można znaleźć na stronie https://sklep.timetotan.pl/ Uwierzcie mi, że efekt, jaki dają kosmetyki tej firmy na pewno Was zaskoczy.
Saszila
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 17 cze 2019, 20:43

Re: Jak wzmocnić i przedłużyć opaleniznę

Postautor: Saszila » 17 cze 2019, 20:46

Ja zawsze staram się nawilżać ciało po opalaniu i później ciągle to powtarzam - wówczas opalenizna utrzymuje się naprawdę długo.
bamiel
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 181
Rejestracja: 30 lip 2018, 18:46

Re: Jak wzmocnić i przedłużyć opaleniznę

Postautor: bamiel » 23 sty 2020, 21:01

Na pewno warto zastosować jakąś piankę zawierajacą panthenol na oparzenia. Taki produkt natychmiastowo przynosi ulgę.
Awatar użytkownika
uernser
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 23 sty 2020, 20:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak wzmocnić i przedłużyć opaleniznę

Postautor: uernser » 23 sty 2020, 21:18

Przed opalaniem warto zrobić sobie peeling ciała, który złuszczy cały stary naskórek. Skóra będzie odżywiona i opalenizna będzie trzymać się dłużej.
Slimak
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 09 lip 2020, 22:32

Re: Jak wzmocnić i przedłużyć opaleniznę

Postautor: Slimak » 09 lip 2020, 22:33

A jaki to ma sens? Dziwnie się wygląda w zimie z brązem na skórze :D
uvandervort
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 12 lip 2020, 15:43
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jak wzmocnić i przedłużyć opaleniznę

Postautor: uvandervort » 12 lip 2020, 15:48

Warto stosować kremy nawilżające, które dodają lekkiego koloru opalenizny.
teczka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 32
Rejestracja: 16 lip 2019, 15:56

Re: Jak wzmocnić i przedłużyć opaleniznę

Postautor: teczka » 19 lip 2020, 23:43

ja stosuję nawilżające masło brązujące magic bronze z bielendy :) bardzo ładnie podkreśla kolor mojej opalenizny i pozwala utrzymać go na dłużej
bella3
Level 1
Level 1
Posty: 441
Rejestracja: 15 kwie 2013, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak wzmocnić i przedłużyć opaleniznę

Postautor: bella3 » 21 sie 2020, 20:36

Z racji ogromnej ilości znamion, piegów, pieprzyków nie mogę się w ogóle opalać. Przyznaję, że biała skóra szczególnie latem bardzo się wyróżnia. A ja nawet na wakacjach dzięki filtrom 50+ byłam cały czas blada. Ale To wszystko w trosce o swoje zdrowie. Z czasem jednak zaczęłam się interesować produktami które w zdrowy sposób mogą moją skórę przyciemnić. Na https://www.pinesska.pl/ piszą o produktach które zawierają w składzie karotenoidy - stosując je można przyciemnić, ocieplić kolor skóry zupełnie jej nie szkodząc. To może zamiast martwić się o trwałość opalenizny słonecznej postawić na inny sposób nadawania kolorytu naszej cerze? Moim zdaniem warto!
Kamilka75
Level 2
Level 2
Posty: 608
Rejestracja: 11 sie 2017, 17:34

Re: Jak wzmocnić i przedłużyć opaleniznę

Postautor: Kamilka75 » 03 lut 2021, 09:33

Myślę, że pomoże balsam brązujący , ale to musicie sami ocenić. Ja wiem, że są różne opinie, w zależności od tego, kto czego używał, dlatego ja nie będę namawiać. Możecie też na blogu Ładnie Pachnie przeczytać o tym, jakie są opinie i jakie można kremy brązujące wybrać. Być może to wam pomoże w wyborze. Zawsze to jakaś podpowiedź :)

Wróć do „Zdrowie i Uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość