Szkodliwość fluoru (pasty do zębów) !

Zdrowie i Uroda Forum: forum medyczne: zdrowie, choroby, uroda, lekarze, leki. Porady lekarskie, zdrowie, choroby, uroda, piękno.
Darcyk
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 65
Rejestracja: 02 mar 2017, 18:26

Re: Szkodliwość fluoru (pasty do zębów) !

Postautor: Darcyk » 22 lut 2019, 21:09

Jeżeli szukacie produktów do kompleksowej pielęgnacji jamy ustnej i zębów, to zajrzyjcie do https://www.sunstargum.com/pl/. Zazwyczaj wszyscy dbają o zęby, a zapominają o tym, jak ważną rolę odgrywają dziąsła. O nie też trzeba dbać, jeżeli chcemy mieć zdrowe zęby na długo. Teraz jest moda na aparaty ortodontyczne, a one utrudniają prawidłową higienę. Znajdziecie tam także porady, od wyboru szczotki do zębów, po nici dentystyczne i dbanie o zęby pod aparatem.
Arkadiusz1
Level 2
Level 2
Posty: 905
Rejestracja: 21 wrz 2015, 14:16

Re: Szkodliwość fluoru (pasty do zębów) !

Postautor: Arkadiusz1 » 28 mar 2019, 13:33

Mimo wszystko warto stosować się do zaleceń stomatologa. Tylko w ten sposób będziecie mieli pewność, że Wasze leczenie jest efektywne i przynosi zamierzone efekty. Warto zajrzeć do https://www.triodent.com.pl/services/wy ... -warszawa/ by przekonać się, dlaczego warto skorzystać z tego tematu. Powinno dać Wam to do myślenia.
Awatar użytkownika
AnnaMann
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 26 kwie 2019, 00:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szkodliwość fluoru (pasty do zębów) !

Postautor: AnnaMann » 26 kwie 2019, 00:56

Kiedyś się zasugerowałam tą nagonką na pasty do zębów i myłam zęby sodą oczyszczoną z wodą utlenioną. Dramat. Miałam taką nadwrażliwość dziąseł i zębów, że rok z tego wychodziłam. Nie polecam.
niebieskiorzel
Level 2
Level 2
Posty: 767
Rejestracja: 24 cze 2017, 19:35

Re: Szkodliwość fluoru (pasty do zębów) !

Postautor: niebieskiorzel » 10 cze 2019, 22:56

Wiesz co... Moim zdaniem to najlepiej porozmawiać na ten temat ze swoim stomatologiem. Mój dentysta ma dużą wiedzę na ten temat i zawsze mi doradzi na dany temat. Jeśli chodzi o fluoryzację, to wykonuję ją właśnie u mojego dentysty. Ofertę można znaleźć na https://klinika-wiktorska.pl/zabieg/pro ... i-higiena/ :D I zawsze odpowiadają na wszelakie wątpliwości.
anika40
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 26 sty 2018, 09:04

Re: Szkodliwość fluoru (pasty do zębów) !

Postautor: anika40 » 27 cze 2019, 11:20

Na temat szkodliwości fluoru w pastach do zębów sama mogę się wypowiedzieć...niestety teraz większość pas nam szkodzi, ja uświadomiłam się już po fakcie, kiedy moje zęby nie wyglądały zachęcająco, co przyczyniło mnie do skorzystania z zabiegu wybielania zębów. Zawsze bałam się korzystać z takich innowacji, jednak musiałam się do czegoś przekonać by moje zęby wyglądały w miarę reprezentacyjnie, zabiegowi wybielania zębów http://perfect-dentalclinic.com/uslugi/wybielanie-zebow/ poddałam się 3 miesiące temu w klinice Perfect Dental Clinic, regularnie korzystam z ich usług, bo efekty są zniewalające, sama nie spodziewałam się, że będę tak zadowolona.

Zostawię Wam do nich link:
http://perfect-dentalclinic.com/
Degga
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 08 lip 2019, 21:57
Lokalizacja: Żywiec

Re: Szkodliwość fluoru (pasty do zębów) !

Postautor: Degga » 08 lip 2019, 21:58

Szczerze to nawet nie miałam pojęcia o takich złych właściwościach fluoru.
Glam_Skin
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 11 lip 2019, 08:31

Re: Szkodliwość fluoru (pasty do zębów) !

Postautor: Glam_Skin » 19 lip 2019, 13:16

Niestety wiele past działa jedynie gorzej na nasze zęby. Mają wysoki współczynnik ścieralności co przyczynia sie do tego, że zęby mają zniszczone szkliwo i są bardziej podatne na ataki próchnicy. Ważne, by pasta wybielająca do nadwrażliwych zębów nie pogłębiała tego problemu. Proszek Coco Glam to nie pasta do zębów, ale proszek, który wchłania się w szkliwo i sprawia, że zęby są mocniejsze!
aakorn
Level 1
Level 1
Posty: 213
Rejestracja: 05 cze 2019, 13:43

Re: Szkodliwość fluoru (pasty do zębów) !

Postautor: aakorn » 26 sie 2019, 19:55

mam mieszane uczucia
jakobi
Level 1
Level 1
Posty: 236
Rejestracja: 20 sie 2019, 13:02

Re: Szkodliwość fluoru (pasty do zębów) !

Postautor: jakobi » 30 paź 2019, 02:29

ja podobnie, sam nie wiem
Radzka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 101
Rejestracja: 24 lip 2019, 15:41

Re: Szkodliwość fluoru (pasty do zębów) !

Postautor: Radzka » 17 sty 2020, 10:21

pasta do zębów bez fluoru? chętnie wypróbuję
Awatar użytkownika
howard.cruickshank
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 01 cze 2020, 21:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szkodliwość fluoru (pasty do zębów) !

Postautor: howard.cruickshank » 01 cze 2020, 22:00

Wow ale dobrze opisałeś cały ten problem, aż miło się czytało.
Roarrra
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 167
Rejestracja: 29 kwie 2018, 11:23

Re: Szkodliwość fluoru (pasty do zębów) !

Postautor: Roarrra » 22 lip 2020, 14:50

Zawsze można wybrać te pasty bez fluoru jak nie jesteście pewni, boicie się o szkodliwość fluoru, nie będzie z tym problemu. Ja znalazłam pasty o świetnym składzie, pasty wybielające, o działaniu antybakteryjnym, a przede wszystkim dla osób z nadwrażliwością na https://splat.expert/produkty/innova/ Mają zarówno pasty do zębów z fluorem jak i bez. Ta zmiana bardzo dobrze zrobiła moim zębom.
alicjja987
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 13 wrz 2020, 23:23

Re: Szkodliwość fluoru (pasty do zębów) !

Postautor: alicjja987 » 13 wrz 2020, 23:32

Lilka2
Level 1
Level 1
Posty: 333
Rejestracja: 16 wrz 2018, 01:08

Re: Szkodliwość fluoru (pasty do zębów) !

Postautor: Lilka2 » 14 wrz 2020, 20:41

Trzeba wiedziec jak i czym szczotkować zęby. Nietrudno o róznego rodzaju stany zapalne dziąseł czy nadwrażliwość. Dbanie o zęby to podstawa, czasem jednak mimo regularnej pielęgnacji zęby się psują, a w niektórych przypadkach nawet konieczne jest usunięcie zęba. Kiedyś było to dość problematyczne, bo zostawała po zębie nieestetyczna szpara, jednak teraz szybko i skutecznie można uzupełnić braki poprzez implanty. W Krakowie profesjonalne zabiegi związane z leczeniem zębów oferuje Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej doktor Świątkowskiej. Zobaczcie na stronie pełną ofertę centrum.

Wróć do „Zdrowie i Uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość