Jak kobiety radzą sobie z uzależnieniem?

Zdrowie i Uroda Forum: forum medyczne: zdrowie, choroby, uroda, lekarze, leki. Porady lekarskie, zdrowie, choroby, uroda, piękno.
AntennaRZ
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 16 lip 2015, 08:25

Jak kobiety radzą sobie z uzależnieniem?

Postautor: AntennaRZ » 24 paź 2018, 15:29

Czy kobiety uzależniają się tak samo jak mężczyźni? Czy proces wychodzenia z nałogu w przypadku kobiet wygląda tak samo, jak w przypadku mężczyzn? Czy skuteczność leczenia jest podobna, a może są jakieś różnice?
Hiacynta
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 30 wrz 2015, 10:11

Re: Jak kobiety radzą sobie z uzależnieniem?

Postautor: Hiacynta » 25 paź 2018, 10:11

moim zdaniem kobiety rzadziej sie uzależniają, przynajmniej jesli chodzi o alkohol czy narkotyki. Kobity maja po prostu zbyt duzo na glowie, by miec czas na uzależnienia. Oczywiście nie mowie o wszystkich, tak tylko uogólniam.
delycatna
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 08 lut 2018, 08:26

Re: Jak kobiety radzą sobie z uzależnieniem?

Postautor: delycatna » 25 paź 2018, 13:58

chodzi ci o jakieś konkretne uzależnienie?
AntennaRZ
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 16 lip 2015, 08:25

Re: Jak kobiety radzą sobie z uzależnieniem?

Postautor: AntennaRZ » 26 paź 2018, 08:11

Nie, pytam tak ogólnie, aczkolwiek najbardziej interesują mnie kwestie związane z uzależnieniem od alkoholu
Phofia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 22
Rejestracja: 23 cze 2017, 13:05

Re: Jak kobiety radzą sobie z uzależnieniem?

Postautor: Phofia » 26 paź 2018, 12:15

Wydaje mi się, że mechanizm uzależnienia się jest podobny u kobiet i mezczyzn, przy czym kobiety zwykle lepiej się maskują i otoczenie pózniej dostrzega, że mają problem, ale to może byc tylko takie wrazenie. Najlepiej jak byś pogadała z jakims terapeutą specjalizującym się w leczeniu osób uzależnionych. Takie osoby mają szerszy ogląd sytuacji i większą wiedzę. Polecam wizyte w miejscu organizacji spotkn AA – takie spotkania organizowane są w większości większych miast lub kontakt z jakims ośrodkiem. W tym serwisie http://www.terapie-uzaleznien.com.pl/ też znajdziesz sporo informacji o różnych uzaleznieniach, w tym o terapii dla kobiet, bo z tego co jest napisane na stronie, to taka specjalna terapia dla pań ma sens.
AntennaRZ
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 16 lip 2015, 08:25

Re: Jak kobiety radzą sobie z uzależnieniem?

Postautor: AntennaRZ » 26 paź 2018, 13:14

Dzięki za linka, trochę ciekawych informacji znalazłam. Co do spotkania z terapeutą to też takie planuje, tylko na razie nie mam na to czasu
Phofia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 22
Rejestracja: 23 cze 2017, 13:05

Re: Jak kobiety radzą sobie z uzależnieniem?

Postautor: Phofia » 26 paź 2018, 14:17

Najlepiej, jak byś poszła na takie spotkanie i posłuchała uzależnionych osób. Ja kiedys w czyms takim uczestniczyła, to naprawde zmienia punkt widzenia człowieka i od teraz inaczej patrze na uzależnione osoby. Dzisiaj wiem, ze to jest choroba i to się leczy. Najtrudniej jest tylko zmotywowac uzalezniona osobe do rozpoczęcia terapii. W naszym kraju to wciąż jest temat tabu i ludzi po prostu nie chca się leczyc. Zreszta w tym serwisie, o którym wczesniej pisałam, terapie-uzaleznien.com.pl też jest informacja o tym, jak motywowac do leczenia. Moim zdaniem to jest klucz do leczenia. Bo jak ktos sie zmotywuje to i będzie chciał wyzdrowiec.
AntennaRZ
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 16 lip 2015, 08:25

Re: Jak kobiety radzą sobie z uzależnieniem?

Postautor: AntennaRZ » 26 paź 2018, 15:19

Masz rację. Szkoda, że w Polsce ludzie wciąż boją się słowa psychiatra czy psycholog. Na zachodzie takich obaw nie ma i nawet jak ktos wpadnie w nałóg, to nie znaczy ze jego zycie się skończyło. U nas to niestety tak wygląda. Ludzie uzależnieni, w tym kobiety albo sie wstydza, albo w ogole nie widza sensu w leczeniu.
Ela78
Level 2
Level 2
Posty: 779
Rejestracja: 07 mar 2017, 11:46

Re: Jak kobiety radzą sobie z uzależnieniem?

Postautor: Ela78 » 07 lis 2018, 09:50

Wybór dobrego ośrodka to podstawa. Nie zawsze jednak wiemy, na który warto się zdecydować. Opinie pacjentów są pewną wskazówką. Warto jest się zapoznać z ofertami różnych ośrodków z Ranking ośrodków terapii, który jest w kręgu naszych zainteresowań.Pomaga podjąć niezwykle ważną decyzję w życiu osoby uzależnionej i jej najbliższych.
Arkadiusz1
Level 2
Level 2
Posty: 905
Rejestracja: 21 wrz 2015, 14:16

Re: Jak kobiety radzą sobie z uzależnieniem?

Postautor: Arkadiusz1 » 25 lis 2018, 14:39

Cóż, to smutne, ale faktycznie wiele osób niszczy sobie życie przez nałogi. Niestety, samodzielnie ciężko się z tego wyrwać. Właśnie dlatego warto postawić na takie rozwiązania jak http://cm-medica.pl/centrum-uzaleznien/ ... zaleznien/ Tam będziecie w stanie zostawić za sobą uzależnienia, w czym pomogą Wam najlepsi specjaliści.
Lilka2
Level 1
Level 1
Posty: 333
Rejestracja: 16 wrz 2018, 01:08

Re: Jak kobiety radzą sobie z uzależnieniem?

Postautor: Lilka2 » 17 gru 2018, 19:24

Najwazniejsze jest aby ssie w sobie nie zamykac i potrafic rozmawiac. Jesli jednak wystepuje tutaj problem to warto zdecydowac sie na pomoc z zewnatrz. Psycholog moze tutaj pomoc, wskazac droge. Na Waszym miejscu przeszlabym sie do prywatnej kliniki Medox http://medox.org.pl/ bo oni maja spore doswiadczenie w tego typu sprawach
morelka34
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 120
Rejestracja: 28 wrz 2018, 10:32

Re: Jak kobiety radzą sobie z uzależnieniem?

Postautor: morelka34 » 27 gru 2018, 20:53

Myślę, że tak jak każdy. Chodzą na terapię i moim zdaniem to jedyne i rozsądne rozwiązanie. Moja mama dość dlugo w tym ośrodku się leczyła - https://leczenieuzaleznien.com/ ale da się z każdego uzależnienia wyjść i to najważniejsze
dancia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 05 sty 2019, 19:00

Re: Jak kobiety radzą sobie z uzależnieniem?

Postautor: dancia » 09 lut 2019, 06:50

Warto wyszukać Ranking ośrodków terapii – wybierz odpowiedni ośrodek dla Ciebie. Jest to zweryfikowana baza ośrodków leczenia uzależnień w Polsce. Na tej stronie tylko sprawdzone środki pomagające wyjść z takich nałogów jak alkoholizm, narkomania, hazard, czy zakupoholizm. Dzięki terapii, osoba mająca problemy z nałogiem, jest w stanie i ma siłę przezwyciężyć go, a także stać się o wiele lepszą osobą niż była.
magnolia19
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 27
Rejestracja: 05 cze 2018, 14:52

Re: Jak kobiety radzą sobie z uzależnieniem?

Postautor: magnolia19 » 07 kwie 2019, 19:41

Mysle, ze płeć nie ma tutaj znaczenia. Uzaleznienie to trudna sprawa, na pewno wazne jest np. wsparcie rodziny czy mozliwosc rozmowy z profesjonalnym terapeutą. Na przyklad moja nastoletnia siostra miala problem z używkami i razem z moimi rodzicami podjelismy trudna decyzje, ze oddamy ją do ośrodka. Bo niestety zadne tradycyjne metody walki z tym nalogiem nie przyniosly skutku. Wsrod oferty roznych osrodkow zdecydowalismy sie na NEFO. Mial dobre opinie w necie, gdzie rowniez szukalam porad co do podjecia tej decyzji. I rzeczywiscie progres dalo sie zauwazyc juz w pierwszych tygodniach pobytu w tym miejscu. Pracują tam wykwalifikowani ludzie, ktorzy maja dobre podejscie do pacjentow, zapewniaja odpowiednie zajecia itd.
kokuz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 18 kwie 2019, 20:00

Re: Jak kobiety radzą sobie z uzależnieniem?

Postautor: kokuz » 18 kwie 2019, 20:22

Bardzo dobry ośrodek terapii uzależnień jest w Warszawie - Leczą tam różne uzależnienia: uzależnienie od hazardu, alkoholu itd. W razie problemów można się tam udać, pogadać. Ludzie, którzy tam są na pewno pomogą.

Wróć do „Zdrowie i Uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość