ból po urazie

Opinie o lekach: przeglądaj, komentuj i dodawaj opinie o lekach.
kalinka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: 19 paź 2018, 22:39

ból po urazie

Postautor: kalinka » 19 maja 2020, 11:37

Czy stosował ktoś z was może plastry przecwbólowe? bardzo boli mnie łokieć i zastanawiam się, czy to byłoby dobre rozwiązanie?
kiffi
Level 1
Level 1
Posty: 348
Rejestracja: 09 lip 2017, 12:37

Re: ból po urazie

Postautor: kiffi » 31 maja 2020, 06:26

ja stosowałam https://itami.pl/ po skręceniu kolana, skuteczne! szybko przynosiły ulgę a tak jak w przypadku łokcia to fajne rozwiązanie bo plaster trzyma się w danym miejscu
shes-karo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 59
Rejestracja: 09 wrz 2019, 11:31

Re: ból po urazie

Postautor: shes-karo » 01 wrz 2020, 20:09

A może preparaty z dmso? Tutaj są w różnych formach - https://ichemia.pl/pl/c/Produkty-DMSO/20 może coś u Ciebie się sprawdzi. Często o wiele lepsze niż wspomniane plastry, czy inne maści.
monikabert90
Level 4
Level 4
Posty: 1544
Rejestracja: 11 gru 2016, 10:17

Re: ból po urazie

Postautor: monikabert90 » 29 wrz 2020, 12:46

Jeśli podczas urazu nastąpiło również przerwanie skóry, konieczne jest również zdezynfekowanie takiego miejsca i w późniejszym czasie dbanie o to, aby nie uległo ono zabrudzeniu. W przeciwnym razie może pojawić się stan zapalny rany, co może już wymagać specjalistycznego leczenia, a nawet skończyć się pobytem w szpitalu, jeśli zakażenie się rozprzestrzeni.
marley77
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 11 gru 2020, 12:31
Lokalizacja: Łódź

Re: ból po urazie

Postautor: marley77 » 11 gru 2020, 12:47

Jeśli ból pourazowy dalej doskwiera, warto udać się na rezonans magnetyczny.
stevie.kuhlman
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 11 gru 2020, 16:34
Lokalizacja: Rzeszów

Re: ból po urazie

Postautor: stevie.kuhlman » 11 gru 2020, 17:16

Długotrwały ból po urazie może sugerować poważniejszy uraz i niezbędne może się okazać dokładne badanie obrazowe takie jak rezonans magnetyczny. Rezonans świetnie obrazuje poszczególne struktury stawów i więzadła.

___________________________
Tomma Rzeszów
cledner
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 18 lut 2021, 17:04
Lokalizacja: Poznań

Re: ból po urazie

Postautor: cledner » 18 lut 2021, 17:07

Uszkodzenie łękotki przyśrodkowej https://chirurgia-kolana.pl/choroby-kolan/uszkodzenie-rogu-tylnego-lakotki-przysrodkowej-czym-jest-jak-diagnozowac-i-leczyc może zdarzyć się w czasie uprawiania praktycznie każdego sportu. Występuje zazwyczaj w wyniku nagłego prostowania stawu kolanowego, znajdującego się w częściowym zgięciu i rotacji lub też w czasie przeprostu. Do uszkodzenia dochodzi, gdy przekroczone zostają fizjologiczne granice wytrzymałości łąkotek na działające nań siły, fizjologiczne zakresy ruchów lub gdy uszkodzone zostaną struktury pozostające w bezpośrednim kontakcie z łąkotką.
przygódka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 28
Rejestracja: 28 lis 2021, 17:13

Re: ból po urazie

Postautor: przygódka » 05 gru 2021, 18:04

Ja miałam usg achillesa. Pamiętam jak dziś jak bolała mnie łydka i miałam gigantyczną trudność w zginaniu stopy. Poszłam na diagnostykę do kliniki Multimed w Warszawie i okazało się, że ścięgno jest naderwane. Zimne okłady, leki przeciwbólowe pomogły. Pilnuję teraz jednak, by nie forsować nogi.

Wróć do „Opinie o lekach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość