Powszechne przyczyny bólu brzucha

Opinie o lekach: przeglądaj, komentuj i dodawaj opinie o lekach.
pepperoni
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 159
Rejestracja: 04 paź 2017, 11:44

Re: Powszechne przyczyny bólu brzucha

Postautor: pepperoni » 14 kwie 2020, 23:42

u mnie najczęstszą przyczyna bólu brzucha jest niestety ból menstruacyjny. Bardzo ciężko go przechodzę i niestety wiele leków mi nie pomaga. Z polecenia koleżanki kupiłam sobie vemonis femi pare tygodni temu, wypróbowałam już działanie, szybko ból przeeszdł
Anulaa21
Level 1
Level 1
Posty: 405
Rejestracja: 02 cze 2020, 13:16

Re: Powszechne przyczyny bólu brzucha

Postautor: Anulaa21 » 22 lip 2020, 15:24

Pewnie, że tak. Ja na pewno mogę Wam podpowiedzieć, że powinniście przede wszystkim obserwować Wasze dziecko. Jeśli szukacie odpowiedniego wsparcia w tym temacie, to dobrym wyborem będzie skorzystanie z informacji takich jak https://www.medme.pl/artykuly/zaparcia- ... 72091.html Dzięki temu, będziecie w stanie o wiele skuteczniej pomóc Waszym dzieciom.
kamai
Level 2
Level 2
Posty: 567
Rejestracja: 05 maja 2016, 10:02

Re: Powszechne przyczyny bólu brzucha

Postautor: kamai » 09 wrz 2020, 08:38

A jeśli przyczyną bólu jest endometrioza? Może być potrzebne leczenie albo nawet operacja usunięcia endometriozy, ja w takiej sytuacji poszłam na sonovaginografię, robią ją między innymi w szpitalu medicover i masz wtedy pewność co konkretnie Ci dolega
pavetta
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 76
Rejestracja: 08 mar 2020, 23:41

Re: Powszechne przyczyny bólu brzucha

Postautor: pavetta » 09 gru 2020, 14:03

Czasami może byc jeszcze tak, ze niestety może to być ból od moczowodów, pęcherza czy nerek... Dlatego ja regularnie chodzę do lekarza do szpitala mazovia i niestety ostatnio mi powiedział,z e jestem trochę chora i mam kamienie na nerkach. Chcą mi je usuwać metodą RIRS – leczenie kamicy nerkowej i moczowodowej przy pomocy giętkiego endoskopu z użyciem lasera holmowego. To niby spokojna i bezbolesna metoda. Więc mam nadzieję, ze wszystko będzie ok.
stevie.kuhlman
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 11 gru 2020, 16:34
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Powszechne przyczyny bólu brzucha

Postautor: stevie.kuhlman » 11 gru 2020, 17:19

Ból brzucha może być niestety spowodowany zmianami rozrostowymi w obrębie powłok brzusznych. Takie podejrzenia trzeba koniecznie zweryfikować w badaniach obrazowych. Rezonans magnetyczny w Tomma może być przydatny.

_____________________________
Tomma Rzeszów
kalinka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: 19 paź 2018, 22:39

Re: Powszechne przyczyny bólu brzucha

Postautor: kalinka » 18 lut 2021, 11:33

Przyczyn brzucha moze byc wiele, ale z takich powszechnych jedną jest na pewno zapalenie pecherza :) miewalam dosc czesto i bol zawsze mi towarzyszyl, dopiero jak zaczelam co jakis czas zapobiegawczo stosowac Urolact to mi przeszło i infekcje juz nie nawracaja
luśka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 194
Rejestracja: 25 gru 2018, 21:58

Re: Powszechne przyczyny bólu brzucha

Postautor: luśka » 20 mar 2021, 23:49

Przyczyn bólu brzucha może być wiele. Często do takiego stanu dochodzą inne niepokojące objawy jak biegunka z krwią na przykład. Przestraszyłam się nie na żarty. Też nie od razu wiedziałam, że to wszystko przez zakażenie bakterią Clostridium Difficile po antybiotykoterapii. Nie chciałabym jeszcze raz tego wszystkiego przechodzić. Co do leczenia to najbardziej pomocny okazał się przeszczep mikrobioty jelitowej. Jak się taki zabieg przeprowadza i gdzie dowiedziałam się dzięki Human Biome Institute. Coraz więcej się takich zabiegów robi, również na NFZ.
zaos
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 02 mar 2019, 13:08

Re: Powszechne przyczyny bólu brzucha

Postautor: zaos » 08 wrz 2021, 10:08

to się niestety zdarza ale nie zawsze są to poważne choroby
marekk
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 161
Rejestracja: 27 gru 2017, 17:00

Re: Powszechne przyczyny bólu brzucha

Postautor: marekk » 04 paź 2021, 15:02

Moja żona zawsze bardzo cierpiała podczas okresu, ale kiedy zdecydowała się na hormonalną antykoncepcję już nie nie ma tego problemu. Od czasu kiedy bierze vines ma bezbolesne i regularne miesiączki

Wróć do „Opinie o lekach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość