Kawa czy herbata?

Odchudzanie, Dietetyka Forum: zasady żywienia, odchudzania, psychologia żywienia.
Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 572
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

Kawa czy herbata?

Postautor: abrakadabra » 31 lip 2012, 14:51

Co lepiej pić zarówno w trakcie diety jak i bez niej?
Kawa podobno zatrzymuje wodę w organizmie oraz podnosi poziom insuliny we krwi co nie sprzyja utracie masy ciała ale z drugiej strony zwiera kofeinę- środek licznie stosowany w produktach przyspieszających przemianę materii w komórkach.
W co wierzyć?
A może w takim razie alternatywnie herbata? Ale tu powstaje problem jaką herbatę wybrać i czy picie jej w dużych ilościach jest zdrowe i nie szkodzi?
Co o tym sądzicie?
blablabla
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 01 sie 2012, 23:24
Lokalizacja: tam

Postautor: blablabla » 02 sie 2012, 00:08

Raczej zrowsza bedzie herbata, szczególnie zielona która ma wiecej kofeiny nż kawa i jest świetnym jej zamiennikiem:)
boss
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 31
Rejestracja: 07 lip 2012, 18:11
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: boss » 09 sie 2012, 15:45

Awatar użytkownika
fiolka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 14 mar 2012, 14:07
Lokalizacja: niebo

Postautor: fiolka » 28 sie 2012, 22:19

Ja osobiście wole kawę, bo przyspiesza przemianę materii a mój organizm bardzo dobrze na nią reaguje. Wiadomo, że ważne jest też to, jaką kawę pijemy. Na rynku jest mnóstwo gatunków kaw, ale niestety większość z nich zawiera szkodliwe substancje i toksyny i na takie powinniśmy uważać. Ja stawiam na jakość i kupuję kawy włoskie, najlepiej z certyfikatem jakości, wtedy mam pewność, że nie truję się niepotrzebnie. Polecam kawę Cellini, produkowaną z wyselekcjonowanych ziaren, jest naprawdę pyszna :).
Awatar użytkownika
m_michalsky
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 24 wrz 2016, 14:09
Lokalizacja: Kraków

Re: Kawa czy herbata?

Postautor: m_michalsky » 24 wrz 2016, 14:13

Wszystko zależy od tego co chcemy osiągnąć i co robimy w życiu. Herbata w zasadzie nie ma żadnych przeciwwskazań. Z kawą jest już inaczej - wypłukuje magnez, ale wzmacnia przemianę materii i w małej ilości ma (podobno) dobry wpływ na serce. Ważne, żeby jedno i drugie pić bez cukru. :P
zorba
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 68
Rejestracja: 07 maja 2016, 11:14

Re: Kawa czy herbata?

Postautor: zorba » 05 lut 2017, 09:18

Ja pijam jedną dwie kawy dziennie z ekspresu natomiast jestem wielbicielką herbaty. W okresie zimowym preferuję herbatki owocowe z sokiem http://www.bifix.pl/nasze-produkty/herbaty-z-sokiem Najbardziej odpowiada mi herbata z dzikiej róży i malin doskonale sprawdza się w przeziębieniach, jako wyjątkowo bogate źródło witaminy C.Suszone owoce w mieszance to również bogactwo takich substancji, jak aminokwasy i witaminy z grupy B, cynk, żelazo wa
aniaola37
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: 10 gru 2016, 14:53

Re: Kawa czy herbata?

Postautor: aniaola37 » 07 lut 2017, 16:06

A ja pije i kawe i herbate :) Uwielba czerwoną herbate ale bez kawy nie umiem dnia przezyc, zasypiam na stojąco. Kupuje ją zawsze przez internetowy sklep z kawą . Zajrzyjcie, same przynosci ;)
olles498
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 09 lut 2017, 11:54

Re: Kawa czy herbata?

Postautor: olles498 » 10 lut 2017, 15:25

Ja preferuje zieloną herbatę pobudza
Awatar użytkownika
saraa
Level 1
Level 1
Posty: 211
Rejestracja: 19 lut 2013, 19:35
Lokalizacja: Bytom

Re: Kawa czy herbata?

Postautor: saraa » 22 lut 2017, 11:56

Dokładnie. Herbata często potrafi o wiele skuteczniej pobudzać niż kawa. Osobiście unikam kawy ponieważ kawa zbyt mocno mnie pobudza. Poza tym czuje się po niej bardzo xle oraz boli mnie głowa. Za to herbatkę uwielbiam .Nie przapadam za piciem wody, ale herbatę to mogłabym pić litrami :D

Powiem Wam,ze jakiś czas temu przekonałam się do czystka. Ma wspaniałe własciwości zdrowotne o których polecałabym sobie poczytać. Jesli nie możecie przekonać się do suszu to jest możliwośc zamówienia sobie tabletek z czystka: http://zioloczystek.pl/tabletki-z-czystka/
monimm82
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 22 lut 2017, 12:15

Re: Kawa czy herbata?

Postautor: monimm82 » 24 lut 2017, 10:56

Kawa i tylko kawa! Bez niej nie umiem zacząć dnia, a także wieczorkiem uwielbiam siąść i się nią rozkoszować. Oczywiście w domu mam pełno jej rodzajów. Odkąd odkryłam sklep https://www.kraina-aromatow.pl/ cały czas przeglądam nowe smaki :D
mirrka25
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 26 lut 2017, 11:01

Re: Kawa czy herbata?

Postautor: mirrka25 » 26 lut 2017, 11:02

Ja nie piję ani kawy, ani herbaty - tylko wodę niegazowaną albo sok owocowy :)
pawelek34
Level 1
Level 1
Posty: 286
Rejestracja: 13 kwie 2016, 12:11

Re: Kawa czy herbata?

Postautor: pawelek34 » 27 lut 2017, 12:53

Zielona herbata, ale z tego co wiem kawa tez nie ma jakiś złych wpływów na odchudzanie... na pewno jest mniej zdrowa niż np. zielona herbata.
Pozdrawiam
Kornelia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 25
Rejestracja: 21 maja 2016, 15:40

Re: Kawa czy herbata?

Postautor: Kornelia » 27 lut 2017, 13:00

Poczytaj o kawie i herbacie artykuły w sieci np http://obk.pl/kawa-i-herbata-na-cenzuro ... -napojach/ ;) jeżeli chodzi o odchudzanie to bym powiedziała, że najlepiej pić wodę jednak ;) ja jestem jednak herbatoholikiem i dziennie wypijam wiadro herbaty i w sumie nie interesuje mnie czy to zdrowe, czy nie... :oczami:
Awatar użytkownika
Syriusz
Level 1
Level 1
Posty: 204
Rejestracja: 07 mar 2017, 09:50

Re: Kawa czy herbata?

Postautor: Syriusz » 07 mar 2017, 15:54

Zarówno kawa, jak i herbata posiadają doskonałe właściwości, jeżeli tylko pokusimy się o zakup naprawdę dobrych pod względem jakości produktów. W rozsądnych ilościach kawa oraz herbata mogą poprawić funkcjonowanie ludzkiego organizmu i zmniejszyć prawdopodobieństwo pojawienia się wielu poważnych chorób. Ja bardzo często zamawiam herbatę liściastą przez internet i to głównie za pośrednictwem sklepu Szlachetny Smak, ponieważ jako jeden z niewielu oferuje produkty tak wysokiej jakości. Gdyby ktoś był zainteresowany to tutaj wklejam link do sklepu: http://szlachetnysmak.pl/.
pawelek34
Level 1
Level 1
Posty: 286
Rejestracja: 13 kwie 2016, 12:11

Re: Kawa czy herbata?

Postautor: pawelek34 » 13 mar 2017, 10:49

Wolę herbatę, ale kawa jest niezbędna o poranku w pracy, abym mogła normalnie funkcjonować. Jednak kawa wypłukuje magnez, dlatego dobrze jest się zaopatrzyć w jakieś tanie suplementy.

Wróć do „Odchudzanie, Dietetyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość