Odchudzasz się? Nigdy się nie głodź!

Odchudzanie, Dietetyka Forum: zasady żywienia, odchudzania, psychologia żywienia.
natka29
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 16
Rejestracja: 13 sty 2017, 10:20

Re: Odchudzasz się? Nigdy się nie głodź!

Postautor: natka29 » 07 mar 2017, 08:15

Głodówka to chyba najgorsze rozwiązanie, bo efekty takiego postępowania są odwrotne do zamierzonych! Zamiast zdrowo chudnąć to tylko spowalniamy metabolizm i działamy na niekorzyść organizmu. Racjonalne działanie to podstawa. Ja wiele razy sama zaczynałam, ale w moim przypadku nie kończyło się to sukcesem wiec zasięgnęłam fachowej opieki. Jestem z Poznania i korzystałam z usług dietetyka w certusie. Wszystko mi dokładnie objaśnił, rozpisał dietę i plan działania. Na szczęście nie byłam aż tak zaawansowanym przypadkiem i sama dieta i ćwiczenia wystarczyły, ale widziałam właśnie, że maja też w ofercie leczenie balonem dożołądkowym, ale to już dla osób z poważną otyłością. Wiem, że sama na pewno nie doszłabym do takich efektów jak teraz więc jak ktoś mimo prób nie daje rady to polecam skonsultować się ze specjalistą :)
itoma
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 20 paź 2016, 21:55

Re: Odchudzasz się? Nigdy się nie głodź!

Postautor: itoma » 07 mar 2017, 21:13

Też tak uważam :/ osłabia to mięśnie, moja mama miała okropne problemy z pamięcią, koncentracją. Dla każdego kto myśli o głodówce- odradzam i zajrzyjcie jeszcze do tego artykułu http://obk.pl/odchudzanie-przez-glodowanie/ możecie poczytać o chorobach jakie powodują głodówki ... nigdy w życiu ;)
Awatar użytkownika
Antek1
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 16
Rejestracja: 07 mar 2017, 23:35

Re: Odchudzasz się? Nigdy się nie głodź!

Postautor: Antek1 » 09 mar 2017, 13:34

Dobrze powiedziane.... odchudzanie nie jest trudne z dieta MJ - mniej jeść :)
Arkadiusz1
Level 2
Level 2
Posty: 905
Rejestracja: 21 wrz 2015, 14:16

Re: Odchudzasz się? Nigdy się nie głodź!

Postautor: Arkadiusz1 » 22 mar 2017, 12:27

Zgadzam się. Niestety samemu ciężko zadbać o to, by dieta była odpowiednio zbilansowana i ciekawa. Na szczęście z pomocą przychodzą firmy cateringowe takie jak http://krajowy.biz/firma,food2doorpl które pomagają w utrzymaniu diety każdego dnia. Mi się ta opcja bardzo podoba, bo sam jestem zabiegany i nie zawsze mam czas, by zadbać o wszystkie posiłki.
Awatar użytkownika
Algodine
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:30
Lokalizacja: Poznań

Re: Odchudzasz się? Nigdy się nie głodź!

Postautor: Algodine » 06 kwie 2017, 12:02

Mitem jest twierdzenie, że im mniej będziemy jeść, tym więcej będziemy chudnąć, gdyż przy takim odżywianiu przemiana materii staje się bardzo wolna. Organizm odkłada wówczas na zapas, do tkanki tłuszczowej kalorie z każdego, nawet najmniejszego posiłku, gdyż chroni się przed dużym ograniczeniem dostawy nowej energii. I tak koło się zamyka, gdyż osoba mało je i nie chudnie.
monika123
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 07 kwie 2017, 10:37

Re: Odchudzasz się? Nigdy się nie głodź!

Postautor: monika123 » 07 kwie 2017, 10:46

ja wychodzę z założenie, że żeby schudnąć trzeba jeść :)
santika
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 14 sty 2017, 18:30

Re: Odchudzasz się? Nigdy się nie głodź!

Postautor: santika » 07 kwie 2017, 21:41

nie schudniemy jeśli będziemy głodzić się, rozwalimy sobie metabolizm i najzwyczajniej przytyjemy, wczesniej czy później,
Ares
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 10 kwie 2017, 21:10

Re: Odchudzasz się? Nigdy się nie głodź!

Postautor: Ares » 10 kwie 2017, 21:13

ktoś kto myśli że jeśli nie będzie jadł to schudnie to robi największy błąd. To jest najgorsze co można zrobić. Mało kto zdaje sobię sprawę z tego że własnie regularne jedzenie to klucz do sukcesu dieta powinna stanowić 70% odchudzania 30% to sport :D
Polya1982
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 10 sty 2017, 20:56

Re: Odchudzasz się? Nigdy się nie głodź!

Postautor: Polya1982 » 18 kwie 2017, 19:35

To prawda, że nie ma nic gorszego niż stosowanie głodówek lub wyniszczających ćwiczeń fizycznych. W ten sposób można sobie bardzo popsuć organizm i spodziewać się efektu jojo, bo to nie jest naturalne forma i nie wyrabia w nas nawyku zdrowego żywienia. Głodzimy się na potęgę, a potem gdy wymarzona waga jest osiągnięta wracamy do starego obżarstwa. Dlatego trzeba zmienić dietę na zdrową, tyle że mniej kaloryczną i złożoną z odpowiednich dla nas składników. Z pomocą internetu nie jest to takie trudne, bo można sobie poczytać wszystkie niezbędne informacje chociażby na blogu: https://www.guiltfree.pl/blog/2016/05/23/ile-kalorii-ma-jajko-na-miekko/. Można sobie poszukać ciekawych i przede wszystkim zdrowych przepisów. Do tego odpowiednie ćwiczenia fizyczne i sukces gwarantowany. Bez niepotrzebnego obciążania organizmu.
Oliwkaaa
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: 10 paź 2017, 11:20

Re: Odchudzasz się? Nigdy się nie głodź!

Postautor: Oliwkaaa » 10 paź 2017, 11:33

Odkąd odchudzam się z Wygodną Dietą zdecydowanie nie chodzę głodna- wręcz przeciwnie. Posiłki jakie dostaję są syte, świeże i smaczne a właśnie to jest dla mnie najważniejsze!:)
Kamilka75
Level 2
Level 2
Posty: 608
Rejestracja: 11 sie 2017, 17:34

Re: Odchudzasz się? Nigdy się nie głodź!

Postautor: Kamilka75 » 19 cze 2018, 12:27

To prawda, że głodzenie nie służy chudnięciu. Owszem, można na raz coś tam zgubić, ale kiedy wrócimy do jedzenia, waga zaplusuje i to podwójnie. Dużo lepiej jest stosować racjonalną i zdrową dietę. Moja koleżanka na przykład pije soki owocowo-warzywne od kiedy kupiła sobie wyciskarkę Muke i już schudła kilka kg. Dodatkowo rzecz jasna ćwiczenia i obiady z mięsem duszonym i ryżem. Planuję zrobić podobnie, tym bardziej że sprzęt ten jest tańszy niż wyciskarki konkurencyjne, a równie dobrze przerabia rośliny. Może one będą kluczem do mojego sukcesu odchudzania ;p
Awatar użytkownika
theDoors
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 09 lut 2018, 14:59

Re: Odchudzasz się? Nigdy się nie głodź!

Postautor: theDoors » 26 cze 2018, 16:51

Nie trzeba chyba być geniuszem, że głodzenie się jest najgorszym możliwym sposobem zrzucania kilogramów. W 99% przypadków przynosi więcej szkody niż pożytku. Zazwyczaj wystarczy zamienić wysokokaloryczne produkty z nasze diety na te mniej i waga zrzuca się sama. Zamiast Price Polo kup sobie banana. Zamiast używać cukru z buraków, użyj brzozowego. Zamiast sypać zwykłą sól do ziemniaków, która zatrzymuje wodę w organizmie, syp tą himalajską.
A jeśli ktoś będzie szukał dobrej jakości substytutów za niewysoką cenę, polecam dział zdrowa żywność na ichemia.pl - https://ichemia.pl/zdrowa-zywnosc,327.html
Kamilka75
Level 2
Level 2
Posty: 608
Rejestracja: 11 sie 2017, 17:34

Re: Odchudzasz się? Nigdy się nie głodź!

Postautor: Kamilka75 » 16 lip 2018, 14:45

Tak, to prawda, głodzenie się nie jest dobrym sposobem na schudnięcie. Tak naprawdę działa odwrotnie, ponieważ zwalnia metabolizm. Najlepiej jeść dużo, ale zdecydowanie to, co nam służy. Dobra jest też dieta owocowa , albo warzywna. Można wykorzystać w niej takie sprzęty jak wyciskarka Muke w klasie premium, której silnik z dziesięcioletnią gwarancją przerobi na soki i sorbety wszystkie składniki, nawet najtwardsze. Głodówkę można stosować jeden dzień dla detoksu. to wszystko.
AndziaL
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: 18 lip 2018, 19:20

Re: Odchudzasz się? Nigdy się nie głodź!

Postautor: AndziaL » 18 lip 2018, 19:29

Ja się odchudzam z Wygodnądieta- czyli mądrze i zdrowo;) Jem 5 posiłków dziennie, smacznych i odpowiednio zbilansowanych, to w zupełności mi wystarcza, głodna nie chodzę a i pomaga zrzucić zbędne kilogramy.
JasnaM
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 23 maja 2018, 13:28

Re: Odchudzasz się? Nigdy się nie głodź!

Postautor: JasnaM » 09 sie 2018, 13:40

Odpowiednio dobrana dieta jest podstawą każdego odchudzania. Na nic zdadzą się ćwiczenia jeżeli nie dostarczymy naszemu organizmowi podstawowych wartości odżywczych. Co do ćwiczeń to mogę polecić te na orbitreku, a sprzęt ten można znaleźć na https://www.hop-sport.pl/. Ja mam właśnie stąd mój orbitrek i jestem z niego zadowolona.

Wróć do „Odchudzanie, Dietetyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość