dziecko nie chce jeść

Odchudzanie, Dietetyka Forum: zasady żywienia, odchudzania, psychologia żywienia.
kolczykowa
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 72
Rejestracja: 05 kwie 2019, 08:28

dziecko nie chce jeść

Postautor: kolczykowa » 20 maja 2020, 09:07

Mój syn to straszny niejadek, bardzo często odmawia jedzenia, czemu tak się dzieje? co może być powodem?
igam
Level 1
Level 1
Posty: 333
Rejestracja: 09 lis 2017, 00:27

Re: dziecko nie chce jeść

Postautor: igam » 24 maja 2020, 14:09

Jeśli jesteś pewna, że dziecko mimo słabego apetytu jest zdrowe to nie powinnaś zmuszać go do jedzenia a zachęcać no i jednocześnie "podsuwać" smaczne i zdrowe produkty. Wiesz, często jest tak że dziecko ma swoje kaprysy, nie chce jeść np. mięsa albo kanapek, a słodycze by pochłaniało. Bywa też że z rana nie ma chęci na nic- ja właśnie taki kłopot z córką miałam. Rozwiązać się go udało, gdy na śniadanie zamiast jajecznicy czy kanapki zaserwowałam jej lekkie, owocowe musli. Ku mojemu zdziwieniu tym nie pogardziła. Teraz regularnie kupujemy takie gotowe mieszanki płatków, owoców i bakalii firmy One Day More, jakbyś chciała wypróbować, na stronce https://onedaymore.pl/ znajdziesz pełną ofertę produktów (musli, granole, owsianki). Jako, ze córcia warzyw też unikała, zaczęłam sprytnie je "przemycać" , np. w mini tartaletkach albo na pizzy z mąki razowej.
Karolcia12
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 163
Rejestracja: 17 maja 2018, 11:35

Re: dziecko nie chce jeść

Postautor: Karolcia12 » 24 maja 2020, 14:52

Dzieci bardzo często nie chcą jeść, możesz spróbować podawać jakieś składniki w innej formie, np. zamiast gotowanych warzyw zróbz nich sok.
kiffi
Level 1
Level 1
Posty: 348
Rejestracja: 09 lip 2017, 12:37

Re: dziecko nie chce jeść

Postautor: kiffi » 30 maja 2020, 22:25

A sprawdz sobie na https://bioaronsystem.pl/co-oznacza-bra ... -zaradzic/ - sama walczylam z tym problemem u syna i w koncu sie udalo :)
vernice.corwin
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 20 cze 2020, 09:57
Lokalizacja: Szczecin

Re: dziecko nie chce jeść

Postautor: vernice.corwin » 20 cze 2020, 10:01

Może warto urozmaicać jakoś jedzenie, aby wyglądało ciekawie, zachęcało do jedzenia.

Wróć do „Odchudzanie, Dietetyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość