ciąża

Odchudzanie, Dietetyka Forum: zasady żywienia, odchudzania, psychologia żywienia.
Kasiaaa
Level 1
Level 1
Posty: 287
Rejestracja: 29 sie 2016, 23:45

Re: ciąża

Postautor: Kasiaaa » 06 mar 2020, 23:09

Masz rację. Także mama powinna się dobrze odżywiać nawet po urodzeniu już dziecka. Warto trzymać się zdrowej diety od początku ciąży, jak i dalej podczas karmienia. Poza tym moim zdaniem także warto robić badania prenatalne. Począwszy o tego pierwszego w ok. 12 tygodniu ciąży. Ja robiłam takie badania u doktor Rozmus-Warcholińskiej w Częstochowie.
pawi
Level 2
Level 2
Posty: 761
Rejestracja: 26 sie 2016, 02:10

Re: ciąża

Postautor: pawi » 16 mar 2020, 12:24

Podczas ciąży znalazłam ciekawą stronę https://www.web-news.pl/ i dużo informacji ze świata, ale nie tylko dzięki niej się dowiedziałam. Blog jest bardzo interesujący i godny zainteresowania.
Barbaraa31
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 29
Rejestracja: 02 cze 2018, 09:32

Re: ciąża

Postautor: Barbaraa31 » 27 mar 2020, 10:13

Ciąża to nie zawsze powód do radości. Wiem,że bardzo krytykuje się kobiety które myślą o aborcji ale czasami trzeba postawić się w ich sytuacji a ciąża nie jest niekiedy przez zaniedbanie lecz przez złe dobraną metodę anty. Jeśli macie podobny problem to skuteczne i bezpieczne tabletki poronne Nie jest to komfortowa sytuacja ale czasami jedyna rozsądna.
gardenia
Level 1
Level 1
Posty: 326
Rejestracja: 16 lis 2017, 17:09

Re: ciąża

Postautor: gardenia » 09 kwie 2020, 14:38

No nie wiem, na pewno dobrze by kobiety taką możliwość miały, tym niemniej nie powinno się ich traktować jak najlepszego wyjścia z trudnej sytuacji, nie powinno się tego nadużywać. Ciąża to wspaniały czas. Mimo niedogodności podczas ciąży, jest to po prostu błogosławieństwo. Nie każdemu jest to dane. Może zajrzyj na blog psychologia https://alamama.pl/ Może zmienisz zdanie.
Manuela
Level 2
Level 2
Posty: 878
Rejestracja: 15 kwie 2016, 10:41

Re: ciąża

Postautor: Manuela » 18 maja 2020, 11:04

Będąc w ciąży, należy także pamiętać o ćwiczeniach wspomagających, mimo wszystko lekka aktywność fizyczna jest dobrze widziana, kliknij i przeczytaj o tym, jakie ćwiczenia w ciąży są wskazane. Oczywiście wcześniej dobrze też skonsultować się z lekarzem.
rossi
Level 1
Level 1
Posty: 371
Rejestracja: 22 paź 2019, 18:56

Re: ciąża

Postautor: rossi » 30 cze 2020, 22:38

Właśnie wykonałam sobie dwa testy i co.... Dwie kreseczki :). Jestem przeszczęśliwa, ale jest to moja też pierwsza ciąża. Dlatego poszukuję dobrego ginekologa. Słyszałam, że bardzo dobrych lekarzy ma centrum medyczne https://www.neomedica.pl/oferta/specjal ... loznictwo/ . Czy ktoś z was tam może chodził?
mitril
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 107
Rejestracja: 10 lut 2020, 10:24

Re: ciąża

Postautor: mitril » 26 lip 2020, 17:49

jeżeli chodzi o ciąże to najlepiej zapisać się do dobrego lekarza, ja miałam własnie bardzo dobra lekarkę w szpitalu mazovia - dr Judycka. Bardzo mi pomogła w moim najtrudniejszych pierwszych miesiącach jezeli chodzi o ciążę, miałam bardzo wysokie ryzyko poronienia, a więc musiałam na siebie uważać plus dodatkowo stosowac się trafnych zaleceń. Wszystko dobrze się skończyło i dziecko zdrowe
Kasiaaa
Level 1
Level 1
Posty: 287
Rejestracja: 29 sie 2016, 23:45

Re: ciąża

Postautor: Kasiaaa » 07 wrz 2020, 15:27

Masz rację, odpowiedni lekarz to podstawa. Najlepiej poszukać o jakimś lekarzu informacji w internecie albo popytać koleżanek. Ja tak właśnie dowiedziałam się o pani doktor Rozmus-Warcholińskiej. Co prawda nie prowadzi ona ciąży, ale za to wykonuje ona badania prenatalne co też moim zdaniem jest taką podstawą.
kalinka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: 19 paź 2018, 22:39

Re: ciąża

Postautor: kalinka » 09 wrz 2020, 08:55

ciaza to piekny czas, to prawda, ale i czas waznych decyzji :) my wspolnie z mezem postanowilismy, ze bedziemy bankowac krew pepowinowa w Diagnostyka Bank komorek Macierzystych, wybralismy ten wariant na 18 lat. moze sie nie przyda, nie wiadomo, ale dzieki komorkom macierzystym mozna wyleczyc wiele chorob wiec warto miec takie zabezpieczenie
lenka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 98
Rejestracja: 04 lis 2018, 16:45

Re: ciąża

Postautor: lenka » 27 paź 2020, 18:30

Jeśli ktoś szuka dobrego ginekologa w Toruniu to mogę polecić pania doktor Teresę Rózycką, któa przyjmuje w przychodni Nasz Lekarz. Bardzo sympatyczna osoba, świetnie poprowadziła moja ciąże i doprowadziła do szczesliwego rozwiązania.
maja8999
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 15 wrz 2020, 22:11

Re: ciąża

Postautor: maja8999 » 21 gru 2020, 21:24

A jak w ogóle z planowaniem ciąży? Wiele słyszy się teraz o różnych problemach i mają je nawet mężczyźni, nie tylko kobiety. Na szczęście są różne leki, które mogą przynieść poprawę. Na Waszym miejscu sprawdziłbym ofertę https://supramen.pl/ bo to jedyny lek, który został przebadany klinicznie przez polskich lekarzy i wykazuje dużą skuteczność.
opolla
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: 04 lip 2019, 22:58

Re: ciąża

Postautor: opolla » 08 sty 2021, 12:22

Mi osobiście ciąża minęła bardzo szybko, tylko w pierwszych tygodniach miałam nudności, potem czułam się już bardzo dobrze :) jeśli mogę Wam coś doradzić to na pewno odpowiednio wcześnie zacznijcie kompletować wyprawkę, przyda się też lista rzeczy do szpitala. Ja przyznam się szczerze, ze za późno się za to zabrałam i potem mąż musiał mi kilka rzeczy dowozić już podczas mojego pobytu z synkiem na sali.
daw
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 87
Rejestracja: 11 sty 2021, 12:11

Re: ciąża

Postautor: daw » 13 sty 2021, 15:53

My mieliśmy ogromne problemy z zajściem, staraliśmy się ponad 1,5 roku i nic. Powoli staliśmy się coraz bardziej zdesperowani, takim światełkiem nadziei był lekarz, którego zarekomendowała mi znajoma, która miała podobne kłopoty. Skorzystaliśmy z pomocy rzetelnego lekarza, profesora Grzegorza Jakiela, w jego gabinecie w Lublinie https://www.ginekologjakiel.com.pl/zakres-zainteresowan. To specjalista, który profesjonalnie zajął się naszym przypadkiem. Dzięki odpowiednim badaniom, diagnozie i leczeniu udało nam się zajść w ciążę i w tym roku urodziłam już zdrową córeczkę :), polecam!
mirr
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 115
Rejestracja: 11 sty 2021, 10:29

Re: ciąża

Postautor: mirr » 15 sty 2021, 18:41

Ja urodziłam w zeszłym roku, w sumie w samym środku pandemii, ale na szczęście wszystko skończyło się dobrze. Ciążę prowadził mój ginekolog, lekarz Danuta Kardzis z gabinetu ginekologicznego w Gdańsku https://www.ginekolog-trojmiasto.pl/ofe ... enie-ciazy. Spisała się świetnie, to kompetentna specjalistka, posiada doświadczenie w pracy, jest rzetelna i sympatyczna, a przy tym jest profesjonalna. Naprawdę bardzo dobrze poradziła sobie ze mną, a ja jestem panikarą, wiec miała nie lada zadanie, dzięki niej urodziłam zdrowego chłopca 10/10 :), polecam.
Draksa1981
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 28 lis 2020, 22:49

Re: ciąża

Postautor: Draksa1981 » 24 sty 2021, 21:04

Będąc w ciąży często dolegało mi grzybicze zapalenie pochwy, które objawiało się swędzeniem i pieczeniem. Znacznie utrudniało mi co dzienne funkcjonowanie. Pomocy okazał się lek https://octenisept.pl/c/zastosowanie/infekcje-intymne-u-kobiet/, który poleciła mi koleżanka.

Wróć do „Odchudzanie, Dietetyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość