ciąża

Odchudzanie, Dietetyka Forum: zasady żywienia, odchudzania, psychologia żywienia.
mol5
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 22 mar 2017, 13:22

Re: ciąża

Postautor: mol5 » 24 kwie 2019, 10:49

Ciąża to piękny okres ale warto się do niego odpowiednio przygotować, mowa tutaj o skompletowaniu solidnej wyprawki dla dziecka jak i dla Nas samych. Na pewno zainteresuje Cię jakiś dobry sklep dla niemowląt, ja takze szukam sprawdzonego miejsca gdzie będę mogła spokojnie i uczciwie zrobić zakupy.
ewelina8393
Level 4
Level 4
Posty: 1664
Rejestracja: 13 lis 2017, 21:18

Re: ciąża

Postautor: ewelina8393 » 29 kwie 2019, 12:30

Mnie ostatnio zainteresował temat badań usg genetycznych w ciąży i jestem takimi badaniami bardzo zainteresowana, a to dlatego, że z mężem właśnie staramy się o dziecko. Jeśli wszystko pójdzie szybko i łatwo, to chciałabym być pod opieką medyczną w tym miejscu http://badanieprenatalne.com/usg-genetyczne/ bo już na ich stronie można znaleźć wiele potrzebnych informacji, a co dopiero będzie na wizycie.
Fachowiec
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 90
Rejestracja: 19 paź 2017, 11:39

Re: ciąża

Postautor: Fachowiec » 20 maja 2019, 09:57

Cześć, ja bardzo dbam o swoją żonę i nie chciałem, żeby zbyt ciężko przechodziła okres ciąży… Postanowiłem ją zapisać na polecaną fizjoterapię do Pani Anny Gackiej dla kobiet ciężarnych. Anna Gacka zadbała o moją kobietę, jej ciało po urodzeniu dalej wygląda pięknie, a żona przez okres ciąży praktycznie nie narzekała na żadne bóle 
jankamor
Level 1
Level 1
Posty: 366
Rejestracja: 07 maja 2018, 13:11

Re: ciąża

Postautor: jankamor » 31 maja 2019, 22:43

Może dietetyk pomoże?
budik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 07 cze 2019, 21:00

Re: ciąża

Postautor: budik » 07 cze 2019, 21:04

Przed ale przede wszystkim w czasie ciąży bardzo ważnym jest by zadbać o swoje ciało, by po porodzie szybko wróciło do formy. Wiadomo, że w tym szczególnym czasie nie wszystkim kosmetyków można używać ze względu na skład chemiczny. Polecam maść pielęgnacyjną - kojącą, gdyż to pełni bezpieczne kosmetyki oparte na naturalnych olejkach ziołowych z dodatkiem witamin firmy HB. Są skuteczne i co najważniejsze nie szkodzą dziecku. Warto się zastanowić czy z tej linii nie korzystać również długo po ciąży. Wiadomym jest, że im więcej natury tym organizm będzie lepiej radził sobie z upływającym czasem;)
Awatar użytkownika
DorisAxline
Level 1
Level 1
Posty: 415
Rejestracja: 12 maja 2016, 18:56

Re: ciąża

Postautor: DorisAxline » 16 cze 2019, 11:50

jeżeli chodzi o ginekologa to ja polecam tego https://all-med.pl/gabinety/ginekologia-i-poloznictwo/ z Łodzi, bardzo wysokiej klasy specjalista
Saszila
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 17 cze 2019, 20:43

Re: ciąża

Postautor: Saszila » 17 cze 2019, 20:48

Według mnie w ciąży trzeba zadbać przede wszystkim o swoje samopoczucie. Ja na przykład z chęcią robię zakupy online. Ostatnio w oko wpadły mi sukienki ciążowe ze strony: https://www.torelle.pl/ Chcę czuć się wygodnie na co dzień. Myślicie, że zamówienie tego typu ubrań jest dobrym pomysłem? ;)
Awatar użytkownika
olinkaaa91
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 18 cze 2019, 21:26
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: ciąża

Postautor: olinkaaa91 » 18 cze 2019, 21:33

Ja uważam, że dla kobiet w ciąży ważny jest ruch zanim urośnie dzidziuś i nie będą mogły się ruszać. Dbają wtedy o siebie, o dzidzię i czują się o wiele lepiej i mają więcej sił.
Kordi33
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 159
Rejestracja: 18 mar 2019, 09:02

Re: ciąża

Postautor: Kordi33 » 24 cze 2019, 10:14

Witam. Na blogu https://objawyciazy.edu.pl można znaleźć bardzo dużo ciekawych artykułów o ciąży.
crysti1
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 99
Rejestracja: 02 sie 2018, 18:31

Re: ciąża

Postautor: crysti1 » 25 cze 2019, 23:37

zmieniałyście jakoś dietę na czas ciąży?? Mi lekarz kazał ograniczyć do minimum sól i kawę, bo mam problemy z ciśnieniem. Biorę mamadha premium, tam na szczęście jest jod, którego w mojej diecie zaczęło brakować a jest bardzo ważny dla rozwoju układu nerwowego dziecka, w ciązy mocno się zwiększa na niego zapotrzebowanie.
malwinadolas
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 09 lis 2018, 14:41

Re: ciąża

Postautor: malwinadolas » 02 lip 2019, 11:46

Niestety ja posiadałam bardzo poważne problemy, które skutecznie uniemożliwiały mi zajście w ciążę. Wraz z partnerem nie wiedzieliśmy już co robić. Oboje stosowaliśmy odpowiednią dietę, systematycznie podejmowaliśmy próby poczęcia dziecka i nic... Wszystko okazywało się bezskuteczne. Postanowiliśmy jednak pewnego razu wybrać się do Kliniki Bocian w Warszawie. Lekarz przeprowadził kompleksowe badania i postawił diagnozę. Okazało się, że jest nią niepłodność. W związku z tym postanowiliśmy wypróbować technikę sztucznego zapłodnienia, jaką jest in vitro (więcej można przeczytać tutaj - https://warszawa.klinikabocian.pl/oferta/in-vitro). Była to najlepsza decyzja, jaką podjęliśmy w życiu, ponieważ dzisiaj cieszymy się z bycia szczęśliwymi rodzicami dwójki dzieci.
paulina27
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 50
Rejestracja: 02 lip 2019, 15:00

Re: ciąża

Postautor: paulina27 » 09 lip 2019, 09:19

Hej :)
A ja chciałam się Was poradzić, czy można wziąć wapno na alergie w ciąży? Słyszałam opinię, że w trakcie ciąży należy unikać picia wapna, ale wydaje mi się, że jest to nieprawda. Wolałabym jednak się upewnić, dlatego jeśli miałyście podobny problem to koniecznie podzielcie się swoimi doświadczeniami. Z góry dziękuję za pomoc! :)
animalinstinct
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 63
Rejestracja: 04 lip 2019, 11:46

Re: ciąża

Postautor: animalinstinct » 09 lip 2019, 17:23

Na pewno najważniejszy w suplementacji jest kwas foliowy, folian naturell jest bardzo dobry, odpowiednią ma dawkę, jest niedrogi i ta forma jaką ma jest dobrze przyswajalna dla organizmu.
budynia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:37

Re: ciąża

Postautor: budynia » 09 lip 2019, 23:10

Mamadha najlepsze, mój ginekolog mi bardzo te witaminy polecał. Super że w jednym suplemencie można wszystkie potrzebe rzeczy mieć, koleżanka bierze praktycznie każdy z tych składników odzielnie i dziennie wychoiz jej kilkanascie tabletek, pokazałam jej moje witaminy i mówiła ze jak jej się skonczą to na pewno przejdzie tez na mamadha
chloe
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 108
Rejestracja: 28 sty 2019, 11:45

Re: ciąża

Postautor: chloe » 13 lip 2019, 20:23

Ja to wolałam coś bardziej kompleksowego niż kwas foliowy, dlatego brałam mamadha premium, świetne witaminy, dobrze skomponowane, bardzo korzystne i dla maluszka i dla mamy. Ja sobie ni zdawałam sprawy jak ważny jest magnez w ciązy i że może nawt przedwczesnemu porodowi zapobegac, dobrze że w mamadha jest go dużo.

Wróć do „Odchudzanie, Dietetyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość