Dieta dla grubaska

Odchudzanie, Dietetyka Forum: zasady żywienia, odchudzania, psychologia żywienia.
melvin74
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 07 gru 2020, 16:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dieta dla grubaska

Postautor: melvin74 » 07 gru 2020, 16:06

Jak namówić drugą osobę do ćwiczeń?
bella91
Level 2
Level 2
Posty: 671
Rejestracja: 03 lut 2017, 23:25

Re: Dieta dla grubaska

Postautor: bella91 » 12 gru 2020, 07:15

Jeśli nie masz czasu ani chęci na gotowanie a nadprogramowe kilogramy cię przytłaczają zajrzyj na https://warszawskiwikt.pl/ i pomyśl o diecie pudełkowej. Moim zdaniem to bardzo dobra opcja! Sama ma do zrzucenia ok 30 kilogramów i chcę skorzystać z diety pudełkowej.
okoss
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 14 gru 2020, 19:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dieta dla grubaska

Postautor: okoss » 14 gru 2020, 19:54

Dieta ketogeniczna jest to skrajna odmiana strategii żywieniowych niskowęglowodanowych. Zakłada ona spożycie tego makroskładnika na poziomie 10 proc. dziennej wartości energetycznej lub do 50 g na dobę. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej przeczytajcie artykuły w sieci o tym temacie. Wydaje się, że dieta ketogenna nie ma istotnej przewagi w tym zakresie np. nad dietą wysokobiałkową i normowęglowodanową. Jednak w pewnej grupie osób może być skuteczną strategią redukcji masy ciała. Warto zaznaczyć, że dieta ketogenna stosowana klinicznie to dieta niskowęglowodanowa, wysokotłuszczowa i o umiarkowanej lub niskiej ilości białka.
Unika
Level 1
Level 1
Posty: 373
Rejestracja: 04 wrz 2018, 14:01

Re: Dieta dla grubaska

Postautor: Unika » 20 gru 2020, 17:49

Jak chcesz to zobacz tutaj ,jaką dietę ja będę chciała stosować. Oczywiście muszę jeszcze się skonsultować z dietetykiem Kcalmar, ale mam nadzieję, że nie będzie przeciwwskazań. Sirtfood to sposób odżywiania, który znany jest z czerwonego wina i czekolady. Brzmi i czyta się wspaniale, ale jeszcze muszę dokładnie się zapoznać z tym sposobem :)
Kamilka75
Level 2
Level 2
Posty: 608
Rejestracja: 11 sie 2017, 17:34

Re: Dieta dla grubaska

Postautor: Kamilka75 » 21 gru 2020, 20:47

Oj, jak dawno ja takiego słowa o sobie nie słyszałam i jak dobrze! Jestem otyła, ale nie z wyboru, a z problemów i genetyki. Jestem otyła, ale coś z tym robię jestem na takiej diecie https://dietly.pl/blog/dieta-z-niskim-i ... ikemicznym , ogólnie się staram. I przysięgam, że jak ktoś mnie jeszcze raz tak nazwie, rozkwaszę mu nos ;) .
Draksa1981
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 28 lis 2020, 22:49

Re: Dieta dla grubaska

Postautor: Draksa1981 » 24 sty 2021, 21:03

Większość osób myśli, że dieta dla "grubaska" powinna być pozbawiona jakichkolwiek tłuszczy. Zapewne dieta, żeby była skuteczna musi być zdrowa i musi opierać się na wyliczeniu zapotrzebowania kalorycznego. Jednak nawet na diecie zalecane jest picie oleju. Dużo przydatnych informacji można znaleźć na stronie https://olejrzepakowy.com/zdrowie-uroda/. Ja piję łyżkę oleju co dziennie.
bazylia17
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 70
Rejestracja: 23 lis 2020, 15:01

Re: Dieta dla grubaska

Postautor: bazylia17 » 25 sty 2021, 13:27

Na pewno dania kuchni chińskiej maja o wiele mniej kalorii od polskiej. Kiedyś czytałam o tym w jakiejś książce. Mogę Wam polecieć super restaurację Panska85 w Wawie w której kiedyś byłam
AnitaSmiley
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 18 sty 2021, 10:38

Re: Dieta dla grubaska

Postautor: AnitaSmiley » 25 sty 2021, 15:07

Na odchudzanie szczerze polecam catering dietetyczny. Mi bardzo pomaga w walce z wagą. W Krakowie mogę polecić konkretnie tą ofertę. Jestem bardzo zadowolona z ich usług.
karol332676
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 38
Rejestracja: 02 cze 2020, 14:32

Re: Dieta dla grubaska

Postautor: karol332676 » 01 lut 2021, 20:41

Ja na pewno w tym roku jeszcze skorzystam z bardzo profesjonalnej oferty obóz sportowy dla dorosłych . Z tego co wiem to z tych obozów korzysta dużo osób.
Adelana
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 32
Rejestracja: 21 lut 2019, 12:11

Re: Dieta dla grubaska

Postautor: Adelana » 05 lut 2021, 13:06

Tak obóz to dobry pomysł, ale na pewno nie rozwiąże ona całkowicie problemu otyłości. Żeby schudnąć i tę wagę potem utrzymać trzeba jeść regularnie, zdrowe posiłki, dopasowane do naszych potrzeb. Trzeba też wyeliminować złe nawyki żywieniowe (podjadanie, objadanie sie na noc itp.). Dobrym rozwiązniem jest dieta pudełkowa, bo ona niejako wymusza na nas to wszystko, a przy tym kosztuje nas to niewiele wysiłku, bo 5 zdrowych posiłków mamy dostarczonych do domu. Wystarczy je tylko regularnie zjadać i czekać na efekt. Ja sama korzystam z diety klasycznej firmy Dietering - https://www.dietering.com/ i choć byłam dość sceptyczna, to teraz widzę, że faktycznie da się schudnąć w ten sposób i to w zdrowy sposób, bez efektu jojo.
Awatar użytkownika
Syriusz
Level 1
Level 1
Posty: 204
Rejestracja: 07 mar 2017, 09:50

Re: Dieta dla grubaska

Postautor: Syriusz » 09 lut 2021, 08:06

Jeśli jest ktoś skrajnie otyłą osobą, powinien raczej dość rozsądnie i ostrożnie podejść do tematu odchudzania. Nie ma co od razu decydować się na jakieś skrajne działania, bo na pewno ciężko będzie wytrzymać na bardzo restrykcyjnej diecie. Warto wziąć pod uwagę indywidualne diety online i dzięki wsparciu dietetyka wybrać dla siebie najbardziej odpowiedni sposób żywienia. :)
Elunia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 98
Rejestracja: 15 lip 2020, 16:59

Re: Dieta dla grubaska

Postautor: Elunia » 10 lut 2021, 15:46

A co z przekąskami? Ja czasami lubię podjadać ale chcę zrzucić kilka kilogramów. Koleżanka podesłała mi https://www.ceneo.pl/Bakalie/Rodzaj:Morele_suszone.htm , kiedyś lubiłam zjadać suszone owoce, dodawać ich do płatków itp. Chyba pora do tego wrócić :)
bar.kwiatkowski
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 13 mar 2021, 11:10

Re: Dieta dla grubaska

Postautor: bar.kwiatkowski » 13 mar 2021, 11:14

Czy ktoś próbował już olejków CBD na odchudzanie? Jak je stosować by były skuteczne? Czytałem o tym na zieleo, ale na razie mi nie pomagają...

Wróć do „Odchudzanie, Dietetyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość