Badania w ciąży

Odchudzanie, Dietetyka Forum: zasady żywienia, odchudzania, psychologia żywienia.
mariolaGT
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 172
Rejestracja: 03 mar 2017, 11:50

Re: Badania w ciąży

Postautor: mariolaGT » 06 cze 2020, 18:31

Zgadzam się, fajnie jest jak właśnie w jednym miejscu możemy wszystko załatwić. Ja za to w Częstochowie chodzę na badania prenatalne do doktor Wioletty Rozus-Warcholińskiej w Gyncentrum. Placówka jest dość znana, bo chyba są w każdym większym mieście w Polsce, ale poza tym w Częstochowie szczególnie głośno jest o pani doktor Wioletcie.
monikabert90
Level 4
Level 4
Posty: 1544
Rejestracja: 11 gru 2016, 10:17

Re: Badania w ciąży

Postautor: monikabert90 » 27 lip 2020, 20:53

Ja ostatnio trafiłam na stronie internetowej https://www.mustela.pl/mustela-blog/11-tydzien-ciazy-kalendarz-ciazy na bardzo fajny kalendarz ciąży. Zostały tam opisane nie tylko objawy ciąży, ale również badania, jakie należy wykonać w poszczególnych tygodniach. Myślę, że może Was to zainteresować, polecam zajrzeć ;)
kalinka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: 19 paź 2018, 22:39

Re: Badania w ciąży

Postautor: kalinka » 17 sie 2020, 21:22

w ciazy o siebie trzeba dbac, a jak urodzi sie dzidzius, to jego zdrowie jest dla nas najwanziejsze, dlatego wlasnie zdecydowalam sie na bankowanie krwi pępowinowej w Diagnostyka Bank Komórek Macierzystych. Jesli nigdy sie nie przyda, to dobrze, bede sie cieszyc, a jesli zajdzie potrzeba, to bede zadowolona z tego ze taka wlasnie decyzje podjelam. Skoro są takie mozliwosci, to trzeba korzystac
luśka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 194
Rejestracja: 25 gru 2018, 21:58

Re: Badania w ciąży

Postautor: luśka » 30 sie 2020, 21:56

Badania w ciąży to podstawa oczywiście. Ale odpowiednia pielęgnacja też ma znaczenie. Przede wszystkim najlepiej używać naturalnych preparatów. Tak jak ja mam z olej arganowy https://ecobotox.com/product/olej-arganowy/ . Głównie to chodzi o rozstępy, a dokładniej o to żeby ich uniknąć.
Fachowiec
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 90
Rejestracja: 19 paź 2017, 11:39

Re: Badania w ciąży

Postautor: Fachowiec » 22 wrz 2020, 14:02

jeśli chodzi o usg ginekologiczne w ciąży to ja wykonywałam je w pobliskiej przychodni Multimed w Warszawie, według mnie to świetne centrum medyczne, doskonale wyposażone, z udogodnieniami dla kobiet w ciąży czy seniorów. Czysto, sprawnie i bezpiecznie, szybkie terminy
adelbert.parker
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 20 lis 2020, 14:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Badania w ciąży

Postautor: adelbert.parker » 20 lis 2020, 14:42

Jeśli chodzi o badanie rezonansu magnetycznego, z pewnością odradza się go paniom w pierwszym trymestrze ciąży – co prawda nie ma żadnych dowodów na to, że rezonans w tym okresie mógłby zagrażać przyszłej mamie albo jej dziecku, ale co do zasady kobietom w pierwszym trymestrze odradza się wykonywanie wszelkich procedur medycznych, które nie są konieczne.
_______
Tomma Warszawa

Wróć do „Odchudzanie, Dietetyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość