Olej Arganowy a piękne włosy

Forum Pielęgnacja Włosów, Skóry, Paznokci
Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 572
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

Olej Arganowy a piękne włosy

Postautor: abrakadabra » 21 sie 2012, 10:23

Ostatnio odkryłam ten niezwykły specyfik do pielęgnacji włosów oraz skóry, jak dla mnie na dzień dzisiejszy jest najlepszym "wynalazkiem"

tekst zaczerpnięty ze strony internetowej www.olejekarganowy.net
Olejek arganowy – kilka słów o jego szlachetnym pochodzeniu

Olej arganowy kosmetyczny pojawił się w naszych sklepach niedawno, ale historia tej substancji jest znacznie dłuższa. Pochodzi on z niewielkiego rejonu w Maroku zamieszkiwanego przez lud Berberów, na którym zachowały się do dziś drzewa arganowe oraz tradycyjna technologia wydobywania z ich orzechów olejku. Od starożytności używany był on do pielęgnacji skóry, pielęgnacji włosów, zapobieganiu starzeniu się oraz celach kulinarnych.

Organiczny olejek arganowy powstaje tylko w tym regionie (wpisanym na listę UNESCO), a jego produkcja jest w rękach lokalnych kobiet. Tworzą one niewielkie spółdzielnie, które zajmują się zbieraniem orzechów drzewa arganowego oraz tłoczeniem oleju. Jest on sprzedawany na zasadach sprawiedliwego handlu (fair trade), a zyski pomagają utrzymać rodziny i całą społeczność.

Olejek arganowy – właściwości
olejek arganowy

olejek arganowy

Olej arganowy ma właściwości odżywcze, kosmetyczne oraz medyczne przez co często jest przedstawiany jako sposób na piękno, urodę oraz długowieczność, szczególnie skóry. Ile jest w tym prawdy?

Warto zachować dystans wobec wszystkich, którzy gwarantują magiczne i natychmiastowe rezultaty stosowania olejku arganowego. Doświadczenia kobiet w Polsce i na świecie oraz badania instytutów kosmetycznych są jednak bardzo pozytywne. Odżywcze i odbudowujące właściwości olejku z drzewa arganowego są możliwe dzięki obecności w nim:

dużych ilości witaminy E (dwa razy więcej niż w oliwie z oliwek!),

przeciwutleniaczy,

kwasów tłuszczowych,

karotenoidów,

kwasu ferulowego,

polifenolów,

skwalenu,

sterolów

Olejek arganowy – zastosowanie

Na co stosuje się olej arganowy?

1. Pielęgnacja skóry twarzy

Olej z drzewa arganowego ma działanie odżywcze oraz odbudowujące. Szybko się wchłania oraz zostawia skórę bardziej nawilżoną i aksamitną. Pomaga usunąć mniejsze przebarwienia, znamiona, itp. Wygładza zmarszczki i odmładza skórę. Znana jest również jego skuteczność w walce z trądzikiem.

2. Pielęgnacja włosów

Wiele kobiet używa olejka arganowego do wzmocnienia włosów oraz nadania im większego połysku. Kuracja polega na wcieraniu oleju w cebulki (lekki masaż skóry głowy) oraz nanoszeniu na końcówki włosów raz, dwa w tygodniu przed myciem. Warto pamiętać, że „Złoto Maroka” ma specyficzny zapach i lepiej nie stosować go po myciu włosów.

3. Odbudowa skóry, masaże, działanie przeciwzapalne

Olej arganowy stosowany jest także do masażów. Oprócz tego, że odżywia i odbudowuje skórę, włącznie ze skórą trądzikową, popękaną, poparzoną, z bliznami, itp., ma również pozytywny wpływ na nasze stawy i kości. Jest używany w łagodzeniu artretyzmu i zapalenia stawów.
balbina69
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 28 sie 2012, 16:22
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: balbina69 » 28 sie 2012, 17:01

Właśnie sobie kupiłam olejek arganowy do włosów, zobaczymy jaki będzie efekt, na pewno ma wspaniały zapach
lolitka56
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 20
Rejestracja: 10 sie 2012, 14:25
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: lolitka56 » 30 sie 2012, 08:42

Czy nie będzie on przetłuszczał włosów? ;/
Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 572
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: abrakadabra » 31 sie 2012, 00:06

mnie nie przetłuszcza, nie zostawia tez zadnej warstwy na wlosach, wchłania się idealnie! Oczywiscie nie nakladam go u samej nasady oraz uzywam go w rozsadnych ilościach. Jest genialnum specyfikiem, nie na darmo ma opinię płynnego złota :)
lolitka56
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 20
Rejestracja: 10 sie 2012, 14:25
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: lolitka56 » 05 wrz 2012, 10:40

Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 572
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: abrakadabra » 05 wrz 2012, 16:40

lolitka56
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 20
Rejestracja: 10 sie 2012, 14:25
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: lolitka56 » 06 wrz 2012, 08:28

olga96
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 12 wrz 2012, 14:29
Lokalizacja: wisła

Postautor: olga96 » 12 wrz 2012, 16:37

Ja kupiłam na allegro. Jak mam go używać? Czy tak jak jedwab? tylko parę kropli? a to twarzy, to dodać do kremu czy jak?
lolitka56
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 20
Rejestracja: 10 sie 2012, 14:25
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: lolitka56 » 13 wrz 2012, 11:42

No właśnie. A jak go używać do twarzy?
Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 572
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: abrakadabra » 13 wrz 2012, 15:52

Do włosów używam go tam samo jak jedwab- 3-4 krople wcieram w mokre włosy po umyciu pomijając włosy przy skórze bo jak wiadomo, mogą się przetłuszczać. A jeżeli chodzi o skórę to używam go jak kremu, wklepuję go w skórę twarzy szczególnie pod oczy i czekam aż się wchłonie a przy mojej dość tłustej cerze wchłania się całkowicie :)
lolitka56
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 20
Rejestracja: 10 sie 2012, 14:25
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: lolitka56 » 14 wrz 2012, 10:34

A nie miałaś później problemów z cerą, tzn. jakieś krosty, zaczerwienienia itp.? Bo wiecie jak to jest czasami. Niby doskonały specyfik. Podobno niesamowite działanie, a zamiast polepszyć to zaszkodzi ;/ Dlatego ja już nie kupuje wszystkiego co ma "niesamowite" działanie ;)
Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 572
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: abrakadabra » 14 wrz 2012, 11:15

Ja osobiście nie miałam problemów z cerą wręcz przeciwnie, stała się aksamitnie gładka, poza tym zauważyłam, że po takiej kuracji moje drobne zmarszczki na szyi (tak tak, niestety w pewnym wieku pojawiają się pierwsze zmarszczki :zawstydzony: :przestraszony: ) jakby się rozpuściły ;) zwyczajnie zniknęły :padam:
ale jak wiadomo, kążda skóra jest inna, na mnie może działać zbawiennie, na Ciebie może alergrcznie. Trudno powiedzieć jak ten specyfik przyjmie Twoja skóra :)
lolitka56
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 20
Rejestracja: 10 sie 2012, 14:25
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: lolitka56 » 17 wrz 2012, 08:53

No to może się skuszę? .... ;) Ile za niego dałaś?
Awatar użytkownika
alex89
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 73
Rejestracja: 07 lis 2012, 13:09
Lokalizacja: Mazowsze

Postautor: alex89 » 07 lis 2012, 13:51

To ja mam pytanie jakiej firmy kupujecie? Bo przeglądam allegro i są tańsze i droższe oferty. Nie wiem czym mam się kierować przy zakupie?
majlo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 19 lip 2013, 13:35
Lokalizacja: warszawa

Postautor: majlo » 19 lip 2013, 13:39


Wróć do „Pielęgnacja Włosów, Skóry, Paznokci”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość