Skutki zaniedbania schludności włosów

Forum Pielęgnacja Włosów, Skóry, Paznokci
Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 572
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

Skutki zaniedbania schludności włosów

Postautor: abrakadabra » 14 lut 2013, 17:50

Skutki zaniedbania schludności włosów

Włosy to nieodłączna część budowy organizmu wszystkich ssaków, jednakże u każdego spełniają one lekko odmienną rolę. U zwierzaków występujące pod postacią sierści jest to głównie termoizolacja i ocieplenie ciała, u gatunku ludzkiego natomiast nie mają one już tak znaczących funkcji bowiem funkcjonują one zaledwie w sprecyzowanych miejscach naszego ciała.

Kluczowym zadaniem owłosienia u ludzi oprócz naturalnie zalet wyglądu zewnętrznego jest pewna ochrona przez zimnem, nadmierną emisją promieni UV, a także – do czego sprzyjają nam brwi, protekcja przez napływem potu i wody do naszych oczu. Wyłącznie u ludzi włosy to także świetny fragment przyznający nam oczekiwanego wyglądu czy temperamentu, dlatego poniektórzy z nas niezmiernie często adaptują ich kształt, kolor czy uczesanie.

Obrazek

Profesjonalni fryzjerzy zdołają z ludzkimi włosami zdziałać nieomal wszystko, jednak wypada zapamiętać, że pomimo używania różnorakich kosmetyków i środków ochronnych za duża ingerencja w budowę kreatyny włosa, z której jest zbudowany może doprowadzić do jego naruszenia czy trwałego zniszczenia. Wypadanie włosów to nierzadko wskaźnik, że coś niewłaściwego dzieje się na naszej skórze czy z czy budową włosa. Wycieńczenie cebulki włosowej, która podtrzymuje je na naszej skórze to fundamentalna przyczyna ich utracenia, jakkolwiek może do tego dojść także wtedy, gdy nasz organizm i skórę męczą rozmaitego rodzaju przypadłości.

Nagminną infekcją skóry na głowie występującą zwłaszcza u jednostek, które zbytnio robią użytek z usług fryzjerów czy niesprawdzonych środków chemicznych jest tak zwana sucha skóra, jaka powoduje złuszczanie się skóry i osłabienie jej mieszka, w jakim zatknięta jest cebulka. Typowym wynikiem takiej dolegliwości jest uporczywe swędzenie, ukazanie się łupieżu oraz wypadanie włosów. W tych chwilach najskuteczniej natychmiast wybrać się do lekarza i zrobić użytek z terapii zdrowotnej, bowiem zbagatelizowanie tego dylematu może prowadzić do nader poważnych konsekwencji z absolutną stratą owłosienia włącznie.

Źródło: <a href="http://www.webshock.com.pl/skutki-zaniedbania-schludnosci-wlosow/">Skutki zaniedbania schludności włosów</a> - twistet

autor:twistet
Karolcia82
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: 18 paź 2013, 14:54
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Karolcia82 » 21 lis 2013, 13:25

bardzo zniszczone włosy, ściąć w miare możliwości i odwagi najkrócej, nałożyź dobrej jakości farbę i porządnie odżywić a potem dbać w domu - odżywki itp. tak zrobiłam ja i jestem zadowolona
Stobej
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 16
Rejestracja: 20 cze 2013, 01:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skutki zaniedbania schludności włosów

Postautor: Stobej » 15 gru 2013, 14:48

Polecam także artykuł o tym jak zapobiegać wypadaniu włosów, który znalazłam na portalu bogatyumysl.pl : http://bogatyumysl.pl/articles/jak-zapobiec-wypadaniu-wlosow/64
Awatar użytkownika
dyskutantka
Level 2
Level 2
Posty: 928
Rejestracja: 24 maja 2012, 18:29
Lokalizacja: Polska

Re: Skutki zaniedbania schludności włosów

Postautor: dyskutantka » 18 gru 2013, 12:49

Nie wiem czy jest jakikolwiek skuteczny środek na wypadanie włosów, gdyby tak było nie byłoby tyłu sorki - łysych. Stosowałam bardzo wiele różnych preparatów ,ostatnio nawet Henna WAX,to jest regenerująca maska do włosów suchych i zniszczonych,niby miała ona zapobiegać wypadaniu włosów - no może troszkę, ale efekty mizerne.Wszystko zależy od naszego odżywiania, jego sposobu - tylko to wpływa na to, czy mamy piękne włosy,czy liche.
AinEingarp
Level 3
Level 3
Posty: 1132
Rejestracja: 24 wrz 2015, 14:10

Re: Skutki zaniedbania schludności włosów

Postautor: AinEingarp » 16 paź 2015, 16:57

Hmmm w kwestii odżywiania zgodzę się w zupełności. Warto też stale pamiętać o naszych włosach, a nie od święta. Ale mi kiedyś bardzo pomogły kapsułki z seboradin jak nadmiernie wypadały mi włosy.
Awatar użytkownika
dyskutantka
Level 2
Level 2
Posty: 928
Rejestracja: 24 maja 2012, 18:29
Lokalizacja: Polska

Re: Skutki zaniedbania schludności włosów

Postautor: dyskutantka » 25 paź 2015, 13:12

A mnie - ostatnio używam,już czwarte opakowanie - pomogły drażetki o nazwie MERZ SPEZIAL ,jest to suplement diety pomaga na skórę,włosy i paznokcie,a polecił mi to znany farmaceuta i dzięki Mu za to,bo jak mi włosy wypadały garściami,tak w tej chwili nie wyleciał mi jeszcze ani jeden.

Obrazek

Każdemu polecam ten specyfik z czystym sumieniem.
verdina
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 21 gru 2013, 14:38

Re: Skutki zaniedbania schludności włosów

Postautor: verdina » 14 gru 2015, 09:04

Ja uważam że to co w domu robimy to jednak za mało, lepiej wybrać się raz na jakiś czas przynajmniej do dobrego salonu fryzjerskiego na jakiś fajny skuteczny zabieg odbudowujący, ja robiłam sobie taki przy uzyciu produktów Replex, włosy teraz są mocniejsze, zdrowsze, wyglądają zdrowo.
Awatar użytkownika
jenny1
Level 2
Level 2
Posty: 891
Rejestracja: 23 wrz 2015, 15:02

Re: Skutki zaniedbania schludności włosów

Postautor: jenny1 » 27 gru 2015, 19:39

skutki nie dbania o włosy sa widoczne gołym okiem, swoją droga nie rozumiem jak można nie dbać o włosy
alis
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 14 paź 2015, 14:44

Re: Skutki zaniedbania schludności włosów

Postautor: alis » 26 sty 2016, 11:15

Staram się bardzo dbać o włosy, tym bardziej, że regularnie je farbuję. Używam szamponu odbudowującego, dobrych odżywek bez konserwantów, silikonów itp. i 2 razy w tygodniu maski. Nie używam suszarki do włosów i okazjonalnie stosuję prostownicę i lokówkę, bo wiadomo, jak one mogą zniszczyć włosy. Moje włosy są zdrowe i nie rozdwajają się, czyli moje metody działają. :ok:
Marlenka33
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 21 paź 2013, 06:55
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Skutki zaniedbania schludności włosów

Postautor: Marlenka33 » 06 mar 2016, 01:49

Przy problemach z włosami sprawdza się Vitapil http://www.vitapil.pl/Gama-produktow/Vi ... ci-VITAPIL W moim otoczeniu wszystkie kobiety sobie te tabletki polecają ;)
kaska2909
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 146
Rejestracja: 12 sie 2015, 13:16

Re: Skutki zaniedbania schludności włosów

Postautor: kaska2909 » 07 mar 2016, 19:04

Warto od czasu do czasu skorzystać z profesjonalnych zabiegów na włosy. Spektakularny efekt daje zabieg Vitality w salonach MarcoAldany w Warszawie http://www.marcoaldany.pl/ , więc polecam. Znajoma chwaliła tez zabieg przeciw wypadaniu włosów. W tych salonach miewają często promocje, więc nie kosztują wtedy dużo tego typu zabiegi. Dodatkowo profesjonalnie doradzą Wam tam, jak dbać o włosy.
Lara1978
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 24
Rejestracja: 13 sty 2017, 23:46

Re: Skutki zaniedbania schludności włosów

Postautor: Lara1978 » 18 kwie 2018, 21:52

Niestety o włosy trzeba bardzo dbać jeśli nie chcemy żeby sie poniszczyły i żeby nie mieć żadnych infekcji i problemów ze skórą głowy. Dlatego nigdy nie korzystam z niesprawdzonych kosmetyków i wybieram te, o których wiem, że są dobrej jakości - https://www.gobli.pl/. W ten sposób moje włosy nie są mocno poniszczone, od czasu do czasu tylko podcinam końcówki kiedy zaczynają się rozdwajać.
pawi
Level 2
Level 2
Posty: 761
Rejestracja: 26 sie 2016, 02:10

Re: Skutki zaniedbania schludności włosów

Postautor: pawi » 27 sie 2018, 20:03

Wystarczy, że poszukasz czegoś na blogu http://www.elegans.pl/szampon-do-wrazliwej-skory-glowy/ jest tam bardzo jedna z większych baza informacji odnośnie włosów, jak również paznokci.
asella
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: 15 mar 2018, 10:29

Re: Skutki zaniedbania schludności włosów

Postautor: asella » 27 lis 2018, 08:44

Czasem warto spróbować keratynowego prostowania, keratyna wypełnia ubytki we włosach i one wyglądają zdrowiej. Proste włosy to w sumie skutek uboczny ;) ja robiłam kilka razy Amazon Keratin, tę najsilniejszą i do pół roku efekt jest:)
triksi
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 07 gru 2018, 13:07

Re: Skutki zaniedbania schludności włosów

Postautor: triksi » 07 gru 2018, 13:24

albo serum do włosów? Widziałam że moja fryzjerka polecała do jakiejś klientce. Poczytaj sobie opinie producenta bo może akurat to pomoże na słabe i zaniedbane włosy.

Wróć do „Pielęgnacja Włosów, Skóry, Paznokci”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość