Męska uroda zaczyna się na włosach

Forum Pielęgnacja Włosów, Skóry, Paznokci
Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 572
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

Męska uroda zaczyna się na włosach

Postautor: abrakadabra » 05 kwie 2013, 13:57

Męska uroda zaczyna się na włosach

Kiedyś mawiano, że włosy są ozdobą płci pięknej. Czasy jednak zmieniły się i obecnie każdy nowoczesny mężczyzna wie jak ważne także dla jego wyglądu jest odpowiednie uczesanie. Salony fryzjerskie przyciągają mężczyzn pragnących podkreślić swoją urodę poprzez odpowiednie przycięcie i wymodelowanie fryzury. Jak dobrać fryzurę? Co brać pod uwagę podczas dokonywania wyboru?

Obrazek

Pierwszą i najważniejszą rzeczą jest kształt twarzy. Nawet najmodniejsza fryzura wystylizowana przez najlepszego fryzjera nie będzie wyglądała atrakcyjnie, jeśli nie zostanie odpowiednio dobrana do osoby i jej urody. Istnieje kilka zasad, którymi należy się kierować, by fryzura podkreśliła mocne cechy twarzy.

Twarz owalna powinna unikać jedynie fryzur, które zasłaniają oczy i policzki. Twarze takie cechują się idealnymi proporcjami, są bardzo mało „wybredne”, dobrze wyglądają w niemal każdej stylizacji włosów. Osoby posiadające taki kształt głowy mogą nosić praktycznie dowolną fryzurę.

Mężczyźni o twarzy okrągłej powinny unikać fryzur z włosami kręconymi lub falowanymi. Nie mogą nosić również grzywki, która ma na celu optyczne skrócenie twarzy. Trafione będą fryzury krótkie, które dodają objętości na czubku głowy oraz rozczochrane, dające poczucie nieładu, mocno wycieniowane w górnej części. Osoby o okrągłej twarzy mogą też zdecydować się na włosy dłuższe, płaskie, spływające po policzkach.

Twarz trójkątna, mająca wąskie czoło i mocno zarysowaną, szeroką szczękę, musi unikać fryzur długich, które przyciągają uwagę na kości policzkowe. Osoby o takiej urodzie powinny skupić się na optycznym poszerzeniu czoła. Idealnie nadają się więc do tego wszelkie fryzury pocieniowane oraz krótkie fryzury, wycieniowane na górze oraz po bokach.

Twarz kwadratowa nie powinna być przykryta prostą grzywką, która dodatkowo podkreśla i tak mocną linię szczęki. Nie będzie wyglądała też dobrze we fryzurach krótkich, tradycyjnych. Decydując się na ścięcie należy brać pod uwagę fryzury, które złagodzą rysy. Idealnie nadają się tu włosy krótkie lub półdługie, które mają zaokrąglony kształt. Twarz może zostać optycznie wysmuklona poprzez nastroszenie włosów na czubku głowy.

Twarz podłużna powinna unikać włosów długich, które sięgają do linii brody. Wydłużają one bowiem twarz. Osoby o takim kształcie twarzy nie powinny również decydować się na włosy ścięte na „jeżyka” oraz na pazurki i krótkie bokobrody. Mogą dokonywać wyboru z fryzur, które spowodują, że twarz optycznie stanie się nieco szersza. Pomogą w tym fryzury z grzywką oraz bokobrody. Warto jest też zastanowić się nad fryzurami falowanymi.

Twarz o kształcie serca powinna unikać natomiast włosów dłuższych na czubku – postawionych i gęstych oraz prostych grzywek, które nie dodadzą jej urody. Polecane są fryzury delikatnie wycieniowane. Włosy o ukośnej grzywce zaczesywanej na jedną stronę zwężają nieco czoło, podobnie jak lekkie pazurki po bokach twarzy.

Źródło: <a href="http://www.webshock.com.pl/meska-uroda-zaczyna-sie-na-wlosach/">Męska uroda zaczyna się na włosach</a> - Karina Przebit

autor: Karina Przebit
strawberryfield
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 19 lut 2013, 10:56
Lokalizacja: Police

Re: Męska uroda zaczyna się na włosach

Postautor: strawberryfield » 27 gru 2013, 14:39

mój mężczyzna nie chodzi do fryzjera a stylizuje sobie fryzurę sam. Ma taką maszynkę, której używa zarówno do włosów na głowie jak i twarzy.
Awatar użytkownika
Kamilgolak
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 12 wrz 2015, 13:03

Re: Męska uroda zaczyna się na włosach

Postautor: Kamilgolak » 14 wrz 2015, 20:32

Zaczyna nas coraz więcej o siebie dbać. Dobry fryzjer to podstawa. Ostatnio dałem się namówić na wizytę u innego i najchętniej nie wychodziłbym z domu
Awatar użytkownika
RobertCH
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 14 wrz 2015, 18:39

Re: Męska uroda zaczyna się na włosach

Postautor: RobertCH » 17 wrz 2015, 19:58

Grzywki zaczesane do tyłu pasują do każdego i są modne. Fryzjerze męscy na szczęście umieją lepiej dobrać fryzurę niż kobietą
AinEingarp
Level 3
Level 3
Posty: 1132
Rejestracja: 24 wrz 2015, 14:10

Re: Męska uroda zaczyna się na włosach

Postautor: AinEingarp » 28 wrz 2015, 15:39

Mi się najbardziej podoba jak boki są lekko wygolone i na czubku głowy jest taka fajna czuprynka. Rozumiecie czy nie bardzo? :D
Marko33
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 81
Rejestracja: 20 gru 2015, 14:59

Re: Męska uroda zaczyna się na włosach

Postautor: Marko33 » 02 sty 2016, 17:31

Ja średnio znam się na takich rzeczach, dlatego właściwie wszystko oddaję w ręce fryzjera. Staram się chodzić do nowoczesnych i z wieloletnim doświadczeniem salonów fryzjerskich, żebym spokojnie mógł zaufać fryzjerowi, bez stresu, że zrobi z moimi włosami jakąś tragedię. Jeśli ktoś jest tutaj z Krakowa, to polecam salon http://www.hairdesign.pl, mają mega nowoczesne podejście do klienta i naprawdę nie trzeba przychodzić z gotowym pomysłem na fryzurę, bo fryzjerzy potrafią wyjść z dużą inicjatywą i dobrać fryzurę tak, by była idealnie dopasowana do kształtu naszej twarzy itd.
Awatar użytkownika
doma77
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 15 sty 2016, 13:58

Re: Męska uroda zaczyna się na włosach

Postautor: doma77 » 15 sty 2016, 15:09

Najpierw trzeba mieć co czesać na głowie. Mój facet ma 27 lar i lądowisko na głowie. Mnie to jakoś strasznie nie przeszkadza, ale on myśli, że przeszczep włosów to dla niego jedyne rozwiązanie. Strasznie źle się czuje z tą łysiną. Mówi, że gdyby to jeszcze były tylko zakola, to luz, ale nie placek na czubku. Chłopaki, macie jakieś sposoby na zaczeskę albo leczenie łysienia?
Awatar użytkownika
prosty144
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 17 sty 2016, 14:04

Re: Męska uroda zaczyna się na włosach

Postautor: prosty144 » 23 sty 2016, 23:49

Zgadzam się. Teraz fryzura jest ważnym elementem wyglądu.
AinEingarp
Level 3
Level 3
Posty: 1132
Rejestracja: 24 wrz 2015, 14:10

Re: Męska uroda zaczyna się na włosach

Postautor: AinEingarp » 15 kwie 2016, 11:53

Dlatego panowie powinni pomyśleć o zainwestowaniu w porządną maszynkę, np. taką jak ta: http://www.pro-sprzet.pl/maszynka-jaguar-cl5000-racer-stal-weglowa.html. To z pewnością ułatwi im dbanie o długość włosów oraz o odpowiednią fryzurę.
Awatar użytkownika
jenny1
Level 2
Level 2
Posty: 891
Rejestracja: 23 wrz 2015, 15:02

Re: Męska uroda zaczyna się na włosach

Postautor: jenny1 » 30 sie 2016, 07:42

Ja niedawno chciałam zmienić sobie fryzurę bo poczułam, że nastał czas zmian. Ale nie wiedziałam co by tu sobie zafundować bo nie wszystko to, co jest modne wszystkim pasuje. Na szczęście trafiłam na ten artykuł http://mag.net.pl/jak-dopasowac-fryzure-do-ksztaltu-twarzy/ i w ten sposób, udało się dobrać idealną fryzurę dla mnie.
Awatar użytkownika
raficki
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 23
Rejestracja: 11 kwie 2016, 12:12

Re: Męska uroda zaczyna się na włosach

Postautor: raficki » 28 lis 2016, 12:14

ja korzystam z usług fryzjera i barbera i nie nie wyobrazam sobie tego olac czy cos. Na szczescie mam zaufanych
szyna
Level 2
Level 2
Posty: 585
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:02
Lokalizacja: katowice

Re: Męska uroda zaczyna się na włosach

Postautor: szyna » 15 gru 2016, 14:00

Trzeba tez kobiet zapytać co sądzą o takim podejściu.
karlajna
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 09 lut 2017, 15:16

Re: Męska uroda zaczyna się na włosach

Postautor: karlajna » 09 lut 2017, 15:45

Mojemu wystarczy obcinanie na równo, nie jest zainteresowany bardziej zaawansowaną stylizacją i zrób mu co chcesz ;p
kumpel
Level 1
Level 1
Posty: 286
Rejestracja: 02 mar 2016, 20:38

Re: Męska uroda zaczyna się na włosach

Postautor: kumpel » 25 mar 2017, 17:11

Na stronie http://stopwypadaniuwlosow.pl/fakty-i-mity znajduje się ciekawa ulotka, z której można dowiedzieć się najpopularniejszych faktów oraz mitów dotyczących nadmiernego wypadania włosów. Wiele informacji, które brałem za pewnik, okazały się być mitem. Warto zapoznać się ze stroną.
Mimionka2
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 32
Rejestracja: 23 maja 2017, 10:21

Re: Męska uroda zaczyna się na włosach

Postautor: Mimionka2 » 05 cze 2017, 12:07

Zgadzam się, facet musi mieć zadbane włosy :) Bardzo fajne artykuły i porady są tutaj http://fryzury.pl/strefa-faceta/

Wróć do „Pielęgnacja Włosów, Skóry, Paznokci”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość