Jakie metody antykoncepcji stosujecie z partnerem?

Forum Antykoncepcji: prezerwatywa, pigułka, plaster, spirala - Twoja metoda antykoncepcji.

Jakie metody antykoncepcji stosujecie z partnerem?

Czas głosowania minął 30 sie 2012, 16:14

Wstrzęmieźliwość
0
Brak głosów
Naturalne metody
1
10%
Metody chemiczne (pianki, płyny etc.)
0
Brak głosów
Antykoncepcja hormonalna- tabletki
2
20%
Wkładki wewnątrzmaciczne
1
10%
Metody mechaniczne dla mężczyzn- prezerwatywy
3
30%
Metody mechaniczne dla kobiet- kapturki, błony etc.)
0
Brak głosów
Metody chirurgiczne dla mężczyzn
0
Brak głosów
Metody chirurgiczne dla kobiet
0
Brak głosów
Stosunek przerywany
1
10%
Inne metody
2
20%

Liczba głosów: 10
Awatar użytkownika
Hania_H
Forumowicz
Forumowicz

Re: Jakie metody antykoncepcji stosujecie z partnerem?

Postautor: Hania_H » 23 lut 2017, 11:09

Pigułki antykoncepcyjne wg mnie nie są zbyt dobre dla organizmu kobiety, od wielu dziewczyn słyszałam, że hormony im przez to szaleją, a potem trudniej jest zajść w ciążę, jak już się chce...
Asum
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Asum » 24 lut 2017, 13:46

Za najbardziej odpowiednie i skuteczne uważam krążki antykoncepcyjne, ale dla każdego to indywidualna sprawa. Więcej o nich można się dowiedzieć u ginekologa, bądź w odpowiednim vademecum, jak na przykład: http://www.kobiety.org/pierscien-dopochwowy/.
Migotka
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Migotka » 19 mar 2017, 16:33

Ja jakiś czas temu wybrałam się do gina po swoja pierwsza antykoncepcje i po wielu badaniach dostałam tabletki belara. Czuje się po nich doskonale nawet trochę mi sie cera poprawiła.
kamai
Level 1
Level 1

Postautor: kamai » 17 kwie 2017, 17:05

Migotka pisze:Ja jakiś czas temu wybrałam się do gina po swoja pierwsza antykoncepcje i po wielu badaniach dostałam tabletki belara. Czuje się po nich doskonale nawet trochę mi sie cera poprawiła.

Też myślę o takim sposobie zabezpieczania się, nadają się na pierwszą antykoncepcję? Czy podstawowe badania wystarczą czy robiłaś też jakieś dodatkowe?
Migotka
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Migotka » 03 maja 2017, 23:03

kamai pisze:Też myślę o takim sposobie zabezpieczania się, nadają się na pierwszą antykoncepcję? Czy podstawowe badania wystarczą czy robiłaś też jakieś dodatkowe?

Jak najbardziej nadają się jako pierwsza antykoncepcja.Są to tabletki jednoskładnikowe, zawierające małą dawkę hormonu. Z badań jakie wykonywałam to wszystkie podstawowe plus dodatkowo próbę wątrobową, badanie wskazujące czy nie występuje u mnie ryzyko zakrzepicy. Ginekolog przeprowadził bardzo wnikliwy wywiad lekarski i dopiero po tym zapisał mi belarę.
Awatar użytkownika
innocent
Level 1
Level 1

Postautor: innocent » 19 maja 2017, 20:17

Teraz z narzeczonym stosujemy gumki, ale przyznać trzeba że są uciążliwe. Strasznie niewygodne, są też potem problemy z erekcją itd :/ Zastanawiam się na wkładką domaciczną levosert. I tak dzieci przez najbliższe lata nie planuje, a w końcu moglibyśmy te prezerwatywy wyrzucić. Tabletek nie mogę , bo jestem palaczką
Majeczk92
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Majeczk92 » 05 cze 2017, 19:52

A stosuje ktoś z Was antykoncepcję dla mężczyzn? Tutaj https://www.zaufane-apteki.pl/blog/anty ... n-118.html czytam o takim rodzaju, bo zawsze to pozostaje na barkach kobiety. Czy któryś z Waszych partnerów stosuje taką antykoncepcje?
izabelaa93
Forumowicz
Forumowicz
Kontaktowanie:

Postautor: izabelaa93 » 17 cze 2017, 09:45

Co do pigułek, to nie są obojętne dla zdrowia, podobnie jak wkładki, czy krążki. Postawiłbym raczej na plastry - są skuteczne, wygodne w użyciu i nieszkodliwe. Co do prezerwatyw, to jeśli nie odpowiadają wam lateksowe, to może pora sprawdzić nielateksowe, np. takie z poliizoprenu - na secretplace.pl/blog/prezerwatywy-lateksowe-i-nielateksowe-ktore-wybrac-b31.html można o nich poczytać.
beti12
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: beti12 » 07 lip 2017, 14:54

Trochę metod wypróbowałam zanim znalazłam odpowiednią dla siebie. Dla mnie najbardziej niezawodne i wygodne okazały się plastry. A jak ktoś ma dylemat na co się zdecydować i jest z okolić Wrocławia to polecam panią doktor http://dr-ginekolog.pl/ zawsze dąży do satysfakcji pacjentek i pomaga podejmować odpowiednie decyzje ;)
kiffi
Level 1
Level 1

Postautor: kiffi » 09 lip 2017, 12:39

Migotka pisze:Ja jakiś czas temu wybrałam się do gina po swoja pierwsza antykoncepcje i po wielu badaniach dostałam tabletki belara. Czuje się po nich doskonale nawet trochę mi sie cera poprawiła.

tez stosuje belare, juz prawie rok, i u mnie dokladnie to samo :) mam tez mniej bolesne miesiaczki i ogolnie mam wrazenie, ze troche lepsze samopoczucie :)
monikabert90
Level 3
Level 3

Postautor: monikabert90 » 12 lip 2017, 21:26

Raczej tylko prezerwatywy. Ale żeby nie było nudno, staramy się stosować różne ;) Na przykład ostatnio w sklepie https://www.erotyczny24.pl dorwalismy takie o smaki i zapachu coli :) Super sprawa :) Lubimy próbować takich nowinek, więc jeśli będą pojawiały się nietypowe nowe smaki, na pewno skorzystamy :)
monika6
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: monika6 » 22 lip 2017, 13:26

ja tak samo, stosuje antykoncepcję hormonalną bo innej nie umiem, niestety. Tabletki antykoncepcyjne w dzisiejszych czasach to jedna lepszych form antykoncepcji, zwłaszcza jak maja mało hormonów, tak jak Vines które stosuję :)
Kanapka
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Kanapka » 28 lis 2017, 14:34

ja wczesniej mialam plastry ale z okresem mialam problemy wiec przestawilam sie na tabletki.. dopiero za drugim razem trafilam odpowiednie i teraz biore wspomniana juz tutaj belare. Okres mam teraz regularny i mniej obfity no i piersi sie bardziej zaokraglily co mnie bardzo cieszy :D
Phofia
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Phofia » 13 gru 2017, 13:52

Zazwyczaj prezerwatywy, ale zdarzyło się, że akurat zabrakło, więc wtedy globulki dopochwowe - https://www.aptekamini.pl/category/bez- ... oncepcyjne które mam zawsze w pogotowiu.
minella
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: minella » 14 gru 2017, 19:14

My postawilismy z mezem na wygode i biore tabletki belara. Wczesniej byly gumki i tabletki a teraz to i w sumie jestem najbardziej zadowolona z obecnej opcji
Ostatnio zmieniony 07 mar 2018, 18:50 przez minella, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Antykoncepcja”