dobór antykoncepcji

Forum Antykoncepcji: prezerwatywa, pigułka, plaster, spirala - Twoja metoda antykoncepcji.
trik01
Level 1
Level 1
Posty: 342
Rejestracja: 24 mar 2018, 20:25

dobór antykoncepcji

Postautor: trik01 » 13 kwie 2019, 18:34

Zastanawiam się jak to teraz jest z doborem antykoncepcji, tabletek na przykład. Jak lekarze podchodzą do wywiadu, badań itp. Świadomość kobiet jest coraz większa w tym temacie, myślę że oczekiwania również. Jak to było u was?
luśka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 194
Rejestracja: 25 gru 2018, 21:58

Re: dobór antykoncepcji

Postautor: luśka » 13 kwie 2019, 20:34

Tak jak napisałaś, w ogóle wiedza i świadomość jest coraz większa jak obserwuję, więc oczekiwania myślę że też. Nawet trafiam na taki artykuł , w sumie to badania, które w dużym stopniu odpowiadają na twoje pytania. Żeby jeszcze zawsze tak w praktyce było, ważne żeby na dobrego ginekologa trafić.
igam
Level 1
Level 1
Posty: 333
Rejestracja: 09 lis 2017, 00:27

Re: dobór antykoncepcji

Postautor: igam » 17 maja 2019, 14:06

Metody hormonalne są najskuteczniejsze, ale rodzaj pigułki czy plastra lekarz powinien dopasować indywidualnie na podstawie badań. Ja używam minipigułek i mam wrażenie, że chyba nie są właśnie odpowiednie dla mojego organizmu. Chodzi głównie o to, że trudniej przechodzę miesiączki a podczas aplikowania tamponu odczuwam dyskomfort. Co prawda na https://nastolatki.myob.pl/tampony-czy-podpaski czytałam, że może to być winą źle dobranego rozmiaru tamponu, ale większe krwawienia i ogólnie złe samopoczucie już na pewno nie. Sądzę, że powinnam zmienić lekarza.
asiawitek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 14 cze 2018, 12:14

Re: dobór antykoncepcji

Postautor: asiawitek » 05 cze 2019, 13:25

Antykoncepcja i świadome macierzyństwo jest bardzo ważna kwestią, ale nie można tego wszystkiego dobierać samemu. Najlepiej najpierw umówić się do ginekologa, który przeprowadzi wywiad, przeanalizuje badania lub zleci to, co jest mu niezbędne do dopasowania odpowiedniej metody. Ja jakiś czas temu trafiłam, w odpowiednim momencie, do polecanego przez siostrę ginekologa z warszawy , który niemal natychmiast chciał zmienić moją antykoncepcję, bo nie podobały mu się moje wyniki badań. W dodatku zlecił kolejne, które uzupełniły już te, które już miałam wykonane. Ta niepozorna zmiana, której wcale nie planowałam nie tylko poprawiła wyniki, ale też i moje samopoczucie, bo już nie jestem taka senna i zmęczona i co ważne - nie zatrzymuje mi się woda w organizmie, co miało miejsce przy poprzednich tabletkach. Ale teraz powoli będę odchodzić od antykoncepcji i zacznę starać się o maleństwo :D
kamai
Level 2
Level 2
Posty: 567
Rejestracja: 05 maja 2016, 10:02

Re: dobór antykoncepcji

Postautor: kamai » 06 cze 2019, 07:14

To prawda, rola ginekologa jest tu bardzo ważna bo to on zwykle na podstawie badań i wywiadu z pacjentką dobiera odpowiednią antykoncepcję. W moim przypadku tak to właśnie przebiegało i od ponad roku biorę tabletki antykoncepcyjne vines z których jestem bardzo zadowolona bo nie tylko jestem zabezpieczona ale poprawiła mi się też cera, zniknął PMS i tkliwość piersi :)
raegar
Level 1
Level 1
Posty: 373
Rejestracja: 05 maja 2019, 10:19

Re: dobór antykoncepcji

Postautor: raegar » 20 cze 2019, 15:06

Uważam, że powinnaś zapytać o tego typu sprawy lekarza. Znam bardzo dobrą stronę dotyczącą medycyny i zdrowia, możesz spróbować poszukać na stronie kto ma lek. Mnie ostatnio zainteresowało czym są tłuszczaki (można kliknąć żeby przejść do artykułu) i przyznam się wam szczerze, że jestem w szoku. Każdy artykuł opisany w bardzo przystępny dla czytelnika sposób oraz bardzo profesjonalnie. Polecam!
serwerux1
Level 2
Level 2
Posty: 904
Rejestracja: 16 maja 2016, 12:16

Re: dobór antykoncepcji

Postautor: serwerux1 » 20 cze 2019, 18:14

warto poczytać tutaj o antykoncepcji:

https://milujciesie.org.pl/co-z-antykon ... stwie.html
Awatar użytkownika
yaska
Level 1
Level 1
Posty: 295
Rejestracja: 26 sty 2010, 14:34

Re: dobór antykoncepcji

Postautor: yaska » 01 lip 2019, 00:51

U mnie bez zmian. Wciąż biorę vibin, bardzo dobrze się na nim czuję, zero efektów ubocznych.
Nesi
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 159
Rejestracja: 29 mar 2019, 20:59

Re: dobór antykoncepcji

Postautor: Nesi » 29 sie 2019, 19:39

U mnie, kiedy jakiś czas temu (no już kilka lat będzie:P) brałam Vibin mini też sprawdzały się bardzo dobrze, bez skutków ubocznych.
balka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 23 paź 2018, 08:48

Re: dobór antykoncepcji

Postautor: balka » 11 wrz 2019, 12:37

Ja zdecydowalam sie na tabletki. Mam swietnego lekarza do ktorego chodze z pakietu medicover i on pozlecal mi najpierw wszystkie niezbedne badania a potem na ich podstawie wybral odpowiednie tabletki :)
Dolka920
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 88
Rejestracja: 26 lip 2018, 12:15

Re: dobór antykoncepcji

Postautor: Dolka920 » 12 wrz 2019, 07:13

Mnie lekarz przepisał pigułki belara. I faktycznie jestem bardzo zadowolona. Jak sobie przypomnę te bolesne miesiączki wcześniej to mi się niedobrze robi.Teraz mam święty spokój,żadnego PMS, ani długich miesiączek ani bolesnych.Jak mam wyjazd planowany to nie robię przerwy tylko od razu biorę drugie opakowanie i mam problem rozwiązany,krwawienie się przesuwa. Idealna sprawa.
zaos
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 02 mar 2019, 13:08

Re: dobór antykoncepcji

Postautor: zaos » 13 wrz 2019, 10:19

Zgadzam się z tym co piszesz, tu można poczytać o badaniach jakie kobiet powinna wykonać podczas dobierania tabletek, warto je zrobić bo one także pomagają dobranie idealnej tabletki
minella
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 109
Rejestracja: 14 gru 2017, 18:52

Re: dobór antykoncepcji

Postautor: minella » 15 wrz 2019, 20:43

monikabert90
Level 4
Level 4
Posty: 1544
Rejestracja: 11 gru 2016, 10:17

Re: dobór antykoncepcji

Postautor: monikabert90 » 04 sty 2020, 16:59

A jakie jest Wasze zdanie na temat tabletek , czyli tak zwanej "antykoncepcji po"? Z tego, co mi wiadomo, to takie tabletki i tak są dostępne tylko na receptę. Czy któraś z Was była w takiej sytuacji, kiedy musiała użyć takiej tabletki z octanem uliprystalu?
Radzka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 101
Rejestracja: 24 lip 2019, 15:41

Re: dobór antykoncepcji

Postautor: Radzka » 06 lut 2020, 11:09

u mnie dobrze sprawdza się tzw. komputer cyklu Persona ;) bezpieczna i sprawdzona metoda, stosuję odkąd odstawiłam antykoncepcję hormonalną

Wróć do „Antykoncepcja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość